سنگاپور یک دیجیتال ترید رجیستری بلاکچین محور طراحی می کند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
سنگاپور یک دیجیتال ترید رجیستری بلاکچین محور طراحی می کند

چندین بانک در سنگاپور در تلاشند تا یک رجیستری تجارت دیجیتال ایجاد کنند که به عنوان یک دیتابیس اصلی برای دسترسی به سوابق معاملات تجاری عمل می کند. رجیستری توسط بلاکچین طراحی شده و به دنبال افزایش شفافیت و کاهش خطرات است.این کنسرسیوم از 14 بانک تشکیل شده است که توسط DBS Bank و Standard Chartered هدایت می شوند. براساس گزارش بانک DBS، دوازده بانک دیگر که از این طرح حمایت می کنند شامل OCBC  ANZ  ICICI، دویچه بانک، ABN AMRO و UOB هستند. این بانک ها گردهم آمده اند تا شفافیت و شیوه های اعطای وام در معاملات کالا را بهبود بخشند.

توسعه این سیستم عامل توسط یک شرکت نوپای فناوری بلاکچین انجام خواهد شد. آنها مسئول توسعه ثبت مالیات تجارت (TFR) و اثبات مفهوم (POC) خواهند بود. این پروژه توسط انجمن بانک های سنگاپور (ABS) تأیید می شود و از طرف (Enterprise Singapore (ESG) پشتیبانی می شود.

رجیستری دیجیتال توسط فناوری بلاکچین تأمین می شود و باعث بهبود شفافیت در تجارت می شود و همچنین خطرات مربوط به تقلب در تجارت را از بین می برد. این خطرات ممکن است شامل داپیلیکیت فایننس باشد که می توان جلوی آن را گرفت. زیرا رجیستری دیجیتال به یک دیتابیس مرکزی تبدیل می شود که از طریق آن، بانک ها می توانند به سوابق معاملات دسترسی پیدا کنند.

داپلیکیت فایننس چیست؟

داپلیکیت فایننس، همانطور که از نامش پیداست، در حسابداری و دفتر داری به حالتی گفته می شود که برای یک محصول یا خدمات، دو بار پرداخت انجام شود.

 

TFR POC به عنوان یک ابزار مفید در صنعت فعالیت خواهد کرد. زیرا از طریق توسعه، صنعت بانکداری می تواند سوابق معاملات تجاری را که در چندین بانک سنگاپور تأمین مالی شده بود، کنترل کند. موضوع داپلیکیت فایننس توسط وام دهندگان مختلف بانکی، برای موجودی تجاری یکسان از طریق این سیستم ارزیابی کاهش می یابد. این امر باعث اعتماد به نفس و شفافیت بهتر معامله گران و بانک ها می شود.

سریران موتوکریشنان، رئیس مدیریت تجارت جهانی در بانک DBS سنگاپور، گفت: “ایجاد انعطاف.پذیری بیشتر در اکوسیستم صنعت، امروزه حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا مشاغل و اقتصادها همچنان با تأثیر اختلالات طولانی مدت تجارت مقابله می کنند.”

وی همچنین ادعا می کند که ثبت امور مالی، ضمن تأمین محیط عملیاتی امن برای صنعت، گام.مهمی در جهت تقویت شفافیت بیشتر از طریق همکاری و تقویت شیوه های اعطای وام در بخش بانکی سنگاپور است.

موتوكريشنان همچنين اشاره كرد كه موفقيت اين پروژه طي چند ماه نشان مي دهد كه وقتي اعضاي.صنايع گرد هم مي آيند و همكاري مي كنند، نيروي بزرگي براي رسیدن به دستاورد وجود دارد.

مطالب مرتبط

بانک های مرکزی سنگاپور و کانادا وارد ارز های دیجیتال می شوند

Crypto انقلابی برای کشورهای در حال توسعه

بلاکچین در حال راه یافتن به بورس سهام شنژن چین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.