سرکوب بیت کوین در چین و تأثیر آن بر صنعت استخراج ارز های رمزنگاری شده

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
سرکوب بیت کوین در چین و تأثیر آن بر صنعت استخراج ارز های رمزنگاری شده

ارز های دیجیتال، به دنبال آخرین ضربه نظارتی چین علیه بیت کوین به شدت سقوط کردند و سرکوب بیت کوین در چین، خسارتی بالغ بر 400 میلیارد دلار به ارزش بازار رمزارز پیشتاز وارد کرد.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


سرکوب بیت کوین در چین و تأثیر آن بر صنعت استخراج ارز های رمزنگاری شده

ارز های دیجیتال، به دنبال آخرین ضربه نظارتی چین علیه بیت کوین به شدت سقوط کردند و سرکوب بیت کوین در چین، خسارتی بالغ بر 400 میلیارد دلار به ارزش بازار رمزارز پیشتاز وارد کرد.
اما همانطور که چین قوانین خود در مورد بیت کوین را خصمانه تر می کند، تعداد بیشتری از ماینر ها به دنبال مناطقی می گردند که از آنها استقابل صمیمانه تری شود. سرمایه گذارانی که اکنون در میان شوک و عواقب ناشی از تصمیمات چین در صف فروش نشسته اند، ممکن است آینده ای روشن را از دست بدهند.

 

“جهش بزرگ به عقب” توسط بیت کوین

در 21 ژوئن، بانک خلق چین از بنگاه ها و بانک های پرداخت، خواست که حساب افراد مربوط به معاملات رمزنگاری را موشکافی کرده و آنها را مسدود کنند. پیش از این، مقامات دولتی همچنین از سرکوب عملیات استخراج کریپتو در استان سیچوان خبر داده بودند. این تحولات، آخرین مقررات سختگیرانه در مورد ارز های دیجیتال است که چین در ماه های اخیر وضع کرده است.

بر اساس اطلاعات شرکت SupChina (یک شرکت واقع در نیویورک، متمرکز بر روی اخبار چین)، استخرهای استخراج چینی به نام های AntPool، F2Pool، Huobi Pool و Poolin بیش از 50٪ از قدرت پردازش جهانی بیت کوین در 12 ماه گذشته را به خود اختصاص داده اند. بنابراین می توان درک کرد که چرا در پی این اقدامات، بیت کوین به 28600 دلار کاهش یافت.

سرکوب بیت کوین در چین، آن را به پایین ترین سطح خود از ابتدای سال 2021 رساند. البته پس از بهبودی یافتن بازار از آن شوک اولیه، بیت کوین اکنون با قیمتی در حدود 35000 دلار معامله می شود. اما همچنان درصد بسیار بالایی، پایین تر از رکورد شکنی های افسانه ای است که همین دو سه ماه پیش، هر روز ما را شوک زده می کرد.

سرکوب بیت کوین در چین

چین با بیش از 100000 ماینر، تقریباً 70٪ از ظرفیت استخراج بیت کوین جهان را کنترل می کند. اما 90 درصد آن ماینر ها پس از سرکوب، فعالیت های خود را متوقف کرده اند. نرخ هش بیت کوین از ابتدا تا 29 ژوئن، نزدیک به 40 درصد سقوط کرده و به کمترین میزان در 13 ماه گذشته رسیده است. حتی ارز رقیب یعنی اتریوم میز به این سرکوب واکنش نشان داد. در پایان ماه ژوئن، نرخ هش اتر در آخر ژوئن، بیش از 20 درصد از بالاترین نرخ هش خود پایین آمده است.


نرخ هش بیت کوین چیست؟

قدرت محاسباتی جمعی که شبکه را اجرا می کند و معیاری از سرعت و هموار بودن آن و میزان تلاش برای استخراج سکه های جدید را نرخ هش می گویند.


چه عواملی باعث اقدامات اخیر چین شده است؟

حمله اخیر چین به ارزهای دیجیتالی تعجب آور نیست. در سال 2013، دولت این کشور استفاده از بیت کوین را به عنوان راهی برای خرید کالا یا خدمات ممنوع کرد. در سال 2017، کشور عرضه های اولیه سکه ها (روند جمع آوری پول برای سکه های جدید) را غیرقانونی اعلام کرد.

به نظر می رسد چین معتقد است که ارزهای مجازی با توجه به ماهیت ناپایدار و استفاده بالقوه در پولشویی، ثبات اقتصادی او را تهدید می کند. اما اگر از این بهانه پوششی عبور کنیم، موضع تهاجمی چین ممکن است بیشتر ناشی از احساس نا امنی این کشور در از دست دادن انحصار صدور ارز ها باشد. کشور برای اینکه پول خود را کاملا تحت اختیار داشته باشد، در حال توسعه ارز دیجیتالی به نام Renminbi، یک ارز مجازی متمرکز و تحت حمایت دولت است.

جاه طلبی چین برای رهبری جهانی انرژی سبز نیز ممکن است عامل این تغییر باشد. سوهو نیوز چین، اظهار داشت که یک دکل استخراج پیشرفته در هر ماه، بیش از 2000 کیلووات در ساعت مصرف می کند. ایم مقدار تقریباً دو برابر متوسط ​​مصرف ​​خانه های آمریکایی در همین مدت زمان و تقریباً شش ماه مصرف برق برای یک خانواده چینی به طور متوسط است.

