قطعی برق اخیر در استانهای ایران، مراکز پردازش بیت کوین مسئول شناخته شدند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
قطعی برق اخیر در استانهای ایران، مراکز پردازش بیت کوین مسئول شناخته شدند

دولت ایران استخراج بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را مقصر قطعی برق و خاموشی ها می داند. هر دو نوع مزارع قانونی و غیرقانونی ارزهای رمزپایه، به دلیل بارگیری بیش از حد شبکه برق کشور مقصر شناخته می شوند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


قطعی برق اخیر در استانهای ایران، مراکز پردازش بیت کوین مسئول شناخته شدند

دولت ایران، مقصر قطعی برق در سراسر کشور را که میلیون ها نفر را در تاریکی فرو برده، استخراج بیت کوین و سایر رمزارز ها دانسته است.

بیشتر مناطق پایتخت و دیگر شهرهای بزرگ از جمله مشهد، تبریز و ارومیه، خاموشی های مکرری را تجربه کرده اند. ساکنان به توییتر رفتند تا با انتشار فیلم هایی از رانندگان در جاده های روشن نشده توسط رانندگان ، تأثیرات خود را نشان دهند. شهرواندن به توییتر رفتند و با انتشار عکسهایی از آمد و شد های شهری در دل تاریکی، اثرات وارد شده را به اشتراک گذاشتند.

خبرگزاری های معروف دنیا نیز ساکت نمانده اند

براساس گزارش آسوشیتدپرس، ایران با 450 مگاوات استفاده در روز، یکی از ده ظرفیت برتر ارز رمزنگاری شده در سرتاسر جهان را دارد.

تایمز نیز گزارش داد، از آنجایی که دونالد ترامپ، تحریم های آمریکا علیه ایران را مجدداً اعمال کرد، ارز رمزنگاری شده راهی برای دور زدن آن و باعث افزایش محبوبیت بیت کوین شد.

رادیو لیبرتی خاطرنشان کرد: این امر منجر به ایجاد هزاران مزرعه غیرقانونی ارز رمزنگاری شده شده است که برخی از آنها در مدارس و مکان های عمومی دیگر مستقر هستند.

الجزیره افزود: این موضوع، همچنین در نتیجه برق ارزان ایران است که 4 سنت برای هر کیلووات در ساعت در مقایسه با میانگین 13 سنت در ایالات متحده هزینه دارد.

اکنون، دولت ارز های رمزنگاری شده به ویژه بیت کوین را.متهم به فشار بر شبکه برق و ایجاد خاموشی در سراسر کشور می داند. برخی دیگر می گویند “دهه ها سو مدیریت” در تأمین انرژی مقصر است.

آسوشیتدپرس افزود: مقامات، 1600 مرکز را از جمله مراکز قانونی مجاز به فعالیت برای اولین بار تعطیل کرده اند.

به گفته تابناک، شرکت برق دولتی توانیر در میان قطعی های برق، یک مزرعه بزرگ بیت کوین ایرانی-چینی را تعطیل کرد. آفتاب نیوز نیز طی مقاله ای، این مزرعه مستقر در رفسنجان را مقصر خاموشی ها دانسته بود.

واشنگتن پست نیز، تعطیلی این مرکز استخراج بیت کوین را بازتاب داد.

محمد حسن متولی زاده، رئیس شرکت توانیر، گفت که 45000 دستگاه غیرقانونی بیت کوین با مصرف.ارزان 95 مگاوات ساعت برق توسط پلیس توقیف شده است. بیت کوین در اوایل ژانویه کمی کمتر از 42،000 دلار ارزیابی شده بود.اما از آن زمان تاکنون به حدود 31،000 دلار کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.