5.8 میلیون دلار از اموال به سرقت رفته از کوکوین پولشویی شد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
5.8 میلیون دلار از اموال به سرقت رفته از کوکوین پولشویی شد

به گفته شرکت تحلیل بلاکچین Elliptic، حدود 5.8 میلیون دلار از BTC های سرقت شده از کوکوین در طی حمله 25 سپتامبر از طریق ChipMixer، مورد پولشویی قرار گرفته است.

تام رابینسون، دانشمند ارشد و بنیانگذار Elliptic گفت: “سارق کوکوین، اکنون اقدام به انتقال BTC مسروقه کرده است. این روند در حال انجام است، اما از 1،008 BTC به سرقت رفته، 425 BTC اکنون به ChipMixer، سرویس اختلاط ارسال شده است. این روند از صبح دوشنبه آغاز شده.”

 

ChipMixer چیست؟

وبسایت ChipMixer درباره خود می گوید:

ChipMixer آدرس BTC ایجاد می کند و آنها را با اندازه های خاص، تأمین مالی می کند. این تراشه ها  0.001BTC ، 0.002BTC ، 0.004BTC و همینطور تا 8.192BTC هستند. هنگامی که BTC های خود را واریز می کنید، به همان میزان تراشه دریافت می کنید. به عنوان مثال شما 0.112 BTC را واریز می کنید و تراشه های 0.064 + 0.032 + 0.016 دریافت می کنید. بودجه هر تراشه قبل از واریز شما تأمین شده است. بنابراین هیچ ارتباطی بین آنها و سپرده شما در بلاکچین وجود ندارد. آنها از قبل ناشناس هستند. از آنجا که می توانید از split/merge استفاده کنید، هیچ کس نمی داند شما تراشه های بزرگ یا کوچکی را تهیه کرده اید. استفاده از آن الزامی نیست، اما وجود این گزینه حریم خصوصی شما را افزایش می دهد.

به عبارت دیگر، ChipMixer ابزاری است که مجرمان از آن برای پنهان کردن ردپای خود استفاده می کنند تا بتوانند مرتکب جرم شوند در حالی که هیچ مدرکی را پشت سر نگذارند. جای تعجب نیست، اما متأسفانه، استفاده از خدمات مخلوط کردن BTC در حال افزایش است. بر اساس گزارشی که در ماه مه توسط Crystal Blockchain، پلتفرم تحلیلی و ردیابی معاملات ارز رمزنگاری شده ایجاد شده توسط Bitfury، منتشر شده است، افزایش جریان معاملات darknet بین سرویس های اختلاط BTC وجود داشته است.

 

هک 25 سپتامبر کوکوین

کوکوین، صرافی ارز دیجیتال مستقر در سنگاپور، در تاریخ 25 سپتامبر به مبلغ 274.1 میلیون دلار هک شد. ادعا می شود که تا 3 اکتبر، کوکوین هکر را شناسایی کرده و 64 میلیون دلار از وجوه سرقت شده را بازگردانی کرده است. اما 210 میلیون دلار باقیمانده همچنان آزاد است.

در ابتدا مبلغی که اعلام شده بود، 150 میلیون دلار بود اما بعد ها، اعلام شد مبلغ به سرقت رفته، 274.1 میلیون دلار بوده است.

ده ها میلیون از این وجوه از طریق مبادلات غیرمتمرکز UniSwap، و اکنون تقریباً 5.8 میلیون دلار از این وجوه از طریق میکسر BTC، مورد پولشویی قرار گرفته اند.


مطالب مرتبط

کوکوین هک شد. 150 میلوین دلار از این کریپتو صرافی غارت شد!!!

کوکوین و تاثیر حمله به آن روی بازار، تفاوت فاحش بیتکوین و آلتکوینها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.