طرح ریپل برای تنظیم کنندگان با هدف جلوگیری از “فرار مغزهای کریپتو”

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
طرح ریپل برای تنظیم کنندگان با هدف جلوگیری از “فرار مغزهای کریپتو”

ریپل در حالی که از انعطاف قوانین در خارح از آمریکا بیشترین منفعت را می‌برد، از تنظیم‌کننده‌های آمریکایی خواسته است تا در مورد بخش کریپتو در داخل شفاف‌تر باشند. حالا، شرکت بلاکچین مستقر در سانفرانسیسکو قدم بعدی را برداشته و پیشنهاد خود را برای مقررات کریپتو ارائه کرده است. طرح ریپل با هدف جلوگیری از “فرار مغزهای کریپتو” ارائه شده است.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


طرح ریپل برای تنظیم کنندگان با هدف جلوگیری از “فرار مغزهای کریپتو”

ریپل بر همکاری عمومی و خصوصی درمورد قانون گذاری روی آینده کریپتو تاکید کرد. به طور خاص، ریپل به سه قانون اشاره کرد: قانون معلق حذف موانع نوآوری، قانون پیشنهادی شفافیت اوراق بهادار (SCA) و قانون پیشنهادی بورس کالای دیجیتال (DCEA).

این شرکت ادعا کرد که این قوانین، از سرمایه گذاران محافظت می کند. علاوه بر این، مشخص می‌کنند SEC و CFTC در کجا می‌توانند از اختیارات خود استفاده کنند. اگر این چارچوب نادیده گرفته شود چه اتفاقی می افتد؟

  • بیانیه چشم انداز ریپل مدعی شد:

“عدم قطعیت فعلی در چشم انداز نظارتی ایالات متحده، نوآوری را کاهش می‌دهد و می‌تواند باعث “فرار مغزها” در فضای کریپت. و بلاکچین شود.”

“ما عقیده داریم که به منظور ایجاد انگیزه برای نوآوری و ایجاد یک چارچوب نظارتی واضح و سازگار برای ارزهای دیجیتال، سندباکس‌ های نوآوری باید تقویت شوند.”

SEC در کجا متوقف می‌شود و CFTC در کجا شروع می‌کند؟ چه کسی، چه چیزی را در کریپتو تنظیم می‌کند؟ این سردرگمی برای بسیاری از ذینفعان این فضا واقعی بوده و اعضای هر دو نهاد نظارتی و حتی سناتورها، ناامیدی خود را در این مورد ابراز می‌کنند.

  • هستر پیرس در توییتر نوشت:

“خوشحالم که همکارم، کمیسر کرنشاو در مورد سیف‌هاربر فکر می‌کرد، اما خوشحال‌تر می‌شوم اگر طور دیگری به آن فکر کند؛ به عنوان راهی برای دستیابی به اهداف معتبر حفاظت از سرمایه گذار، بدون ممانعت از توسعه شبکه‌های کنترل شده توسط کاربر.”

در واقع، درست چند روز قبل از ارائه طرح ریپل، برایان کوینتنز، کمیسر سابق CFTC از مقایسه صنعت کریپتو با “غرب وحشی” توسط جنسلر انتقاد کرد.

  • وی گفت:

“…این واقعیت را نادیده می‌گیرد که CFTC دارای اختیارات ضد تقلب و ضد دستکاری در آن فضا است. اگر [صنعت کریپتو] واقعاً مملو از این فعالیت‌ها[ی مجرمانه] باشد، ما یک تنظیم‌کننده فدرال داریم که می‌تواند از اختیارات اجرایی خود برای رسیدگی به این موارد استفاده کند.”

با این حال، شایان ذکر است که قانون حذف موانع نوآوری که ریپل به آن اشاره کرد، طبق گزارش‌ها شامل SEC، CFTC و نمایندگان صنعت کریپتو در یک «کارگروه مشترک» می‌شود. در همین حال، شرکت بلاک چین به تعریف جدید «قرارداد سرمایه‌گذاری روی دارایی» در قانون شفافیت اوراق بهادار پرداخت تا با توکن‌های دیجیتالی به عنوان کالا رفتار شود.

در مرحله بعد، ریپل احساس می کند که قانون پیشنهادی بورس کالای دیجیتال، به تعریف “صرافی کالاهای دیجیتال” کمک می‌کند و به CFTC قدرت می‌دهد تا آنها را قانون‌گذاری کند. البته SEC می‌تواند توکن‌های «پیش‌فروش» را تا زمانی که تحت صلاحیت CFTC قرار بگیرند، تحت نظارت خود بگیرد.

برای نتیجه‌گیری، ریپل مجدداً خواستار بررسی پیشنهاد سیف هاربور و سندباکس نظارتی کمیسیونر SEC، هستر پیرس شد.

رایان سلکیس، بنیانگذار مساری، اخیراً دیدگاه‌هایی قوی در مورد ریپل و SEC در میان گذاشته است. سلکیس ادعا کرده که یک سیف‌هاربر – یا یک دوره ایمن برای مبتکران فین‌تک برای راه‌اندازی پروژه‌هایشان – به سرکوب تقلب کمک می‌کند. با این حال، وی خاطرنشان کرد که SEC به جای آن، بر قوانین اوراق بهادار تمرکز می‌کند.

  • سلیکس در توییتر نوشت:

“من به رهبری SEC حمله می‌کنم و به آن ادامه خواهم داد. گری گنسلر، از مأموریت آژانس خود جدا شده است و صادقانه دنبال راه‌حل نمی‌گردد. SEC با نقض فنی اوراق بهادار مبارزه می کند، در حالی که سیف‌هاربر که از تقلب جلوگیری می‌کند را نادیده می گیرد.”

علاوه بر این، سلکیس فکر نمی‌کند که سازندگان XRP هم بی‌تقصیر باشند. در واقع، او ریپل را به “مجرم کلاهبرداری” متهم کرد.

  • او افزود:

“آن‌ها دارندگان XRP را در مورد فروش توکن‌های داخلی، داده‌های افشا شده انتخابی و مشارکت‌های تبلیغاتی به عنوان ارزش افزوده برای ارز اصلی گمراه کردند. سیف‌هاربر [هستر] پیرس این مشکل را برطرف می‌کرد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.