مسدودیت حساب های ناشناس کریپتو در فرانسه

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
مسدودیت حساب های ناشناس کریپتو در فرانسه

فرانسه برای جلوگیری از پولشویی، اقدام به مسدود کردن حساب های ناشناس کریپتو می کند. این کشور در حال آماده سازی چارچوب هایی جدید، برای جلوگیری از ناشناس ماندن در در دنیای رمزنگاری است.

مقامات مالی فرانسه، در اقدامی برای جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی مانند پولشویی و تأمین مالی تروریسم، مقررات مربوط به کریپتوکارنسی در این کشور را تقویت می کنند. چندین وزارتخانه در فرانسه، روز نهم دسامبر مشترکاً دستوری را برای جلوگیری از معاملات دارایی های دیجیتال ناشناس با ممنوع کردن حساب های ناشناس رمزگذاری ارائه دادند.

اقدامات نظارتی جدید توسط وزیر دارایی فرانسه، برونو له مایر، وزیر خارجه سباستین لکورنو و وزیر ارشد اقتصاد، اولیویه دوسوپت پشتیبانی می شود. این دستور مطابق با ماده 203 قانون PACTE فرانسه است. این بند، یک استراتژی و برنامه برای حرکت در مسیر رشد و تحول تجارت است.

 

موضع فرانسه نسبت به کریپتوکارنسی

در این سند، وزارتخانه ها اعتراف کرده اند که دارایی های دیجیتال یا ارزهای رمزپایه، “فرصت های قابل توجهی برای اقتصاد” فراهم می کنند. آنها خاطرنشان کردنه اند که دولت فرانسه کاملاً از اهمیت آن آگاه است. مقامات اظهار داشتند، با وجود فرصت های امیدوار کننده، کریپتو همچنین خطرات قابل توجهی در ارتباط با فعالیت های مالی غیرقانونی دارد.

وزرا به طور خاص به دستگیری های سپتامبر 2020، شامل یک شبکه تأمین مالی تروریسم با استفاده از دارایی های دیجیتال برای پوشاندن آثار خود اشاره کردند. آنها گفتند مقامات و سازمان های بزرگ جهانی مانند G20 ،G7 و گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، خواستار تدابیری برای جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی با استفاده از کریپتوکارنسی شده اند.

  • وزیران فرانسه:

“دولت؛ مایل است توسعه دارایی های رمزنگاری شده را در بهترین شرایط امنیتی و در اوج جذابیت ارتقا دهد.”

به همین ترتیب، دولت فرانسه در حال آماده سازی برای ایجاد مقررات قانونی جدید، برای استفاده.از ابزارهای جدید شناسایی دیجیتال برای معاملات کریپتو و ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی است.

  • در این سند آمده است:

“این درخواست که از بازیگران اکوسیستم ناشی می شود، امکان.مبارزه با معاملات ناشناس در دارایی های دیجیتال را فراهم می کند. در حالی که شناسایی کاربر را تسهیل می کند.”

مقامات فرانسه، در مورد تأمین مالی فعالیت های غیرقانونی با ارز رمزنگاری شده نگران بوده اند. در اکتبر 2020، وزیر دارایی فرانسه، له مایر، کریپتو را به دلیل ارائه ابزارهای مناسب برای فعالیت های.غیرقانونی، مانند خرید دارو و سلاح و همچنین پولشویی مورد انتقاد قرار داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.