مهمترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در سال 2021

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
مهمترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در سال 2021

اگر بگوییم سال 2021، سال دیوانه کننده‌ای برای ارزهای دیجیتال بود، باز هم نمی‌توانیم آن را به خوبی توصیف کنیم. بیزینس ایسنایدر، نگاهی به پنج لحظه عجیب و غریب ارزهای دیجیتال کرده است. مهمترین اتفاقات دنیای ارزهای دیجیتال را در ادامه این مقاله، مطالعه بفرمایید.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


اینکه بگوییم سال 2021 سال دیوانه کننده ای برای ارزهای دیجیتال بود، باز هم اتفاقات آن را دست کم گرفته‌ایم.

در سال 2021 بیت کوین به بالاترین قیمت خود رسید و همچنین در یک کشور، به مشروعیت کامل دست یافت. میم کوین‌هایی مانند شیبا اینو و دوج کوین از یک شوخی، به کوین‌هایی با دستاوردهای شگفت‌انگیز تبدیل شدند. تعداد کریپتوها به بیش از 16000 عدد و ارزش کل بازار کریپتوکارنسی در یک مقطع، به 3 تریلیون دلار رسید.

در بخش‌های دیگر این فضا، یک توکن غیرقابل تعویض(NFT)، دنیای هنر را شگفت‌زده کرده و با فروش خیره‌کننده 69 میلیون دلاری خود، به گران‌ترین اثر هنر دیجیتال در تاریخ تبدیل شد.

بیزینس ایسنایدر، نگاهی به پنج لحظه عجیب و غریب ارزهای دیجیتال کرده است. مهمترین اتفاقات دنیای ارزهای دیجیتال را در ادامه این مقاله، مطالعه بفرمایید.

 

السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز قانونی، پذیرفت

هیچ کس فکر نمی‌کرد که این اتفاق رخ دهد؛ تا زمانی که السالوادور آن را انجام داد. نایب بوکله، رئیس جمهور 40 ساله السالوادور، برای اولین بار در ماه ژوئن در جریان کنفرانس بیت کوین 2021 در میامی، ایده تبدیل بیت کوین به وجه قانونی السالوادور را مطرح کرد. او گفت امیدوار است که معرفی بیت کوین، کاتالیزوری برای تغییر السالوادور از یک کشور در حال توسعه، به یک کشور صنعتی و پیشرفته باشد.

تنها چند روز پس از آن، قطعنامه‌ای به نام قانون بیت کوین، در ماه ژوئن توسط اکثریت قریب به اتفاق مسئولین این کشور تصویب شد. سپس در ماه سپتامبر، السالوادور اولین کشوری در جهان شد که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت و آن را در کنار دلار آمریکا قرار داد. دلاری که در سال 2001، جایگزین کولون شده بود.

 

داج کوین در میان 10 رمزارز برتر قرار گرفت

مکتب داج کوین در سال 2013، به عنوان یک شوخی شروع شد؛ اما امروز، این شوخی، چکُشی بر سر سرمایه گذارانی است که به آن شک داشتند. داج کوین که از نژاد سگ‌های شیبا اینو الهام گرفته است، به فهرست 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار در سال 2021 راه پیدا کرد. بخشی از این موفقیت، به لطف حامیان سرسختی مانند ایلان ماسک حاصل شد.

دستاورد‌های داج کوین شگفت انگیز بوده است. در حال حاضر، “dogecoin” بیشترین عبارت جستجو شده مرتبط با کریپتو در گوگل است. حتی می‌توان از آن برای خرید برخی محصولات از جمله بعضی از کالاهای تسلا و کارت هدیه AMC استفاده کرد.

 

شیبا اینو از داج کوین سبقت گرفت

شیبا اینو یک اسپین آف از داج کوین است که به ارتفاعات گیج کننده‌تری نسبت به منبع الهام خود، دست یافته است. توکن شیب که خود را قاتل دوج کوین می‌داند، از ناکجاآباد وارد بازار شد و در یک نقطه، از ارزش بازار دوج کوین سبقت گرفت و وارد فهرست 10 رمزارز برتر شد.

شیبا اینو که در آگوست 2020 ایجاد شد، تا حد زیادی به لطف ارتش شیب (گروهی مشتاق از سرمایه گذاران که از شیبا اینو حمایت می‌کنند) شاهد یک تجمع نجومی بود. در واقع، قیمت شیبا اینو در سال جاری 44540000 درصد افزایش یافت. میزان افزایش ارزش دوج کوین، 3600 درصد بوده است.

 

یک NFT به قیمت 69 میلیون دلار فروخته شد

در ماه مارس، هنرمندی به نام مایک وینکلمن معروف به بیپل، گران‌ترین اثر هنر دیجیتال تاریخ را فروخت. اثر او که “هر روز: 5000 روز اول” نام دارد، حاصل 5000 روز کار است. این اثر در یک حراجی به قیمت 69.3 میلیون دلار فروخته شد. بیپل به اینسایدر گفت که واقعاً زیاد به این موضوع فکر نکرده است. او فقط به تولید هنر ادامه می‌دهد.

دیوانگی پشت این خرید خیره کننده، نمادی از افزایش محبوبیت NFT ها است. هنگامی که مردم NFT می‌خرند، توکن منحصر به فردی در بلاکچین را به دست می‌آورند و این انحصار، تغییر آنها را تقریبا غیرممکن می‌کند.

 

راندوها تقریباً قانون اساسی را خریدند

آخرین مورد از مهمترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در سال 2021، این است که یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (گروهی از دوستان اینترنتی با یک هدف مشترک) در ماه نوامبر، حدود 46 میلیون دلار جمع آوری کرد تا یک نسخه بسیار کمیاب از قانون اساسی ایالات متحده را خریداری کند. ممکن است کاری بیهوده به نظر برسد، اما این در واقع به برنده شدن در حراج ساتبی نزدیک شد. با این حال کن گریفین، مدیر عامل سیتادل، امید آنها را بر باد داد و قانون اساسی را برای خود خرید.

ConstitutionDAO، گروهی متشکل از 17000 نفر که به صورت ضعیف سازماندهی شده بودند، همچنان سرفصل این تلاش هستند. در حالی که DAO پس از شکست در مناقصه منحل شد، با این اتحاد قدرت تمرکززدایی را آشکار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.