نقدینگی دیجیتال ، تکامل است نه انقلاب و دگرگونی

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
نقدینگی دیجیتال ، تکامل است نه انقلاب و دگرگونی

ظاهراً افراد و گروه های صنعتی زیادی از نقدینگی دیجیتال حمایت می کنند. گزارش شده است که میلیون ها نفر به عنوان بخشی از پروژه آزمایشی بانک مرکزی ارز دیجیتال چین در یک قرعه کشی برای دریافت دیجیتال یوان در شنژن ثبت نام کرده اند.

انجمن Libra می خواهد CBDC ها را “ادغام” کند. شرکت های فناوری، بانک ها، سازمان های غیردولتی و مشاوره ها اکنون برای سوار شدن بر موج بعدی نوآوری تلاش می کنند.

طبق تحقیقات بانک تسویه حساب های بین المللی، در اوایل سال جاری، 80 درصد از بانکهای مرکزی جهان شروع به ایده پردازی و تحقیق در مورد پتانسیل CBDC کرده اند. 40 درصد آنها در حال اثبات مفهوم بودند و 10 درصد نیز پروژه های آزمایشی را اجرا می کردند.

بانک داران بانک های مرکزی بر این باورند که نقدینگی دیجیتال، در کنار ابزار آلات بانکداری، می تواند مفید به فایده باشد. تدابیر امنیتی پول بانک مرکزی، می تواند با تدابیر امنیتی دنیای دیجیتال ترکیب شود.

برای اکثر افراد در اقتصادهای پیشرفته، خدمات بانکی خوب با بیمه سپرده به طور رایگان در دسترس است. با این وجود، نگرانی هایی مطرح شده است که یک نوع پول فوق العاده امن و راحت می تواند.سپرده های بانکی را از بین ببرد و در زمان های عادیT گرسنگی اقتصاد اعتباری را به همراه داشته باشد.

CBDC اطمینان حاصل خواهد كرد كه، با دیجیتالی شدن اقتصاد، عموم مردم دسترسی به امن ترین پول را كه به عنوان یك ادعا از بانك مركزی عنوان می شود، حفظ خواهند كرد. این به شکلی خواهد بود که مردم می توانند آزادانه در زندگی روزمره خود، از آن استفاده کنند.

 

نقدینگی دیجیتال چیست؟

CBDC نوعی نقدینگی دیجیتال است و به همین ترتیب، می تواند موارد استفاده را بیشتر از کاغذ برآورده کند. در حالی که ناشر، به عنوان یک بانک مرکزی، می تواند.از نقدینگی، نهایی شدن تسویه حساب و اعتماد به ارزش ارز پشتیبانی کند. در نتیجه، این می تواند باعث ایجاد تنوع در پرداخت، کمک به سریعتر و ارزانتر کردن پرداخت های مرزی،.تقویت دامنه مالی و حتی انتقال مالی در مواقع بحرانی، مانند شیوع کنونی COVID-19 شود.

متعادل سازی این فرصت ها و خطرات یک چالش عملی و فنی قابل توجه است. گزارش اخیر بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) و بانکهای مرکزی کانادا، منطقه یورو، ژاپن، سوئد، سوئیس، انگلستان و ایالات.متحده اصول را بیان کرده و راهنمای پیمایش در این آبهای ثبت نشده را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.