واکسن کرونا در دارک نت!! 250 الی 1200 دلار، پرداخت با بیت کوین

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
واکسن کرونا در دارک نت!! 250 الی 1200 دلار، پرداخت با بیت کوین

عصر امروز ( 17 اسفند 1399) در دارک نت، تبلیغاتی دیده شده است که واکسن کرونا با قیمت 250 الی 1200 دلار به فروش گذاشته شده و پرداخت آن از طریق بیت کوین انجام می شود. شرکت امنیت سایبری کسپرسکی هشدار داد که این تبلیغات، احتمالا کلاهبرداری هستند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


واکسن کرونا در دارک نت!! 250 الی 1200 دلار، پرداخت با بیت کوین

طبق گفته شرکت امنیت سایبری کسپرسکی، سه واکسن بزرگ کرونا (آسترازنکا، فایزر – بیو ان تک و مدرنا) برای فروش در دارک نت تبلیغ می شوند و مبلغ آنها با بیت کوین پرداخت می شود.

این شرکت امنیت سایبری گفت که قیمت هر واکسن از 250 تا 1200 دلار و به طور متوسط هزینه کل حدود 500 دلار است. علاوه بر این، به جز واکسن های تولید کنندگان تأیید شده، فروشندگان ناشناس واکسن های ناشناس را نیز تبلیغ می کنند.

کسپرسکی، پس از تجزیه و تحلیل 15 بازار مخفی گفت: اکثر کسانی که واکسن کووید-19 را در دارک نت می فروشند از فرانسه، آلمان، انگلیس و ایالات متحده هستند. دارک بخشی از اینترنت است که برای موتورهای جستجو قابل مشاهده نیست و برای دسترسی، به استفاده از یک مرورگر ناشناس مانند Tor نیاز است.

کسپرسکی گفت که خریداران و فروشندگان از طریق برنامه های چت رمزگذاری شده مانند ویکر و تلگرام در ارتباط هستند. در حالی که پرداخت ها به صورت ارز رمزپایه و در درجه اول بیت کوین درخواست می شود.

  • دیمیتری گالوف، یک از متخصصین امنیت در کسپرسکی، گفت:

“شما می توانید تقریباً هر چیزی را در دارک پیدا کنید. بنابراین جای تعجب نیست که فروشندگان آنجا سعی می کنند از فعالیت واکسیناسیون استفاده کنند.”

  • وی افزود:

“مردم [نه تنها] دوز واكسن را می فروشند، بلكه آنها سوابق واكسن را نیز می فروشند. كاغذهایی كه می توانند به شما در سفر آزادانه كمك كنند. آقایان باید در هر معامله مربوط به بیماری همه گیر محتاط باشند. خرید واکسن از دارک ابداً ایده خوبی نیست.”

در طول سال گذشته، بسیاری از کمپین های کلاهبرداری و شیادی آنلاین با بهره گیری از بیماری همه گیر Covid-19 کشف شده است. در اوایل سال جاری، مقامات آمریکایی یک عملیات جنایتکارانه را که توزیع واکسن های جعلی Covid-19 به ارزش 1000 دلار بود، کشف کردند و همچنین وب سایتی را که تبلیغات کلاهبرداری های Covid-19 را بر عهده داشت، توقیف کردند.

کسپرسکی گفت که اکثر فروشندگان زیرزمینی بین 100 تا 500 معامله انجام داده اند.این نشان می دهد که خرید فروش در حال انجام است. اما هنوز مشخص نیست که کاربران دارک نت دقیقاً چه چیزی را خریداری می کنند.

  • این شرکت گفت:

“غیرممکن است که بگوییم چه مقدار از واکسن هایی که بصورت آنلاین تبلیغ می شوند، دوز واقعی هستند و چه تعداد کلاهبرداری. اما به احتمال زیاد آنچه دریافت می کنید یک دوز موثر و معتبر نخواهد بود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.