مدیرعامل میکرواستراتژی در مقابل مدیرعامل تسلا ایستاد و بازار بیت کوین را نجات داد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
مدیرعامل میکرواستراتژی در مقابل مدیرعامل تسلا ایستاد و بازار بیت کوین را نجات داد

پس از آن که ایلان ماسک با اعلام خود مبنی بر اینکه تسلا دیگر بیت کوین را به عنوان روش پرداخت قبول نمی کند، لرزه به جان سرمایه گذاران انداخت، مایکل سیلور، مدیرعامل میکرو استراتژی در مقابل مدیرعامل تسلا ایستاد. میکرو استراتژی با خرید 15 میلیون دلاری خود، بازار بیت کوین را از سقوط نجات داد.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


مدیرعامل میکرواستراتژی در مقابل مدیرعامل تسلا ایستاد و بازار بیت کوین را نجات داد

بازار ارز های رمزنگاری شده یا هان کریپتوکارنسی ها، تبدیل به زمین نبرد ابرقهرمان ها شده است. البته خیلی زود است که ایلان ماسک را تانوس بدانیم و مایکل سیلور را مرد آهنی. بالاخره این مدیرعامل تسلا بود که با قبول بیت کوین به عنوان روش پرداخت، مسیر آن را به سمت 50000 دلار هموار کرد. شاید این یک نقشه باشد یا شاید هم ماسک و سیلور دست به یکی کرده اند که بیت کوین را به 100000 دلار برسانند.

فراموش نکنید که ایلان ماسک، با دعوت مایکل سیلور بود که وارد دنیای ارزهای دیجتال شد. در واقع طبق توییت های ماسک، مشکل او با بیت کوین استفاده زیاد این رمزارز از انرژی است. او می گوید به کریپتو باور دارد، اما نمی تواند تحمل کند که استفاده از سوخت های فسیلی، تا این حد زیاد شده باشد. حتی می توان گفت هیچ چیز خاصی وجود ندارد و مایکل سیلور فقط از فرصت استفاده کرده و خرید زده است. البته خرید سیلور خیلی هم قهرمانانه نبوده است!

ماسک نموداری از وبسایت cbeci.org را در توییتر خود منتشر کرده است که نشان می دهد استفاده از نیرو، در 4 سال گذشته به شکلی دیوانه وار افزایش داشته است.

  • مایکل سیلور، به این توییت واکنش داد و نوشت:

“برآورد مصرف برق به ازای هر واحد سایت cbeci.org، در مدت مشابه رشد 100 درصدی دارایی شبکه 40٪ افزایش یافته است. به این معنی که بهره وری انرژی در این دوره زمانی به طور چشمگیری بهبود یافته است. بیت کوین با افزایش مقیاس انرژی، کم مصرف است.”

ایلان ماسک نیز در پاسخ به اظهارات مایکل سیلور، لینک مقاله ای را ارسال کرد که مصرف برق شدید توسط بیت کوین را عنوان کرده است.

 

توییت های ماسک، جهش داج کوین و عقب نشینی بیت کوین

بیت کوین روز جمعه در حال سپری کردن بدترین هفته خود از ماه فوریه بوده است، در حالی که داج کوین رشد 25 درصدی را تجربه می کرد. زیرا آخرین توییت های ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در مورد ارزهای رمزنگاری شده، سکه های دیجیتال را به یک قایق شناور تبدیل کرده است.

بیت کوین در این هفته حدود 13 درصد کاهش داشته و با آخرین رشد 1.6 درصدی، در کانال 50000 دلار است. این رقم در مقایسه با قیمت 65،000 دلاری در ماه گذشته، بیش از یک پنجم کاهش یافته است.

بازار ارزهای رمزنگاری شده برای ماه ها با توییت های ماسک بالا پایین شده است. او در مورد مورد داج کوین (توکنی که به عنوان یک شوخی آغاز شده و کاربردهای اندکی دارد) اظهار نظر می کند و نتیجه، رشد 100 برابری این سکه است.

ایلان ماسک این هفته بیت کوین را پس از پیام توییتری مبنی بر توقف پذیرش تسلا برای پرداخت به دلیل نگرانی های زیست محیطی، تحقیر کرد. البته تحلیلگران بزرگ، بر این باور هستند که این توییت ها نمی توانند تاثیری در روند بلندمدت داشته باشند.

 

محدوده بازار 68 میلیارد دلاری

طبق گفته کوین جیکو، داج کوین بعد از آخرین توییت ماسک حدود 25٪ صعود کرده است و آخرین قیمت آن 0.52 دلار است.

  • ماسک روز پنجشنبه نوشت:

“کار با ابزارهای داج، برای بهبود کارایی معاملات سیستم، به صورت بالقوه امیدوار کننده است.”

