وی چت از یوان دیجیتال چین حمایت می‌کند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
وی چت از یوان دیجیتال چین حمایت می‌کند

به گزارش سی ان بی سی، وی چت، بزرگترین اپلیکیشن پیام‌رسان و در عین حال یکی از بزرگ‌ترین ازائه دهندگان خدمات پرداخت در چین، پشتیبانی از ارز دیجیتال مستقل این کشور یعنی یوان دیجیتال را آغاز خواهد کرد.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


وی چت از یوان دیجیتال چین حمایت می‌کند

در صورتی که اپلیکیشن وی چت (متعلق به Tencent) با بیش از 1 میلیارد کاربر، حمایت از یوان دیجیتال را آغاز کند، انتظار می‌رود که این رمزارز به مورد استفاده ترین روش پرداخت توسط کاربران تبدیل شود.

کاربران وی چت پی می‌توانند به سادگی با اسکن بارکد فروشندگانی که می‌خواهند از آنها خرید کنند، هزینه کالا و خدماتی را که دریافت کرده‌اند را به صورت آنلاین بپردازند.

چین از سال 2014 در حال کار بر روی یوان دیجیتال بوده و هنوز آن را در سراسر کشور عرضه نکرده است. اما حرکت وی چت که بیش از 1 میلیارد کاربر دارد برای حمایت از ارز دیجیتال مستقل این کشور، می‌تواند آن را تقویت کند.

وی چت ممکن است برای کاربران خارج از چین چندان شناخته شده نباشد. اما در دومین اقتصاد بزرگ جهان، کاملا شناخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. مردم چین وی چت را “اَبَر اپلیکیشن” می‌دانند؛ به این دلیل که خدمات بسیار زیادی را به آنها ارائه می‌دهد. آنها می‌توانند از آن به عنولن پیام رسان استفاده کنند، هزینه های خود را پرداخت کنند، تاکسی گرفته و غذا سفارش دهند.

 

یوان دیجیتال

بانک خلق چین که یوان دیجیتال (e-CNY) را صادر می‌کند، تا به امروز آزمایشات محدودی را در شهرهایی خاص و از طریق قرعه کشی انجام داده است. در آن قرعه کشی‌ها، مقادیر کمی از یوان دیجیتال در اختیار برخی از شهروندان قرار گرفت.

اما اکنون نشانه هایی وجود دارد که نشان می‌دهد این بانک، به دنبال گسترش استفاده از ارز دیجیتال مستقل خود است؛ البته علی‌رغم اینکه تاریخ مشخصی برای عرضه در سراسر کشور وجود ندارد.

هفته گذشته، بانک مرکزی چین یک برنامه e-CNY را برای کاربران در مناطق و شهرهای خاصی در چین راه اندازی کرد. با استفاده از این برنامه، مردم مناطقی که برنامه در آنها راه‌اندازی شده است، می‌توانند برای استفاده از یوان دیجیتال ثبت نام کنند. پیش از این، کاربران فقط می‌توانستند با استفاده از دعوت نامه وارد این اپلیکیشن شوند.

در چین، وی چت و علی پِی، بر پرداخت‌های موبایلی تسلط دارند. سال گذشته، علی پی نیز شروع به آزمایش پرداخت‌های یوان دیجیتال کرد. اما وی چت و علی پی، رقبای بالقوه‌ای برای اپلیکیشن اصلی یوان دیجیتال هستند.

اکنون، با برنامه ریزی وی چت و علی پی برای حمایت از یوان دیجیتال، بانک خلق چین شانس بیشتری برای ترغیب شهروندان به استفاده از این رمزارز خواهد داشت.

مصرف‌کنندگان چینی به قدری در وی چت پی و علی پی قفل شده‌اند که متقاعد کردن آنها برای تغییر به یک برنامه پرداخت موبایلی جدید، واقع بینانه نیست. بنابراین منطقی است که بانک مرکزی با تنسنت و علی بابا همکاری کند و این کار را به تنهایی انجام ندهد.

گسترش بالقوه استفاده از یوان دیجیتال، قبل از بازی‌های المپیک زمستانی پکن در سال جاری صورت می گیرد. بانک مرکزی در نظر دارد تا یوان دیجیتال را برای این رویداد که در پایتخت چین برگزار می‌شود، آماده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.