قانونی شدن بیت کوین در 10 کشور بعد از السالوادور

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
قانونی شدن بیت کوین در 10 کشور بعد از السالوادور

السالوادور اولین کشور در جهان است که بیت کوین را به عنوان یک پول قانونی معرفی کرد. بسیاری از تحلیلگران پیش بینی می كنند كه دولت ها السالوادور را زیر نظر خواهند گرفت تا ببینند آیا این اقدام به اهداف خود می رسد یا خیر. قانونی شدن بیت کوین در این 10 کشور، محتمل است.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


قانونی شدن بیت کوین در 10 کشور بعد از السالوادور

نایب بوکله ، رئیس جمهور السالوادور، قبل از تغییر عکس پروفایل خود به یک عکس با چشم های لیزری، در 9 ژوئن کلمه “تاریخ!” را توئیت کرد. آپدیت تا حدی سورئال از سوی یک رهبر جهانی، پاسخی به السالوادور بود. این کشور به اولین کشوری در دنیا تبدیل شده است که قانونی را معرفی می کند و بر اساس آن قانون، بیت کوین، محبوب ترین (و گرانترین ارز رمزنگاری شده در جهان) به عنوان پول رسمی شناخته شده است.

  • در متن این قانون آمده است:

“هر كارگزار اقتصادی باید بیت کوین را از کسی که در قبال دریافت کالا یا خدمات آن را به وی ارائه می دهد، قبول کند”. هرچند این قانون از هر شخص بدون “دسترسی به فناوری هایی كه به آنها اجازه می دهد تا معاملات را انجام دهند” مستثنی است، كه اکثریت جمعیت را شامل می شود.

مالیات ممکن است با بیت کوین پرداخت شود و هر بدهی که قبلاً به دلار آمریکا (ارز اصلی السالوادور) داشته اید، اکنون با بیت کوین قابل پرداخت است. سالوادورایی ها ممکن است از هر کیف پول دیجیتالی، از جمله کیف پول “رسمی” جدید، که توسط دولت مجاز شده است، استفاده کنند.

این یک معامله بزرگ برای کشور، مردم و سیستم های مالی در سراسر جهان است.

  • فوربس اظهار داشت که می تواند:

“السالوادور را به یکی از مهمترین مراکز مالی جهان تبدیل کند و … بر نحوه استفاده از ارزهای دیجیتال در سراسر جهان تأثیر بگذارد.”

یک سوال اساسی این خواهد بود که آیا سایر کشورها از این الگو پیروی می کنند یا خیر. بسیاری از تحلیلگران پیش بینی می کنند که دولت ها السالوادور را زیر نظر می گیرند تا ببینند آیا این اقدام اهداف خود را به دست می آورد یا خیر.

 

بنابراین کدام کشورها احتمالاً بیت کوین را بعنوان پول قانونی قبول می کنند؟

پاناما و پاراگوئه می توانند در این لیست قرار بگیرند. آنها قرار است لوایح مربوط به حمایت از ارزهای رمزپایه و تجارت های رمزپایه را در نظر بگیرند. در کشور های آمریکای لاتین، مکزیک، کلمبیا، آرژانتین و برزیل که در آنها اشتیاق کریپتو زیاد است، اقتصادها با مشکلات تورم و کاهش ارزش پول درگیر هستند.

همچنین نیجریه و فیلیپین را نیز می توان کاندید دانست. آنها به ترتیب دارای اولین و سومین تعداد کاربران کریپتو به نسبت درصدی از جمعیت خود هستند. اوکراین اقدامات اخیر خود را برای وارد کردن ارزهای رمزپایه به سیستم حقوقی خود انجام داده است. ژاپن که نظارت شدیدی بر صنعت کریپتوکارنسی خود دارد و از همین حالا ارزهای رمزپایه را به عنوان دارایی قانونی حساب می کند.

 

پاناما

یکی از نمایندگان کنگره پاناما، هم اکنون در حال آماده سازی لایحه ای با هدف اجازه بهتر حمایت “از ارزهای رمزپایه” برای پیشنهاد به کشور است که احتمالاً به معنای جلب قانونی بیت کوین یا ارزهای دیگر باشد.

