نوجوان اهل فلوریدا، به جرم هک توییتر به 3 سال حبس محکوم شد!!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
نوجوان اهل فلوریدا، به جرم هک توییتر به 3 سال حبس محکوم شد!!

گراهام ایوان کلارک، نوجوان مسئول هک توییتر، که حساب شرکت های بزرگ کریپتوکارنسی و شخصیت های برجسته را مورد حمله قرار می داد، محکوم به سه سال حبس تعزیری شد.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


نوجوان اهل فلوریدا، به جرم هک توییتر به 3 سال حبس محکوم شد!!

سال گذشته، کلارک عملیات بدنام هک توئیتر که در آن ده ها حساب کاربری در شبکه های اجتماعی از بین رفت را، طراحی کرد. این حساب ها، شامل پروفایل های شخصیت های برجسته توییتر از جمله جو بایدن، باراک اوباما، ایلان ماسک و بیل گیتس است. شرکت های کریپتو نیز مانند بایننس، کوین بیس و جمینی نیز تحت تأثیر قرار گرفتند.

 

حمله به حسابهای قدرتمند توییتر

این نوجوان اهل فلوریدا، به جرم هایی از جمله کلاهبرداری و دسترسی غیرمجاز به رایانه، خود را مجرم دانست. وی با فریب دادن مردم، وعده های ایردراپ دروغین به آنها می داد و از این طریق، بیت کوین های آنان را کلاه برداری می کرد.

کلارک که در آن زمان 17 ساله بود، ادعا شد که کنترل پورتال خدمات مشتری توییتر را بدست آورده است. از آنجا، او کارمندان توییتر را فریب داد تا به ابزارهای داخلی شرکت دسترسی پیدا کنند. بعد از دور زدن این اقدامات امنیتی توییتر بود که کلارک توانست بسیاری از حساب های قابل توجه را از آن خود کند.

ایردراپ های تقلبی بیت کوین از طریق حساب های هک شده افتاده انجام شده است. کلارک در کنار همکارانش، نیما فاضلی و میسون شپارد مردم را وادار به ارسال بیت کوین به یک آدرس خاص با وعده بازگشت 100٪ سرمایه کرد. بسیاری از مردم به دلیل کلاهبرداری ناشی از حساب تأیید شده و دارای تیک آبی، که آنها دنبال می کنند و به آن اعتماد دارند، مورد کلاهبرداری قرار گرفتند.

اگرچه شرکت هایی مانند بایننس به سرعت حمله را تأیید کردند و از کاربران خواستند که از لینک های جعلی دوری کنند، اما خیلی دیر بود و کلاهبرداری انجام شده بود. پیش از آنکه عملیات ایردراپ های جعلی متوقف شود، هکر ها چیزی در حدود 120000 دلار بیت کوین کسب کرده بودند.

 

توافق نامه کلارک پس از محکومیت به جرم هک توییتر

کلارک، که یک معاهده درخواست منعقد کرد، به عنوان یک مجرم نوجوان محکوم شد. این امر به وی امکان داد که به جای حداقل 10 سال حبس، سه سال حبس و سه سال آزادی مشروط را تحمل کند. با این حال، او ممکن است محکومیت خود را در یک اردوگاه ارتش ادامه دهد.

به عنوان بخشی از توافق نامه، استفاده از ابزارهای الکترونیکی بدون اجازه و نظارت مقامات انتظامی توسط کلارک منع می شود. این توافق نامه همچنین او را ملزم به دسترسی نامحدود به هر حساب با مالکیت گذرواژه خود می کند.

تاکنون، کلارک 229 روز از دوران محکومیت خود را گذرانده است. زیرا از زمان دستگیری در ژوئیه سال 2020 در زندان شهرستان هیلزبورو بوده است.

در همین حال، وکیل مدافع کلارک، دیوید وایزبرود، تأیید کرده است.که این نوجوان تمام کریپتوکارنسی دزدیده شده را پس داده است. با این حال، کلارک در صورت نقض شرایط توافق نامه، همچنان.در خطر تحمل حداقل 10 سال حبس در زندان بزرگسالان است.


بیشتر بخوانید

اتهام کلاهبرداری از طریق بیت کوین به کارمند سابق مایکروسافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.