مشکل ایلان ماسک با بیت کوین چیست؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
مشکل ایلان ماسک با بیت کوین چیست؟

مشکل ایلان ماسک با بیت کوین، بر اساس توییتی که اخیرا منتشر کرده است، بر سر مصرف زیاد سوخت های فسیلی می باشد. در ادامه، این موضوع را بررسی خواهیم کرد. همچنین، ماجرای کلاهبرداری 2 میلیون دلاری توسط ایلان ماسک تقلبی را، در انتهای مطلب، مطالعه خواهید فرمود.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


مشکل ایلان ماسک با بیت کوین چیست؟

آن رابطه عاشقانه بین ایلان ماسک و بیت کوین کجاست؟ رابطه پیچیده شده است. “اون داستان داره، حالا بهت می گم”!!

چند روزی است که دنیای کریپتو در حال سقوط است. قیمت اکثری دارایی های رمزنگاری در حال پایین آمدن است؛ به ویژه بیت کوین، که روز سه شنبه گذشته با قیمت 59،500 دلار معامله می شد، اما در روز دوشنبه به 42،000 دلار رسید.

در حالی که مدیر عامل تسلا احتمالاً مقصر این اقدام قیمت نیست، اما ماسک به احتمال زیاد با یک سری توئیت ها، روی منفی شدن روند، تاثیر مثبت گذاشت.

ماسک در ابتدا اعلام کرد تسلا به دلیل نگرانی های زیست محیطی، پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت را متوقف می کند. سپس نشان داد که به دنبال سکه های رفتاری است و DOGE به عنوان جایگزین احتمالی بیت کوین در تسلا اعلام کرد. سرانجام تهدید کرد که تسلا ممکن است واقعاً بیت کوین های متعلق به خود را بفروشد.

اطلاعیه تسلا در ماه مارس مبنی بر شروع شرکت برای پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت و خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین به عنوان سرمایه گذاری، بازار کریپتو را به جلو سوق داد. این، نقطه عطفی برای ارزهای رمزپایه است؛ دوره ای که شرکت های بزرگ ممکن است شروع به احتکار آنها در ترازنامه خود کنند. بنابراین جای تعجب نیست که وقتی ماسک به راه دیگری رفت، بازار واکنش رو به پایین نشان داد.

مشکل ایلان ماسک با بیت کوین مثلا بر سر سوخت های فسیلی است. اما دانستن آنچه در سر وی می گذرد، غیرممکن است. شاید این مرد بیشتر از آنچه در توییتر منتشر می کند، می داند. اما اظهارات عمومی وی بیانگر درک نسبتاً سطحی از فضای رمزنگاری است؛ همانطور که توسط بسیاری از کارشناسان و افراد داخلی به آن اشاره شده است.

او نگران تأثیرات زیست محیطی بیت کوین است. حرفش درست؛ روند استخراج بیت کوین در حال حاضر، مقدار زیادی انرژی الکتریکی مصرف می کند.و مقداری از آن برق، از منابع “کثیف” مانند زغال سنگ تأمین می شود. اما این موضوع جدیدی نیست. زمانی که تسلا برای اولین بار 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد، این موضوع برای سالها شناخته شده بود، مستند بود و در مورد آن بحث و گفتگو می شد.

ماسک همچنین به این نکته اشاره کرد که بیت کوین در واقع “بسیار متمرکز و دارای رای اکثریت، توسط تعدادی از شرکت های بزرگ ماینینگ (معروف به هش کردن)” است. این هم درست است، این هم یک معضل است، و همچنین این هم خیلی وقت است که شناخته شده.

این دو نکته و بحثهای پیرامون آنها هرگز حل نشده اند. به طور خلاصه، سخت افزارهای بیت کوین به شما می گویند که هیچکدام از دو مسئله.به آن اندازه که به نظر می رسد بد نیست و راه های بهبودی وجود دارد. دیگران به شما خواهند گفت که گزینه های سبزتر دیگری نیز وجود دارد. هرچند که بیت کوینر ها به این نتیجه می رسند که به اندازه بیت کوین امنیت نداشته و غیر متمرکز نیستند.

نکته دیگری که ماسک بیان کرده است، منشن های بعضا خنده داری است که به کاربران می دهد. مثلا می گوید، اگر ما فقط می توانستیم DOGE را سریعتر و ارزان تر کنیم، بهترین رمزارز می شد.

مسئله این است که کل فضای ارز رمزنگاری شده، از یک دهه قبل تاکنون سر این مشکل دقیق قرار گرفته است. لایت کوین، اتریوم، کاردانو،دفینیتی، ریپل، پولکادوت، آوالانچ، سولانا، پولیگان ، اتوم و… نمونه های کوچکی از بهترین پروژه هایی هستند که با موفقیت در مقیاس های مختلف، مواردی را در خود داشته اند که ماسک از آنها نام برد.

