مک دونالد و استارباکس در تست دیجیتال یوان شرکت نکردند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
مک دونالد و استارباکس در تست دیجیتال یوان شرکت نکردند

مک دونالد و استارباکس در آزمایشات ارز دیجیتال بانک مرکزی “دیجیتال یوان” چین (CBDC) شرکت نمی کنند. زیرا گزارش ها نشان می دهد که آزمایشات هنوز به آزمایش های “کوچک مقیاس” محدودند.

مک دونالد و استارباکس

پیش از این تصور می شد که غول های فست فود آمریکایی در میان 3000 کمپانی شرکت کننده در آزمایشات توکن، حضور داشته باشند. کمپانی هایی که عمدتا در بخشهای پذیرایی و خرده فروشی فعالتی انجام می دهند.

گفته می شود که 19 شرکت در آزمایشات شهر ژیانگ آن شرکت می کردند که استارباکس، مک دونالد و Subway در میان آنها بودند. در واقع، این شرکت ها هنوز در آزمایشاتی که برای درک تأثیر CBDC در شرایط معمول مصرف کننده ایجاد شده اند، شرکت نمی کنند.

طبق گزارش رسانه خبری چین، هیچ یک از این شرکت ها هنوز در این آزمایشات شرکت نکرده اند. آنها پرداخت دیجیتال را فقط از طریق شرکای WeChat  Alipay و Quick Pass قبول می کنند.

هیچ یک از شرکتهای مربوطه درمورد این آزمایشات بیانیه عمومی نداده اند و هیچ یک از آنها برای اظهارنظر در این زمینه در دسترس نبوده اند.

 

چین هدف بزرگی دارد

آزمایش یوان دیجیتال از آوریل سال 2020 در چین در حال انجام است و گفته می شود این کشور در راس بین المللی راه اندازی بانک مرکزی دیجیتال کارنسی قرار دارد.

با توجه به اینکه بانکهای مرکزی در سراسر جهان به طور فعال فناوری CBDC را مورد توجه و.تحقیق قرار می دهند، آزمایشهای میدانی نشان میدهند که بالاترین مرحله از توسعه هر بانک مرکزی بزرگ، جهانی شدن است. این موضوع منجر به زمزمه هایی شده است که چین در حال آماده شدن برای یک اقدام گسترده است.

گزارش شده است که کیف پول های ارز دیجیتال مرتبط با آزمایش یوان دیجیتال، 162.میلیون دلار حجم معاملات را بین آوریل و آگوست سال 2020 انجام داده اند.

بانک مرکزی برای تشیق بازرگانان برای شرکت.در این آزمایشات، یک قرعه کشی به ارزش 1.5 میلیون دلار ترتیب داده است. گزارش ها حاکی از آن است که تاکنون 3000 متقاضی برای حضور در این تست ها، اعلام آمادگی کرده اند.


مطالب مرتبط

چرا بانک های مرکزی ارز های دیجیتالی را قبول می کنند؟

کریپتو بانک ها در کمتر از 3 سال آینده بانک های فیات را خواهند بلعید

بانک ژاپن سال آینده آزمایش های ارز دیجیتال را آغاز می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.