مسئولان نگران حریم خصوصی در یک بیمارستان مجهز به بلاکچین در چین هستند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
مسئولان نگران حریم خصوصی در یک بیمارستان مجهز به بلاکچین در چین هستند

اولین بیمارستان مبتنی بر بلاکچین چین قرار است در سال 2021 راه اندازی شود. اما برخی از مقامات دولتی،  در مورد امنیت داده ها ابراز نگرانی کردند. علی رغم فشار برای اجرای بیشتر بلاکچین، حریم خصوصی برای برخی از مقامات یک مسئله مهم است.

بنابر مقاله ای در وبسایت چینی Cn-Healthcare، اولین بیمارستان وابسته به دانشگاه پزشکی دالیان، یک برنامه آزمایشی را تا ژانویه 2021 آغاز می کند. این بیمارستان از بلاکچین برای ذخیره اطلاعات بیمار و درمان استفاده خواهد کرد.

اپراتورها همچنین گفتند که چنین بستر مبتنی بر بلاکچین به بیماران اجازه می دهد تا آنها از طریق برنامه WeChat، به خدمات به اصطلاح “بیمارستان اینترنتی” دسترسی داشته باشند. WeChat با استفاده از شبکه بلاکچین، با هدف به حداکثر رساندن روش های غیر حضوری (به علت شیوع کرونا)، داده های مشاوره و درمان را ذخیره می کند.

با این حال، مقامات وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، به مدیران بیمارستان گفتند که آنها مطمئن نیستند زیرساخت بلاکچین ایمن باشد و نگران مسائل امنیت داده ها هستند.

 

نی یو تایه، مدیر اولین بیمارستان وابسته دانشگاه پزشکی دالیان، گفت:

“بخش اطلاعات ما با فشار زیادی [از طرف دولت] روبروست. به عنوان یک بیمارستان پیشرو در منطقه، هر گونه تصمیم گیری ما بسیار محتاطانه انجام می شود. همچنین از نظر حریم خصوصی، الزامات ما بسیار سختگیرانه است. وزارت اطلاعات تصمیم گرفتند تا کاربرد بلاکچین را از منظر امنیت داده ها مورد بررسی قرار دهند و همچنین جهت توسعه کارکنان فنی را مشخص کردند. ”

نیو گفت: مقامات دولتی می خواستند بیمارستان اطمینان حاصل کند که اطلاعات قابل تأیید است و می تواند ذخیره سازی، انتقال و دسترسی به داده ها را ایمن کند.

 

چین به دلیل نظارت گسترده بر شهروندان.مشهور است و اظهار نظرهایی متناقض با برخی از سیاست های خود را ارائه می دهد.

مسئولان بیمارستان دالیان گفتند که بستر بلاکچین.آنها، به بیماران امکان می دهد تا از طریق WeChat به خدمات دسترسی پیدا کنند. شبکه بلاکچین داده های مشاوره و درمان را برای به حداکثر.رساندن روش های غیر حضوزی به دلیل همه گیری COVID-19، ذخیره می کند.

بیمارستان دالیان و وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، هنوز در حال بحث در مورد.بهترین روشهای تضمین حریم خصوصی و امنیت داده ها قبل از انجام برنامه های ریخته شده هستند.

طبق گزارش “توسعه صنعت بلاک چین 2020”.شرکت های چینی بیش از نیمی از حق ثبت اختراع بلاکچین جهانی را ثبت کرده اند.


مطالب مرتبط:

بلاکچین در حال راه یافتن به بورس سهام شنژن چین

حمایت چین ازCryptocurrency با انرژی تجدید پذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.