آنها باهوش ترین افراد در کریپتو را استخدام کرده اند تا سخت ترین مشکلات موجود در این زمینه را حل کنند. آنها موفقیت هایی هم کسب کرده اند؛ گرچه هنوز هیچ یک از آنها به عنوان یک برنده آشکار ظاهر نشده است.

هیدن آدامز، بنیانگذار صرافی های غیرمتمرکز یونی سواپ، توئیت ماسک را با مثالی که هرکسی می تواند درک کند، مسخره کرد. اگر ما بتوانیم دوام باتری های تسلا را 10 برابر کنیم و قیمت آن را به یک دهم کاهش دهیم، عالی نیست؟ بله، اما انجام این کار فوق العاده سخت است و رسیدن به آنجا ممکن است سالها تحقیق لازم داشته باشد.

نظر ماسک در مورد اندازه بلوک DOGE (منظور او از بلوک های ساختمانی یک بلاکچین است. آنها پرونده هایی هستند که لیستی از تراکنش های موجود در شبکه را شامل می شوند.) بحث بزرگ اندازه بلاک را در بیت کوین به ذهن متبادر می کند. بحثی که در سال 2017 برگزار شد. خلاصه آن، این است که شما نمی تواند فقط سرعت بلوک را افزایش دهد و از این طریق اندازه بلوک را افزایش دهد و یک بلاکچین را “اصلاح” کنید.

شما نمی توانید فقط برخی از پارامترها را اصلاح کرده و نتیجه بهتری کسب کنید. در اینجا پیچیدگی های زیادی وجود دارد، اما لازم نیست به من اعتماد کنید. هر متخصصی این موضوع را به شما می گوید.

نکته خنده دار دیگر (یا ناراحت کننده، اگر صاحب بیت کوین هستید و در حال حاضر قیمت آن را دنبال می کنید) این است که تسلا می گوید قبول بیت کوین به عنوان روش پرداخت، هرگز ایده خوبی نبود. ممکن است برای فضا خوب باشد، داشتن یک گزینه خوب است، اما بیت کوین هنوز کاملا بی ثبات است و اکثر مردم حتی وانمود نمی کنند که می خواهند از آن برای پرداخت استفاده کنند.

مردم بیت کوین را همانطور که طلا می دهند، احتکار می کنند. تسلا این اعداد را علنی نکرده است، اما شک دارم تعداد زیادی خودروی تسلا.در دو ماه گذشته با بیت کوین خریداری شده باشد. گرچه از منظر روابط عمومی مهم است، این واقعیت که تسلا دیگر بیت کوین را برای پرداخت.نمی پذیرد، برای فضا تا حد زیادی بی ربط است.

همه اینها به سطحی بودن تحقیقات ماسک در مورد کریپتو اشاره دارد که نگران کننده است. این واقعیت که توییت های او می تواند ظاهراً بازارها را بسیار جابجا کند، نگاه چندان خوبی برای رمزنگاری نیست. شاید مشکل ایلان ماسک با بیت کوین، از کمبود اطلاعاتش باشد.

همزمان که در حال نوشتن این متن بودم، ایلان ماسک تصریح کرد که تسلا هنوز هیچ بیت کوینی نفروخته است. حدس می زنم رابطه عاشقانه بین ماسک و بیت کوین هنوز ادامه داشته باشد، گرچه آنها تصمیم گرفته اند افراد دیگر را نیز ببینند.

 

ایلان ماسک: هیچ بیت کوینی نفروخته ایم

ماسک در توییتر توضیح داد که شرکت وی در سه ماهه فعلی هیچ بیت کوینی فروخته نیست. اظهارات ماسک پس از آن بود که بیت کوین میلیاردها ارزش بازار را پس از یک توییت تک کلمه ای توسط وی از دست داد که حاکی از آن بود که شاید شرکت وی بقیه سهام بیت کوین خود را فروخته است.

تسلا در حال حاضر 1.2 میلیارد دلار بیت کوین در ترازنامه خود دارد. بنابراین می توان گفت 1.5 میلیارد دلار در سال گذشته خریداری.و مقداری از آن را در سه ماهه اول سال جاری تخلیه کرده است. آخرین توییت اجرایی بلافاصله باعث شد که ارزش بیت کوین بخشی از ضررهای خود را جبران کند. این ارز رمزنگاری شده در ساعت 11:21 به وقت محلی، با قیمت 44،086 دلار معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.