آیا پولکادوت دارایی خوبی برای سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال است؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
آیا پولکادوت دارایی خوبی برای سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال است؟

آیا خرید پولکادوت در سال 2021 سرمایه گذاری خوبی است؟ قبل از تصمیم گیری درباره خرید رمزارز DOT، اگر تصمیم دارید در سال 2021 روی آن سرمایه گذاری کنید، ابتدا باید اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


توجه:

“این مقاله نباید به عنوان تصمیم نهایی مورد استفاده قرار گیرد و هدف آن ارائه مشاوره سرمایه گذاری نیست. همیشه قبل از سرمایه گذاری در هر ارز رمزنگاری شده، تحقیقات دقیق خود را انجام دهید. این مقاله، فقط باید بخشی از تحقیقات شما باشد.”

آیا پولکادوت دارایی خوبی برای سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال است؟

موفقیت بزرگ بیت کوین، راه را برای صدها ارز رمزپایه جایگزین هموار کرد و امروز دریایی از کریپتوکارنسی های مختلف مانند پولکادوت (DOT) وجود دارد.

پولکادوت اولین بار توسط بنیانگذار آن یعنی گاوین وود، در سال 2016 و از طریق یک وایت پیپر معرفی شد. با این وجود، این ارز رمزنگاری شده در آگوست سال 2020 (مرداد 1399) با ارزش 2.69 دلار راه اندازی شد. مانند همه ارزهای رمزنگاری شده و شبکه ها، DOT نیز عملکرد خوبی داشته است و در فوریه 2021 بیش از 1200 درصد سود کسب کرده است.

پولکادوت در 6 آپریل (17 فروردین) با قیمت معاملاتی 46.81 دلار، به بالاترین سطح خود رسید. اما از آن زمان تا کنون، در حال کاهش ارزش بوده است. در زمان نوشتن این مقاله، قیمت پولکادوت کمی بیش از 40 دلار است. این رشد، می تواند برای سرمایه گذارانی که می خواهند بازدهی سرمایه خود را ببینند، فریبنده باشد.

پولکادوت (DOT) چیست؟

رمزارز پولکادوت یک پروژه منبع باز است که توسط بنیاد Web3 طراحی شده است. این رمزارز از نظر فنی، یک محیط کاربردی چند زنجیره ای است که قابلیت همکاری بین زنجیره ها را در سطحی امکان پذیر می کند که قبلاً تصور نمی شد. به طور خاص، این بدان معناست که پولکادوت به کاربران اجازه می دهد چیزی بیش از فقط نشانه، از طریق بلاکچین ارسال نکنند. پولکادوت به این شبکه ها اجازه می دهد تا داده های واقعی را برقرار کنند.

با استفاده از این فناوری، پولکادوت در تلاش است تا یکی از مهمترین موضوعات موجود در بخش بلاکچین، یعنی همکاری پذیری را حل کند. در حال حاضر، این بازار در یک حالت تقسیم شدید است. بلاکچین ها به عنوان جزایر جداگانه ای از داده ها عمل می کنند و راه بسیار کمی برای بهره برداری از اطلاعات موجود در شبکه های دیگر دارند.

پولکادوت با ادغام انواع فن آوری ها دقیقاً این نگرانی ها را برطرف می کند. به طور خاص، پولکادوت حتی قادر است اطلاعات را از زنجیره بلوکی خصوصی، به شبکه های عمومی و بالعکس انتقال دهد. به همین دلیل این کریپتو، از همان ابتدا به عنوان رمزارز شناخته شده و بسیار محبوب شده است.

بنابراین، می توانید از پولکادوت به عنوان ارز رمزنگاری شده به همان روشی از که بیت کوین و اتریوم استفاده می کنید، استفاده کنید. علاوه بر این، بسیاری از توسعه دهندگان جدید کریپتوکارنسی که به بازار می آیند، از برنامه پولکادوت برای ساخت ارز رمزنگاری شده خود استفاده می کنند.

