ویتالیک بوترین: کیف پول های اجتماعی امن تر از سخت افزار ها هستند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
ویتالیک بوترین: کیف پول های اجتماعی امن تر از سخت افزار ها هستند

طبق گفته بنیانگذار اتریوم ویتالیک بوترین، کیف پول های اجتماعی سطح بالاتری از محافظت در برابر سرقت را نسبت به هر نوع کیف پول دیگر نشان می دهند. این فناوری در حال حاضر فقط توسط کیف پول های آرجنت و لوپرینگ ارائه می شود.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


ویتالیک بوترین: کیف پول های اجتماعی امن تر از سخت افزار ها هستند

ویتالیک بوترین، مخترع اتریوم، در یک پست وبلاگی پیشنهاد کرده است استفاده از “کیف پول های ریکاوری اجتماعی” گسترده تر شود تا مشکل سرقت ارزهای رمزپایه کاهش یابد. همانطور که بوترین در آن وبلاگ می نویسد، یکی از بزرگترین چالش ها در استفاده از ارزهای رمزپایه و برنامه های بلاکچین توسط کاربران عادی، امنیت است.

به همین ترتیب، چگونگی جلوگیری از ضرر و سرقت بسیار مهم است. در حالی که راه حل های زیادی در طول سال ها مانند کیف پول های کاغذی، کیف پول های سخت افزاری و کیف پول های چند منظوره یکبار مصرف که مورد علاقه بوترین هستند. اما هر نوع کیف پول دارای نقص هایی هست.

  • بوترین گفت:

“با این حال، این راه حل ها از نقص های مختلف رنج برده اند. گاهی اوقات محافظت بسیار کمتری در برابر سرقت و ضرر نسبت به آنچه در واقع لازم است انجام می دهند. گاهی اوقات دست و پا گیر و استفاده از آنها دشوار است و منجر به کم شدن اتخاذ [کریپتو] می شود ، و گاهی هر دو.”

به گفته بوترین، یک گزینه بهتر و نوظهور وجود دارد: نوع جدیدتری از کیف پول های دیافی به نام کیف پول ریکاوری اجتماعی. به گفته مخترع اتریوم، این کیف پول ها به طور بالقوه می توانند امنیت بالا و قابلیت استفاده بسیار بهتری نسبت به گزینه های قبلی داشته باشند. با این حال، قبل از اینکه بتوانند به راحتی و به طور گسترده مستقر شوند، هنوز راهی طولانی در پیش دارند.

 

کیف پول ریکاوری اجتماعی چیست؟ ویتالیک بوترین:

“کیف پول های ریکاوری اجتماعی” به روشی کار می کند که تنها یک “کلید امضا” وجود دارد که برای تأیید معاملات استفاده می شود. علاوه بر این، حداقل 3 “نگهبان” وجود دارد. اکثر آنها می توانند برای تغییر “کلید امضای” حساب همکاری کنند. همچنین، کلید امضا امکان افزودن یا حذف محافظ را دارد، اما فقط پس از تأخیر (اغلب 1-3 روز).

در اصل، ارسال پرداخت ها مانند ارسال با یک کیف پول معمولی انجام می شود. بنابراین هر معامله امضا شده را می توان با یک کلیک، تأیید ارسال کرد. اگر کاربری کلید امضای خود را گم کند، ویژگی ریکاوری اجتماعی شروع می شود.

خود صاحب کیف پول، دوستان و اعضای خانواده و موسسات، همه مجاز به انتخاب نگهبان هستند. علاوه بر این، برای کاهش خطر حملات به نگهبانان و تبانی، لازم نیست که سرپرستان به طور عمومی شناخته شوند. به گفته بوترین، این امر از دو طریق قابل دستیابی است.

اول، به جای اینکه آدرسهای نگهبانان مستقیماً در زنجیره ای ذخیره شوند، می توان یک هش از لیست آدرسها را در زنجیره ذخیره کرد و مالک کیف پول فقط در زمان ریکاوری نیاز به انتشار لیست کامل دارد.

دوم، از هر یک از نگهبانان می توان به طور قطعی یک آدرس تک منظوره جدید ایجاد کرد که فقط برای آن بهبود خاص استفاده می کنند. آنها نیازی به ارسال واقعی معاملات با آن آدرس نخواهند داشت مگر اینکه واقعاً احتیاج به ریکاوری باشد.

 

اگر کلید امضا سرقت شود چه اتفاقی می افتد؟

همانطور که بوترین اظهار داشت، تحت فرضیاتی که توضیح داده شد، هنوز مشکل سرقت کلید امضا از طریق هک وجود دارد. به همین دلیل، ریکاوری اجتماعی می تواند شامل “گنبد” شود. ارزهای رمزپایه را می توان با ارسال آنها به آدرس گنبد به این گنبد منتقل کرد. اما فقط پس از تأخیر می توان آنها را از گنبد خارج کرد.

در طی این تأخیر، کلید امضا می تواند معامله را لغو کند. در صورت تمایل، گنبد همچنین می تواند به گونه ای برنامه ریزی شود که برخی از عملیات مالی محدود (به عنوان مثال معاملات بدون جستجو بین برخی از نشانه های لیست سفید) بدون تأخیر انجام شود.

به گفته بوترین، در حال حاضر دو کیف پول اصلی که ریکاوری.اجتماعی را انجام داده اند، کیف پول آرجنت و کیف پول لوپرینگ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.