اتهام کلاهبرداری از طریق بیت کوین به کارمند سابق مایکروسافت

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
اتهام کلاهبرداری از طریق بیت کوین به کارمند سابق مایکروسافت

ولادیمیر کواشوک، به 9 سال حبس به خاطر 18 جنایت از جمله کلاهبرداری و پولشویی محکوم شده است. این مهندس اوکراینی با استفاده از بیت کوین 10 میلیون دلار از بودجه مایکروسافت را پنهان نموده و از این طریق، این شرکت را مورد کلاهبرداری قرار داد.

یک مهندس نرم افزار اوکراینی با بیش از 10 میلیون دلار کلاهبرداری از مایکروسافت به 9 سال زندان محکوم شد. ولدیمیر کواشوک به عنوان بخشی از ترفندهای دقیق، بودجه مایکروسافت را به بیت کوین منتقل کرد.

 

کارمند سابق مایکروسافت با 10 میلیون دلار، فرار کرد

کواشوک، در طی مدت هفت ماه از مدت حضور خود در مایکروسافت، میلیون ها دلار “ارز ذخیره شده ” را به سرقت برد. اصطلاحی که اغلب برای اشاره به دارایی هایی مانند کارت های هدیه دیجیتال استفاده می شد.

وی که در حال حاضر در رنتون، واشنگتن مستقر است، روز گذشته در دادگاه منطقه ای ایالات متحده به اتهام 18 فقره جرم، از جمله اتهامات مختلفی مانند کلاهبرداری، پولشویی، جعل هویت و ارائه اظهارنامه مالیاتی دروغ، متهم شد.

جرائم کواشوک شامل سرقت کارت های هدیه مایکروسافت و فروش مجدد آنها از طریق بازارهای آنلاین بود. در ابتدا، وی قبل از جمع آوری سهام برای سرقت میلیون ها دلار، حدود 12000 دلار پول گرفته بود.

مشخص شد که این جوان 26 ساله از حساب های ایمیل آزمایشی همکاران خود برای سرپوش گذاشتن بر اعمال خود، استفاده می کرده است. هنگامی که وی مرتکب این جرائم شدشد، به خریدهای اسراف آمیز، از جمله یک خانه 1.6 میلیون دلاری کنار دریاچه و خودروی 160 هزار دلاری تسلا پرداخت.

روز گذشته، به دنبال حکم هیئت منصفه در فوریه سال 2020، کواشوک 9 سال حبس و پرداخت 8,344،586 دلار خسارت محکوم شد. وی همچنین با خطر اخراج از ایالات متحده آمریکا مواجه است.

 

بیت کوین، محیط این جرم بود

پرونده کواشوک، نشان دهنده توجه وی به استفاده وی از بیت کوین در جهت تلاش برای پنهان کردن فعالیت خود می باشد.

وی با استفاده از این سرویس ارز رمزنگاری شده، 2.8 میلیون دلار BTC به حساب های بانکی و سرمایه گذاری خود منتقل کرد تا ردپای معاملات خود را پنهان کند. با توجه به اینکه بیت کوین معامله ها را در یک دفتر بلاکچین ثبت می کند، خدمات اختلاطی مانند CryptoMixer ابزاری محبوب در میان کسانی است که می خواهند در شبکه ناشناس بمانند.

كواشوك همچنین با ادعای اینکه كه ارز را از یكی از اعضای خانواده دریافت كرده است، از مالیات بر صندوق های بیت کوین طفره رفت. این اولین نمونه شناخته شده از فرار مالیاتی مربوط به بیت کوین در ایالات متحده آمریکا است.

رایان ال. کرنر، نماینده ویژه دایره تحقیقات جنایی (IRS-CI)، صحبت.از دادگاه و به طور خاص استفاده کواشوک از بیت کوین کرد و گفت:

“اقدامات مجرمانه كواشوك در سرقت از مایکروسافت و پس از آن ثبت اظهارنامه مالیاتی.نادرست،اولین پرونده بیت کوین در كشور است كه دارای مؤلفه مالیاتی است. به زبان ساده، مجازات امروز ثابت می کند که شما نمی توانید از طریق اینترنت پول بدزدید.و فکر کنید که بیت کوین قصد دارد رفتارهای جنایتکارانه شما را پنهان کند. تیم پیچیده ما از متخصصان جرایم اینترنتی با کمک واحد جرایم سایبری.IRS-CI شما را شکار می کند و شما را به خاطر اقدامات ناشایستتان بازخواست می کند.”


مطالب مرتبط

جان مک آفی با دو اتهام، در اسپانیا دستگیر شد

کلاهبرداری 65000 پوندی از یک خانم مسن بریتانیایی به وسیله کریپتو

کوکوین هک شد. 150 میلوین دلار از این کریپتو صرافی غارت شد!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.