 

استخراج پولکادوت

وقتی نرخ ارز ارزهای فیات تغییر می کند، این بانک های ملی هستند که عرضه را تنظیم می کنند. اما در مورد ارز های رمزنگاری شده اینگونه نیست. زیرا کل ایده موجود در مورد ارز، غیرمتمرکز است. وقتی قیمت پولکادوت تغییر می کند، مطمئناً به علت عرضه و تقاضای کلاسیک است. بنابراین ارز های رمزنگاری شده به دلیل زیاد و کم شدن تقاضا تقاضا و در درجه دوم عرضه، بسیار ناپایدار هستند.

عرضه پولکادوت دائماً در حال افزایش است. زیرا شخص با حل یک الگوریتم، آن را به دست می آورد. این روش استخراج نامیده می شود و به طور کلی برای دریافت پاداش به صورت ارز رمزپایه هنگام حل یک محاسبه استفاده می شود. استخراج آن در خانه نسبتاً سخت شده، اما هنوز هم قابل انجام است. برای این کار، نیاز به خرید یک سخت افزار رایانه ویژه به نام واحد پردازش گرافیکی (Graphical Processing Unit – GPU) دارید.

اگر خودتان در حال استخراج DOT هستید، باید بررسی کنید که آیا در سال 2021 سودآوری دارد یا خیر. زیرا این واقعیت قابل چشم پوشی نیست که ماینر ها با حاشیه ای کمتر، رقابت بیشتری دارند که آنها را مجبور به کاهش هزینه های خود می کند.

 

چه چیزی روی قیمت DOT تاثیر گذار است؟

مانند بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر، پولکادوت در اواخر سال 2020 و اوایل سال 2021 در بالاترین سطح خود قرار دارد. ما دیده ایم که قیمت بسیاری از ارزهای رمزپایه، بسیار کمتر از ارزش قبلی آنها نسبت به آخرین عملکرد گاو نر بازار در 2017/2018 بوده است. آنها متعاقباً راهی طولانی در پیش دارند تا سقوط وحشتناک خود را جبران کنند. اما پولکادوت که بعد از 2018 عرضه شده است، شروع بسیار خوبی داشته است.

به طور کلی، ارز رمزنگاری شده اصلی یعنی بیت کوین، هنوز هم تأثیر زیادی در بازار گسترده ارزهای رمزنگاری شده دارد و پولکادوت نیز با بقیه ارزهای رمزپایه بزرگتر، بالا یا پایین می رود.

رسانه ها و رسوائی های مربوط به هر رمزارز، می توانند تأثیر عمده ای در اعتماد به توسعه دهنده آن داشته باشد. اگر رسوایی هایی مانند ترک عضو هیئت مدیره به دلیل سازمان دهی ضعیف در سازمان رخ دهد، می تواند بر قیمت تأثیر بگذارد و تقاضا بین سرمایه گذاران کاهش می یابد.

البته علاوه بر این، تقاضا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچه شرکت ها و مردم از پولکادوت استفاده کنند، تقاضا بیشتر شده و قیمت را به سمت بالا سوق می دهد. اگر ETC محبوبیت خود را از دست بدهد و تقاضا کاهش یابد، همین امر اتفاق می افتد و قیمت ها را کاهش می دهد.

به همین ترتیب، در دسترس بودن در صرافی های مختلف بر قیمت تأثیر می گذارد. زیرا باعث می شود سرمایه گذاران بیشتری به آن دسترسی داشته باشند. در نتیجه، پتانسیل برای افزایش تقاضا، بیشتر می شود. بنابراین، علامت خوبی برای پولکادوت است که آنها در چندین صرافی ارز رمزنگاری شده وارد شوند. دسترسی آسان سرمایه گذاران، روی افزایش تقاضا تأثیر می گذارد.

 

آیا DOT در سال 2021 سرمایه گذاری خوبی است؟

با نگاهی به بازار کنونی ارزهای رمزنگاری شده، جایی که تقریباً همه ارزهای رمزپایه، از جمله پولکادوت، به ارتفاعات سرسام آوری رسیده اند، می توان باور کرد که این روند صعودی برای همیشه به همین ترتیب ادامه یابد. با این حال، هیچ کس نمی تواند آنچه را که 2021 برای DOT در نظر گرفته است، به طور دقیق پیش بینی کند.

