هویت سازنده بیت کوین در خطر افشاء!!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
هویت سازنده بیت کوین در خطر افشاء!!

هویت سازنده بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو مرموز، به زودی توسط دادگاه فلوریدا و از طریق یک پرونده در حال دادرسی فاش خواهد شد. این پرونده، در مورد مقداری از این رمزارز است که بیش از 64 میلیارد دلار (47.5 میلیارد پوند) ارزش دارد.

 


 

چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


هویت سازنده بیت کوین در خطر افشاء!!

خانواده دانشمند فقید کامپیوتر، دیوید کلیمن، شکایتی را تنظیم کرده‌اند و ادعا می‌کنند که او به همراه برنامه نویس استرالیایی، کریگ رایت، با نام مستعار ناکاموتو این ارز دیجیتال را ایجاد کرده است. بر اساس گزارش ها، خانواده کلیمن، از برنامه نویس 51 ساله به دلیل کنترل سهم ادعایی کلیمن از کل دارایی بیت کوین ناکاموتو (حدود یک میلیون بیت کوین) شکایت کرده‌اند.

وارثان کلیمن ادعا می‌کنند که او و آقای رایت، با هم ناکاموتو بودند. این موضوع، نیمی از ثروت 1 میلیون بیت کوینی را تحت مالکیت وارثین کلمین در می‌آورد. ناکاموتو اکنون پانزدهمین فرد ثروتمند جهان است. دارایی خالص او تا 73 میلیارد دلار (54.2 میلیارد پوند) تخمین زده می‌شود. تعداد بیت کوین‌های ناکاماتو بین 750000 و 1.1 میلیون است.

  • ول فریدمن، وکیل خانواده کلیمن، به وال استریت ژورنال گفت:

“ما بر اساس شواهد معتقدیم که مشارکتی برای ایجاد و استخراج بیش از یک میلیون بیت کوین وجود داشته است.”

این خانواده، رایت را متهم کرده‌اند که کلیمن را برای نوشتن وایت پیپر بیت کوین (که چشم انداز آنها را برای ارز دیجیتال در سال 2008 برجسته می‌کند) و راه اندازی یک شرکت، به خدمت گرفته است. طبق این دادخواست، خانواده ادعا کردند که کلیمن قبل از مرگ خود، یک شرکت در فلوریدا به نام W&K Info Defense Research را در سال 2010 به ثبت رساند که ظاهراً مشارکت بین این دو مرد بوده است.

  • آندرس ریورو، وکیل آقای رایت، گفت:

“دادگاه متوجه خواهد شد که هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد یا ثابت کند که آنها در یک شراکت بودند.”

در سال 2015، کریگ رایت علناً گفت که او تنها خالق بیت کوین است؛ ادعایی که به سرعت توسط جامعه کریپتو رد شد. سه روز بعد، او تمام مقالاتی که در مورد کریپتو و بیت کوین نوشته بود را از وب سایت خود حذف کرد، ادعای خود را پس گرفت و سپس عذرخواهی کرد.

  • او نوشت:

“هنگامی که وقایع این هفته آشکار شد و من آماده شدم تا مدرک دسترسی به اولین کلیدها را منتشر کنم، شکستم. جراتش را ندارم. من نمی‌توانم.”

رایت همچنین در اوایل سال جاری در ماه مه، با طرح دعوای قضایی برای تضمین 7.25 میلیارد دلار (5.4 میلیارد پوند) از ارز دیجیتالی که ادعا می‌شود مالک آن است، با واکنش‌های شدیدی مواجه شد. او ادعا کرد که کلیدهای کیف پول خود را زمانی که شبکه رایانه خانگی‌اش در فوریه 2020 هک شد از دست داد و از 16 توسعه دهنده این ارز دیجیتال خواست تا به او اجازه دهند حدود 111000 بیت کوین را بازیابی کند.

در ژانویه 2009، ماه‌ها پس از انتشار وایت پیپر ناکاموتو، بیت کوین راه اندازی شد. بلافاصله پس از آن، آنها تقریباً دو سال با توسعه دهندگان دیگر همکاری کردند تا اینکه در سال 2010 کاملاً ناپدید شدند.

اگرچه این ارز دیجیتال در ابتدا خریداران بسیار کمی داشت، اما اکنون با طوفانی، جهان را فرا گرفته است. قیمت بیت کوین در اوایل این ماه به بالاترین حد خود رسید و به بیش از 68000 دلار (50558 پوند) رسید. این، افزایشی بیش از 300 درصد را به نسبت سال گذشته نشان می‌دهد. در سپتامبر امسال، السالوادور به عنوان اولین کشور، بیت کوین را به عنوان وجه رایج مملکت، تصویب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.