 

سرکوب بیت کوین در چین شامل چه اقداماتی بوده است؟

از چهار مرکز اصلی که چین اکنون در آنها استخراج رمزنگاری شده را محدود کرده است، سین کیانگ و مغولستان داخلی به انرژی مبتنی بر ذغال سنگ اعتماد دارند. کارشناسان صنعت امیدوار بودند که این کشور از سیچوان و یوننان که در درجه اول به انرژی برق پاک بستگی دارد، بگذرد. اما چین بدون استثنا در مورد استخراج بیت کوین سخت گیری کرد و این سوال را ایجاد کرد که آیا نگرانی در مورد انرژی ناپاک، واقعاً تصمیمات آن را تحت تأثیر قرار داده است؟

البته چین هنوز استخراج بیت کوین را غیرقانونی یا کاملاً ممنوع اعلام نکرده است. فقط اقدامات سختگیرانه ای اعلام شده است که هنوز اعمال نشده اند. شهروندان چینی هنوز هم می توانند دارایی های رمزنگاری شده را در اختیار داشته و انتقال دهند و معاملات خود را انجام دهند. این کشور همچنین در زمینه تبلیغ و استقبال از بلاکچین، فناوری زیربنای بیت کوین، پیشتاز بوده است.

اما این ضربات اخیر نشان می دهد که ممکن است این کشور تمام تلاش خود را برای خفه کردن تجارت بیت کوین قبل از راه اندازی رنمینبی دیجیتال خود انجام دهد.

 

مهاجرت ماینر ها از چین می تواند مثمر ثمر باشد

بسیاری از بازیکنان کریپتو برای بقا در تجارت خود، راهی برای خروج از چین پیدا می کنند. Huobi Mall و BTC.TOP، دو بورس بزرگ کریپتو جهان، پس از سرکوب ها، خروج خود از کشور را اعلام کردند. بدون دسترسی به صرافی های داخلی بیت کوین، بسیاری از ماینر های چینی ممکن است تعطیل شده و یا به سایر مناطق جغرافیایی مهاجرت کنند.

رقابت زیاد و حاشیه کم، هزینه های انرژی را به عامل مهمی برای استخراج کنندگان بیت کوین تبدیل می کند. ماینر های مستقر در چین اکنون باید محل های ارزان قیمت انرژی قابل پشتیبانی از سوخت فسیلی مانند قزاقستان، روسیه، کانادا، پاراگوئه و آسیای میانه را بررسی کنند.

کارشناسان همچنین بر این باورند که تگزاس نیز با توجه به فراوانی انرژی های تجدیدپذیر، پایین آمدن قیمت انرژی و نگرش سیاسی طرفدار ماینینگ، می تواند به یک مقصد مورد جستجوی ماینر ها تبدیل شود. با این حال، ممکن است مدتی طول بکشد تا آنها زیرساخت های خود را از ریشه خارج کنند و در جایی دیگر، از صفر شروع به کار کنند.

  • در سال 2018، برد گارلینگهاوس مدیر عامل ریپل گفت:

بیت کوین واقعاً توسط چین کنترل می شود … چند کشور می خواهند از ارز کنترل شده توسط چین استفاده کنند؟ این اتفاق نخواهد افتاد”

اکنون که چین در حال کنار کشیدن است، محبوبیت بیت کوین به عنوان یک استقلال جهانی می تواند در میان سایر کشورها افزایش یابد.

با این حال، اگر سایر کشورها از چین پیروی کنند، می توانند ارزهای رمزپایه را ویران کنند. مثلا در ایران،  به دنبال خاموشی های ناگهانی در شهرها، استخراج کریپتوکارنسی ممنوع شد. با این حال، هدف این ممنوعیت تنظیم فضای کریپتو با طراحی یک چارچوب قانونی است؛ نه جلوگیری از رشد آن.


آیا بیت کوین در ایران ممنوع است؟


اگر کشورهای بیشتری چشم از کریپتو بردارند، استخراج رمرارز می تواند به طرز چشمگیری کاهش یابد و شرکت های استخراج کننده با ضررهای زیادی روبرو می شوند. هر چه تعداد کشورهایی که موضع خصمانه ای در مقابل بیت کوین می گیرند بیشتر شود، جذابیت آن به عنوان “ارز آینده” کمتر خواهد بود. در حال حاضر، سرکوب بیت کوین در چین احتمالاً در آینده ای قابل پیش بینی، فشار رو به پایینی را برای تمام ارزهای رمزپایه (نه فقط بیت کوین) ایجاد خواهد کرد.

با وجود مجموعه ای از پیشرفت ها و وعده های فناوری، ارزهای رمزپایه همیشه در معرض مقررات سختگیرانه دولت باقی می مانند. با این حال، احساس می کنم اینها فقط چند دست انداز کوچک در سفر طولانی و امیدوار کننده آن است. اقدامات چین، پایان بیت کوین نیست. زیرا استخرهای استخراج در ایالات متحده، کانادا و اروپا می توانند گزینه های سودآوری باشند.

حواستان باشد که سایر کشورها آیا از بیت کوین استقبال یا اجتناب می کنند. زیرا این امر در آینده استخراج کریپتو تأثیر بسزایی خواهد داشت. همچنین جالب است که مشاهده کنید معدن کاران چینی با چه سرعتی از چین خارج شده و در مکان های دیگر مستقر می شوند.


بیشتر بخوانید

السالوادور بیت کوین را به عنوان پول قانونی تصویب می کند

قانونی شدن بیت کوین در 10 کشور بعد از السالوادور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.