مشخص نبود که آیا ماسک از نظر انرژی، سهولت استفاده یا مناسب بودن به عنوان ارز به کارآیی اشاره دارد یا خیر.

طبق ارائه دهنده مرکز داده TRG، داج کوین در هر معامله 0.12 کیلووات بر ساعت برق مصرف می کند. در مقایسه، مصرف بیت کوین 707 کیلووات است.

به گزارش کوین مارکت کپ، این توکن که در آرم آن یک سگ شیبا اینو، قرار دارد امسال افزایش یافته و به چهارمین ارز رمزنگاری شده بازار با ارزش کلی 68 میلیارد دلار تبدیل شده است. تعداد کمی از شرکت های بزرگ، داج کوین را برای پرداخت قبول می کنند و عرضه آن نامحدود است.

در مقابل، سودهای بیت کوین در سال جاری با رشد بیشتر جریان اصلی برای پرداخت و همچنین ذخیره ارزش با توجه به عرضه محدود آن تقویت شده است.

  • دیوید کیمبرلی، تحلیلگر برنامه سرمایه گذاری Freetrade، اظهار داشت:

“داج کوین هنوز درسی در تئوری احمقانه تر باقی مانده است.”

وی معتقد است که خرید دارایی هایی که قیمتی بیشتر از ارزش واقعی خود دارند می تواند سودآور باشد، به شرطی که یک “احمق بزرگتر” برای خرید آنها وجود داشته باشد.

 

واکنش کاربران به ایلان ماسک

از دیروز، دو جو متفاوت در واکنش به توییت های ایلان ماسک به راه افتاده است. عده ای تلاش دارند تا ارزهایی را برای جایگزین کردن بیت کوین به او معرفی کنند. و عده ای نیز کمپینی به نام #ایلان‌ماسک‌بلاک‌ به راه انداخته اند. از این موضوع می توان استنباط کرد که نیمی از کاربران موافق و نیمی دیگر مخالف مدیرعامل تسلا هستند.

مدیرعامل-میکرواستراتژی-در-مقابل-مدیرعامل-تسلا

ایلان ماسک می گوید به دنبال رمزارزی می گردد که کمتر از 1 درصد بیت کوین، نیرو مصرف می کند. خبر خوب اینکه XRP کمتر از 1 هزارم بیت کوین مصرف انرژی دارد و به ازای هر تراکنش فقط 0.0000136 دلار هزینه کسر می کند.

 

عده ای بیت کوین کش و عده ای دیگر IOTA را پیشنهاد داده اند. دومینیک شینر، موسس و مدیرعامل IOTA ایلان ماسک را مستقیما کوت کرده و رمزارز خودش را پاسخ میاز ماسک می داند.

اینها تنها چند نمونه از ارزهای رمزپایه ای است که در خیابان صف کشیده اند و “سبز بودن” خود را به ایلان ماسک نشان می دهند. در حال حاضر فقط دو چیز روشن است:

  1. هیچ ارز رمزنگاری شده دیگری به مصرف انرژی بیت کوین نزدیک نیست.
  2. هر سکه دیگری که ایلان ممکن است به آن علاقه داشته باشد، اکنون در حال آماده شدن برای پرواز است.

 

مایکل سیلور وارد می شود

ماه ها است که مدیرعامل میکرواستراژی، مایکل سیلور، خریدهای کلان بیت کوین را تحت الشعاع ایلان ماسک، قرار داده است.که اوایل سال جاری خریدهای میلیارد دلاری بیت کوین را افشا کرد. اما وقتی ماسک در این هفته به دلیل نگرانی های زیست محیطی به بیت کوین پشت کرد، قیمت سقوط کرد. بنابراین سیلور از فرصت استفاده کرده و سوار جریان شد.

مدیرعامل-میکرواستراتژی-در-مقابل-مدیرعامل-تسلا

سیلور تأیید کرد که میکرواستراتژی 91،850 بیت کوین در اختیار دارد که تقریباً به مبلغ 2.241 میلیارد دلار ارزش.دارند و به طور متوسط، 24403 دلار برای هر بیت کوین هزینه کرده است.

قیمت سهام میکرواستراژی بلافاصله پس از اعلام کاهش قیمت بیت کوین، از 494 دلار به 481 دلار رسید. نبم ساعت بعد، سهام شرکت ویرجینیایی در فهرست NASDAQ، با 488 دلار بسته شد. بیت کوین واقعاً تکان نمی خورد و هنوز هم حدود 50،000 دلار ارزش دارد.

خرید میکرواستراتژی، دارایی های بیت کوین این شرکت را به 0.437٪ از کل بیت کوین های موجود می رساند. تسلا دارایی کمتر از نصف آن را افشا کرده است: 43200 بیت کوین یا 0.206٪ از کل بازار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.