اما مثل همیشه، هم افراد خوش بین و هم افراد بدبین وجود دارند. برخی معتقدند که کل بازار در مقطعی دوباره به پایین صعود می کند، در حالی که برخی دیگر معتقدند که اکنون سرمایه گذاری کردن، بهتر از هرگز سرمایه گذاری نکردن است.

در واقع، این مسئله دقیقا به شمای سرمایه گذار بستگی دارد. اینکه آیا می توانید داشتن دارایی با نوسانات زیاد در سبد کیف پول خود را تحمل کنید یا خیر. اگر می توانید، پولکادوت ممکن است سرمایه خوبی برای شما باشد.

فقط بخاطر داشته باشید، مهمترین چیز این است که اگرچه ارزهای رمزپایه و پولکادوت می توانند خیلی سریع ارزش خود را افزایش دهند، اما به همان سرعت کاهش می یابند. این همان چیزی است که آنها را بسیار بی ثبات می کند. زیرا یک روز می توانند بسیار ارزشمند باشند و روز دیگر تقریباً هیچ.

 

آیا باید در پولکادوت سرمایه گذاری کنیم؟

به این سوال که آیا شما باید در پولکادوت سرمایه گذاری کنید یا نه، نمی توان پاسخ روشنی داد. زیرا هنوز جوان است و مدتی طول می کشد تا این رمز ارز جدید موفقیت واقعی را ببیند.

با این حال، نشانه های بسیاری وجود دارد که DOT ​​می تواند سرمایه گذاری خوبی در سال جاری باشد. یکی از دلایل آن این است که تیم پشتیبان آن، پروژه های زیادی را نزدیک به 253 عدد در دست اجرا دارد. از Polka Defi گرفته تا پل های اتصال پولکا به زنجیره های دیگر مانند بیت کوین و غیره.

خبر خوب در حال حاضر این است که پولکادوت از قبل دارای ارزش پولی در صرافی های کریپتوکارنسی است و آن را به یک دارایی قابل سرمایه گذاری تبدیل کرده است. علاوه بر این، برخی از سرمایه گذاران نسبت به آن خوش بین هستند. زیرا ارزهای رمزپایه به طور مداوم در چندین بازار تجاری در دسترس هستند و شما می توانید از آنها در چندین مکان استفاده کنید.

با این وجود، پیش بینی دقیق آینده در مورد سرمایه گذاری در DOT همیشه دشوار است. اما اگر به ارز رمزپایه و فناوری بلاکچین در پشت آن اعتقاد دارید، ممکن است ایده خوبی باشد که DOT  را به عنوان بخشی از پورتفوی خود در اختیار داشته باشید و سپس دائماً نوسانات آن را زیر نظر بگیرید.

پیش بینی اینکه آیا همان پیشرفت خوبی که در حال حاضر شاهد آن هستیم در آینده نیز ادامه خواهد یافت، دشوار است. زیرا این امر عمدتا مربوط به مکانی است که بازار کریپتو در حال حرکت است.

 

جمع بندی نهایی

پولکادوت در حال حاضر یکی از ابتکاری ترین پروژه ها در بازار ارزهای رمزپایه است. راهکار های ارائه شده مطمئناً به کل بازار رمزنگاری امکان رشد سریعتر.و به روش بسیار پیچیده تری را می دهد.

علاوه بر این، پولکادوت به کاربران امکان می دهد که صدای فعال و بلندی در شبکه داشته باشند. تمرکززدایی قطعاً قسمت اصلی این شبکه بلاکچین است و کاربران از آن اطلاع دارند. کاربران پولکادوت می توانند به راحتی از طریق استکینگ و سایر فعالیت ها مشارکت در شبکه را شروع کنند.

پولکادوت نمایانگر روشی جدید است که در آن شبکه های بلاکچین می توانند با یکدیگر همکاری کنند.

توجه:

“این مقاله نباید به عنوان تصمیم نهایی مورد استفاده قرار گیرد و هدف آن ارائه مشاوره سرمایه گذاری نیست. همیشه قبل از سرمایه گذاری در هر ارز رمزنگاری شده، تحقیقات دقیق خود را انجام دهید. این مقاله، فقط باید بخشی از تحقیقات شما باشد.”


مطالب مرتبط

پولکادات در یک هفته 75 درصد رشد کرد! DOT می تواند به 20 دلار برسد؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.