نقشه راه دولت نیجریه برای راه اندازی یک سیستم کریپتو محور

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
نقشه راه دولت نیجریه برای راه اندازی یک سیستم کریپتو محور

دولت نیجریه اخیراً نقشه راهی را منتشر کرده است که جزئیات برنامه ارتقا و پذیرش بلاکچین را نشان می دهد. آنها به بانکداری بدون نیاز به شعبه های فیزیکی، کاهش فساد و کمک به رشد اقتصاد کشور امید دارند.

به رسمیت شناخته شدن کریپتو، در سراسر جهان در حال افزایش است. تنها چند روز پیش، پی پال اعلام کرد که قصد دارد پشتیبانی از ارزهای رمزپایه را در ماه های آینده بر روی سیستم عامل خود اضافه کند. اکنون، یک دولت، دولت نیجریه، نقشه راهی را برای تصویب ارزهای رمزپایه و بلاکچین ترسیم کرده است.

تبن نقشه راه، طرحی را برای دیجیتالی کردن اقتصاد کشور نشان می دهد و معتقد است که بلاکچین نوعی فناوری است که می تواند به کشورکمک کند تا آینده مالی درخشانی داشته باشد.

 

جزئیات مربوط به نقشه راه دولت نیجریه

نام این استراتژی، “راهبرد ملی پذیرش بلاکچین” است. این نقشه برنامه های دولت در مورد چگونگی کاربرد بیشتر بلاکچین و حتی چگونگی تلفیق آن با سایر فن آوری های مدرن را ارائه می دهد.

چارچوب این استراژی، توسط وزارت ارتباطات و اقتصاد دیجیتال فدرال نیجریه ایجاد شده است و هم اکنون در دسترس عموم است. دولت فعلی این کشور قصد دارد اقتصاد نیجریه را دیجیتالی کند و درنهایت تکیه کشور به منابعی مانند نفت و گاز را کاهش دهد.

این راهبرد بیشتر در معرفی مقررات مناسب برای فناوری های نوظهور متمرکز است. اما مواردی مانند مهارت و ظرفیت سازی، نوآوری، رقابت بین المللی، سرمایه گذاری و موارد دیگر را نیز در نظر دارد.

 

اهمیت مقررات

در مورد این مقررات، وزارت یادآوری کرد که نیجریه چارچوب قانونی برای بلاکچین ندارد. نه تنها این، بلکه به نظر می رسد بانک مرکزی کشور در مورد دارایی های دیجیتال نسبتاً غیرقابل اعتماد است. در این مورد چندین بار به شهروندان کشور در مورد تجارت کریپتو هشدار داده شده است.

پیش نویس دولت به این موضوع پرداخته و خاطرنشان كرد كه نیاز شدیدی به حل این مسئله خاص در اسرع وقت وجود دارد. بدون یک چارچوب نظارتی مناسب ، اتخاذ فناوری بلاکچین و کمک به آن و اقتصاد نیجریه، رشد مورد انتظار، غیرممکن است.

این پیش نویس یادآوری می کند که یک چارچوب قانونی/نظارتی صادر شده توسط دولت به یک عامل مهم تبدیل شده است که پذیرش موفقیت آمیز فناوری بلاکچین را در بخش دولتی و خصوصی تعیین می کند.

 

شش اقدام برای پذیرش بلاکچین در نیجریه

در حالی که چارچوب نظارتی بسیار مهم است، اما تنها ابتکار ضروری نیست که پیش نویس ذکر کرده است. در واقع شش وظیفه وجود دارد که باید انجام شود. این موارد عبارتند از: تأسیس کنسرسیوم بلاکچین نیجریه، ارائه هویت دیجیتال ملی، تقویت چارچوب نظارتی، ایجاد برنامه های تشویقی تجاری بلاکچین، ترویج سواد بلاکچین و ایجاد یک سندباکس بلاکچین ملی.

اگر همه کارها به درستی انجام شود، کشور می تواند سود زیادی ببرد. خصوصاً در مورد بخش دولتی. در حال حاضر، دولت این کشور یکی از فاسدترین دولت های آفریقا است. بلاکچین شفافیت و پاسخگویی به همراه خواهد داشت. نیازی به گفتن نیست که بلاکچین می تواند خدمات بانکی را برای 60 میلیون.نفر، بدون نیاز به بانک در نیجریه به ارمغان آورد.


مطالب مرتبط

پی پال از این پس کریپتوکارنسی را پوشش می دهد

یوان دیجیتال چین متفاوت با سایر روش های پرداخت الکترونیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.