کوکوین و تاثیر حمله به آن روی بازار، تفاوت فاحش بیتکوین و آلتکوینها

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
کوکوین و تاثیر حمله به آن روی بازار، تفاوت فاحش بیتکوین و آلتکوینها

حرکات “بی سابقه” توسط آلت کوین ها، پس از هک شدن صرافی کوکوین ، نشان داد که ضرب المثل قدیمی “نه کلیدهای شما، نه سکه های شما” ممکن است فقط در مورد ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز مانند بیت کوین (BTC) درست باشد.


در این مورد بخوانید: کوکوین هک شد. 150 میلوین دلار از این کریپتو صرافی غارت شد!!!


تاثیر هک کوکوین روی بازار

همانطور که گزارش شد، به دنبال چندین معامله غیرعادی که برای اولین بار در 25 سپتامبر مشاهده شد، کوکوین، لو رفتن کلیدهای خصوصی خود را که با کیف پول های گرم خود گره خورده بود تجربه کرد. این امر منجر به هک و غارت میلیون ها دلار از اعتبارات مشتریان شد.طبق اخبار جدیدی که کوکوین منتشر کرده، با انتشار آدرس های مشکوک اضافی، اکنون به نظر می رسد که بیش از 200 میلیون دلار بودجه از دست رفته است و در صورت آشکار شدن چنین آدرس هایی، این عدد احتمالا بیشتر هم بشود.

آنچه این خبر ها نیز نشان داد این است که، تعدادی از پروژه ها، از طریق توکن ها و همچنین با انتقال آنها، تعویض، فریز یا نامعتبر شده و یا اینکه مورد تداخل قرار گرفته اند. این توکن ها عبارتند از: آمپلفورت (AMPL)، کاوستینگ (COV)، کاردیاچین (KAI) و جندین آلت گوین دیگر، که سرقت از طریق آنها انجام گرفته.

یک تحلیلگر عرضه اولیه کریپتو، گفته است که “بازار نسبت به هک اخیر کوکوین واکنش بی سابقه ای نشان داده است.” با این حال، اینها حرکاتی هستند که به عقیده بسیاری نمی توان با بیت کوین زد.

 

بزرگان چه می گوند؟

رهبر رشد کریپتوصرافی بزرگ کراکن، دن هلد گفت: “چیزی که بتوان.آن را فریز کرد، به هیچ عنوان کریپتو محسوب نمی شود و قطعا متمرکز است.”

با این حال، چان پنگ ژن، مدیر عامل دیگر کریپتوصرافی بزرگ یعنی بایننس، از این فرصت استفاده.کرد و اظهارات قبلی خود را تکرار کرد.که تمرکززدایی “باینری سیاه و سفید” نیست، اما واقعیت “معمولاً کمی خاکستری تر است”.

پس از هک شدن بایننس در ماه می سال 2019، ژائو همچنین به احتمال بازگشت برخی از معاملات BTC برای بازیابی وجوه از دست رفته و “دادن درسی به هکر ها” اشاره کرد. این موضع، بحث داغی را در دنیای کریپتو برانگیخت و نشان داد که از نظر تئوری، این کار از نظر فنی امکان پذیر است. اما به احتمال زیاد “ماینر ها.استخراج را متوقف می کنند و اجازه می دهند بمیرد.” زیرا “انگیزه جمعی عظیمی برای تغییر تاریخ وجود ندارد. ”

همچنین پس از فاجعه هک اتریوم های سازمان نامتمرکز خودگردان (DAO)، جامعه اتریوم، به صورت.بحث برانگیزی تصمیم گرفت که چرخش زنجیره بلوک اتریوم را بسیار کاهش دهد، تا بتواند.تقریبا همه وجوه را به قرارداد اصلی بازگرداند تا اتریوم داران DAO، حق خود را پس بگیرند.

 

خیر یا شر؟

پروژه های فوق الذکر حرکتهای متمرکز خود را.سریعتر از آنچه یک مرجع متمرکز سنتی معمولاً قادر به انجام آن است، انجام داده اند. این موضوع با ابنکه به نوعی حکایت از برتری این تکنولوژی دارد،.اما افرادی قدرتمند روی آنها تسلط کامل دارند و این باعث می شود که برای افراد.و تیم ها نگرانی هایی درباره تصمیم آن افراد قدرتمند، به وجود بیاید.

بنابراین می توان ادعا کرد که تنها شبهه ای که در مورد پروژه ها مطرح می باشد، این است.که قدرتمندان به اصطلاح خیرخواه، آن ها را “یک چیز خوب” (مثلا متوقف کردن یک هکر قبل از هک امثال کوکوین ها) تعبیر.می کنند ولی برای کار های “نه چندان خوب” خود به کار می گیرند.

جیمسون لوپ در این مورد در توییتر گفت: اگر مدیران یک پروژه غیرمتمرکز، می توانند توکن های سرقت شده را [مانند یک سیمکات] بسوزانند، پس قادر هستند که توکن های شما را نیز غیرفعال کنند. مقاومت سانسورمحور یا برای همه باید باشد یا برای هیچکس نباید باشد.

با این اوصاف، برخی از فعالان صنعت و ناظران، تاکید دارند که اقداماتی.نظیر فریز کردن توکن ها یک قدرت خیر است و در شرایطی خاص، می تواند مفید باشد. و همزمان عده ای دیگر معتقدند این قدرت، یک “شر ضروری” است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.