کوکوین هک شد. 150 میلوین دلار از این کریپتو صرافی غارت شد!!!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
کوکوین هک شد. 150 میلوین دلار از این کریپتو صرافی غارت شد!!!

به عنوان مدیر بخش خبری وبسایت، موظف هستم روزانه حداقل 2 نوشته برای شما منتشر کنم. اما هیچوقت در خواب هم نمی دیدم که یک روز، پست دومی که منتشر می کنم، پست اول همان روز را به ریشخند بگیرد. کوکوین غارت شد.

ماجرا چیست؟

کریپتو صرافی کوکوین واقع در سنگاپور، امروز یک حمله بزرگ سایبری را فاش کرد. این شرکت در بیانیه ای که در وب سایت خود قرار داد، تأیید کرد که یک هکر، به سیستم هایش نفوذ کرده و کیف پول های گرم شرکت را از همه سرمایه ها خالی کرده است.

کیف پول های گرم، اپلیکیشن های مدیریت کریپتوکارنسی هستند که به اینترنت متصل می شوند. برعکس کیف پول های سرد که ارز های رمز پایه در آنها، به صورت آفلاین ذخیره می شوند.

صرافی های رمزنگاری شده مانند کوکوین، از کیف پولهای گرم به عنوان سیستم ذخیره موقت خود برای دارایی هایی که در حال حاضر در سیستم عامل رد و بدل می شوند، استفاده می کنند و آنها را برای عملیات تبدیل انرژی و انتقال وجوه به کار می گیرد.

کوکوین گفت که پس از مشاهده “برخی برداشت های بزرگ” از کیف پول های گرم خود در تاریخ 26 سپتامبر، این هک را شناسایی کرد.

این شرکت گفت که یک ممیزی امنیتی را آغاز کرده و وجوه مفقود شده را کشف کرده است. کوکوین گفت: هکر موفق به سرقت دارایی های بیت کوین  توکن های مبتنی بر ERC-20 و انواع دیگر توکن ها شد.

 

کوکوین چه پاسخی داده است؟

کاربرانی که برخی از وجوه سرقت شده را ردیابی می کنند، حداقل ضرر را 150 میلیون دلار تخمین می زنند. طبق داده های یک کاوشگر بلاکچین به نام اتر اسکن، دو کیف پول اتریوم متعلق به کوکوین، بیش از 11000 اتریوم را که در حال حاضر با قیمت حدود 350 دلار معامله می شود، به آدرس کیف پول ناشناخته ارسال کرده اند.

آدرس کیف پول ناشناخته همچنین، بیش از 150 توکن مبتنی بر اتربیوم به ارزش بیش از 150 میلیون دلار دریافت کرده است.

با این حال، جانی لیو، مدیر عامل کوکوین، قرار است در این مورد جزئیات بیشتری ارائه دهد.

کوکوین همچنین قول داد با استفاده از کیف پول های سرد خود، خسارت کاربرانی که در این حمله سرمایه خود را از دست داده اند را پرداخت کند. لیو ادعا کرد ، کیف پولهای سرد کوکوین مورد حمله قرار نگرته اند. کیف پول های سرد کریپتو، به اینترنت متصل نیستند. بنا بر این از امنیت بیشتری نسبت به کیف پول های گرم برخوردار خواهند بود.

تیم امنیتی شرکت در حال تحقیق بر روی این حادثه هستند. در همین اثنا، واریز و برداشت به طور موقت متوقف شده است.

لیو مقدار کریپتو سرقت شده را اعلام نکرد. اما گفت که کوکوین، آدرس کیف پول هکر و لیستی از وجوه سرقت شده را منتشر خواهد کرد.

قیمت توکن مبادله کوکوین (KCS)، با انتشار اخبار نقض امنیت، با 14٪ کاهش به 0.86 دلار رسید.

لیو گفت: کوگوین در حال تحقیق درباره این حمله، با اجرای قانون بین المللی است. او گفت پول سرقت شده مشتریان “به طور کامل توسط یک صندوق بیمه پوشش داده می شود”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.