 

پاراگوئه

در ماه جولای، پاراگوئه لایحه ای را بررسی می کند که باعث می شود “بلاکچین دوست” تر شود و شرکت های کریپتو را جذب کند. همچنین از لایحه دوم حمایت کنگره برای بررسی پیشنهاد مناقصه قانونی بیت کوین برخوردار است.

 

نیجریه

بانک مرکزی نیجریه در فوریه 2021 هشدار داد که “تسهیل پرداخت برای مبادلات ارزهای رمزپایه ممنوع است”. با این وجود، با چنین اشتیاقی نسبت به ارزهای رمزپایه در این کشور، شرایط ممکن است در آینده تغییر کند.

در یک نظرسنجی آنلاین در سال 2020 توسط Statista، از میان رای دهندگان نیجریه ای، 32 درصد طرفدار کریپتو بودند. این عدد بیشترین مقدار در میان تمام کشور های دنیا بود.

 

مکزیک

بیتسو (پارگراف بعد) در مکزیک مستقر است و کریپتو تجارت بزرگی در این کشور است. نیکولاس کاولی، تحلیلگر اقتصادی به FT گفته است اگر “[السالوادور] موفق شود، بازارهای بزرگ دیگر حواله، از جمله مکزیک، بسیار علاقه مند خواهند شد.”

بیتسو یکی از بزرگترین پلتفرم های مبادله کریپتو در آمریکای لاتین است که 2 میلیون کاربر دارد و در سال 2020، مبلغ 1.2 میلیارد دلار تراکنش را پردازش کرده است.

 

آرژانتین

بانک مرکزی آرژانتین به مردم در مورد خطرات سرمایه گذاری در کریپتو هشدار داده است. اما با وجود چنین بی ثباتی ای، این کشور ممکن است در آینده کریپتو را بپذیرد و قانونی شدن بیت کوین را در این کشور شاهد باشیم.

 

برزیل

صنعت کریپتو در برزیل تا حد زیادی تنظیم نشده، اما عظیم است. صرافی Mercado Bitcoin، با سه میلیارد دلار تجارت در سه ماهه اول سال 2021 در این کشور قرار دارد. با وجود تورم، ممکن است کریپتو جذابیت بیشتری برای این کشور داشته باشد.

 

کلمبیا‌‏

کلمبیا بیشترین دستگاه های خودپرداز بیت کوین را در منطقه دارد و کرونا، باعث افزایش استفاده از کریپتو در این کشور شده است. چارچوب نظارتی آن در حال حاضر مبهم است، اما بازار بزرگ حواله کلمبیا می تواند شاهد این تغییر باشد.

 

ژاپن

اگرچه بعید به نظر می رسد که بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر در آینده نزدیک به عنوان پول قانونی معرفی شود، اما ژاپن دارای جو بسیار پیشرفته ای برای ارزهای رمزپایه است. نظارت بر کلیه صرافی ها توسط یک رگولاتور انجام می شود و ارز رمزپایه به عنوان دارایی قانونی شناخته می شود.

با وجود این، در نظرسنجی Statista، فقط 4٪ از پاسخ دهندگان ژاپنی گفتند که از ارزهای رمزپایه استفاده کرده اند.

 

اوکراین

طبق گزارشی از کوین دسک، قانونگذاران در حال کار بر روی بسته قوانینی هستند که می تواند کریپتو را در سیستم حقوقی اوکراین وارد کند، بانک هایی را برای شرکت های مبتنی بر کریپتو باز کند و یک روش ساده برای گزارش مالیات ارائه دهد.

 

فیلیپین

فیلیپین به سومین ملت دوست دار کریپتو در جهان تبدیل شده است. در نتیجه بانک مرکزی آن مقررات کریپتو را گسترش داده است. اما چنین محبوبیتی می تواند آن را در آینده حتی بیشتر وارد جریان اصلی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.