بانک انگلیس محافظ بانک های خصوصی در برابر یورو دیجیتال نیست

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بانک انگلیس محافظ بانک های خصوصی در برابر یورو دیجیتال نیست

جان کانلیف، معاون رئیس بانک انگلیس، امروز در یک سمینار گفت: ” وظیفه ما محافظت از مدل های تجاری بانک ها نیست.” بانک های مرکزی در سراسر جهان اکنون در حال بررسی ارزهای دیجیتالی خود هستند.

کارشناسان هشدار می دهند که پذیرش گسترده CBDC می تواند تأثیر منفی بر بانک های تجاری بگذارد. بانک انگلیس می گوید این مشکل ما نیست.

انتظار نداشته باشید که بانک انگلیس، سپری برای بانک های خصوصی کشور در مقابل عواقب تصویب ارز دیجیتال باشد. به گزارش رویترز، جان کانلیف، معاون رئیس بانک انگلیس، امروز در یک سمینار گفت:

“وظیفه ما محافظت از مدل های تجاری بانک ها نیست.”

“بانک ها باید خود را سازگار کنند. وظیفه ما این است که اطمینان حاصل کنیم اگر مدل های تجاری بانکی تغییر کند، پیامدهای مالی و اقتصادی کلان آن را مدیریت کنیم. “

این، انتقادی از سوی كانلیف به بانكهایی است كه منتظر نوعی مداخله از طرف بانك انگلیس هستند. برخی از بانكها هشدار داده اند كه با راه اندازی ارزهای دیجیتال بانك مركزی (CBDC) در سطح جهانی، می توانند اثرات سوئی بر محروم كردن بانكهای تجاری داشته باشند. چرا که آنها از منابع پایدار بودجه استفاده می کنند.

 

انگلیس و CBDC

بانک انگلیس از سال گذشته علاقه زیادی به توسعه CBDC خود نشان داده است.

در ماه ژوئن، بانک انگلیس یک گروه ویژه ارز دیجیتال با بانک های کانادا، بانک ژاپن، بانک مرکزی اروپا، Sveriges Riksbank (بانک مرکزی سوئد)، بانک ملی سوئیس و بانک تسویه حساب های بین المللی تأسیس کرد. هدف جمعی اعلام شده، ارزیابی موارد بالقوه استفاده از CBDC و همچنین.در نظر گرفتن گزینه های طراحی برای توسعه فناوری ها بود.

و گرچه به نظر می رسد به نفع CBDC ها باشد، اما بانک انگلیس سابقه شک و تردید را در مورد بیت کوین دارد. ماه گذشته، رئیس این بانک، اندرو بیلی، گفت که برای او دشوار است که بیت کوین را به عنوان یک روش واقعی پرداخت ببیند. وی در گذشته نیز هشدارهایی درباره بیت کوین داده بود:

“اگر می خواهید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید ، آماده باشید که تمام پول خود را از دست بدهید.”

علاوه بر صحبت در مورد رابطه بین بانک مرکزی و بانک های تجاری در مورد CBDC ها، کانلیف گفت که سیاستمداران نیز باید تمرکز خود را روی CBDC ها شروع کنند:

“آنها باید سریعاً برنامه های سیاسی را پیش ببرند. پیش از آنکه تحولاتی را در بخش خصوصی کشف کنند كه در واقع با سیاست سازگار نیست.”

چه بخواهیم و چه نخواهیم، بانک های تجاری ممکن است.به زودی نیاز به آماده سازی ارزهای دیجیتالی دولتی داشته باشند. CBDC ها همچنان یک نقطه کانونی برای بانکهای مرکزی در سراسر جهان هستند. طبق گزارشات، بیش از 80٪ اکنون علاقه مند به توسعه بانکهای خود هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.