ساتوشی ناکاموتو کیست؟ معرفی سه فرد مشکوک!!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
ساتوشی ناکاموتو کیست؟ معرفی سه فرد مشکوک!!

یکی از اسرار فاش نشده بیت کوین، هویت بنیانگذار آن، ساتوشی ناکاموتو است. از او اطلاعات کمی در دست است. آخرین ارتباط وی در آوریل 2011، دو سال پس از ایجاد شبکه بود.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


ساتوشی ناکاموتو کیست؟

یکی از اسرار فاش نشده بیت کوین، هویت بنیانگذار آن، ساتوشی ناکاموتو است. از او اطلاعات کمی در دست است. آخرین ارتباط وی در آوریل 2011، دو سال پس از ایجاد شبکه بود.

ناکاموتو برای اکوسیستم بیت کوین فراتر از فقط یک بنیانگذار است. او یک شخصیت فلسفی بوده و اغلب در میان طرفداران ارزهای رمزپایه، مورد بحث قرار می پیرد در مورد آینده توسعه بیت کوین، به او استناد می شود. به عنوان مثال، هر دو طرف در جنجال بحث انگیزی در مورد بیت کوین کش (اسپین آف بلاکچین اصلی بیت کوین)، ادعا می کنند که چشم انداز اصلی ناکاموتو را برای ارز حفظ می کنند.

2 کیف پول بیت کوین مرتبط با ناکاموتو، 980،000 بیت کوین (حدود 6.2 میلیارد دلار در مارس 2020) را در اختیار دارد. با توجه به اینکه فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد، دارایی ناکاموتو این امکان را دارد که به طور قابل توجهی بر قیمت آن تأثیر بگذارد.

با وجود تلاش های بی شماری برای کشف هویت خودش، ناکاموتو دست نیافتنی است. اسامی چندین نفر مطرح شده است؛ اما هیچگاه ثابت نشده كه آنها بدون هیچ تردیدی، ساتوشی ناكاموتو باشند. سه تا از مهم ترین آن ها را معرفی می کنم.

 

دوریان ناکاموتو

این مورد، شاید مهمترین تلاش برای فاش کردن کردن بنیانگذار بیت کوین بود. نیوزویک در مارس 2014، دوریان ناکاموتو را به عنوان خالق بیت کوین معرفی کرد. انتشار این مقاله، باعث ایجاد یک هیاهو و آشفتگی در جامعه کریپتو و فناوری های گسترده تر شد. زیرا این اولین باری بود که یک نشریه بزرگ، سعی در شناسایی هویت خالق بیت کوین داشت.

نیوزویک، چندین شباهت بین ساتوشی ناکاموتو و دوریان ناکاموتو را ادعا کرد. به عنوان مثال، هم ظاهراً گرایش های آزادیخواهانه داشته اند و هم ارتباط ژاپنی. (دوریان، فارغ التحصیل فیزیک از پلی تکنیک کالیفرنیا و در حال کار بر روی پروژه های دفاعی طبقه بندی شده، ژاپنی-آمریکایی بوده است). نویسنده مقاله همچنین ادعا کرد که ناکاموتو گفته است دیگر درگیر بیت کوین نیست و آن را به افراد دیگر تحویل داده است.

دوریان ناکاموتو بعد ها نقل قول را تکذیب کرد و ادعا کرد که سوالی را اشتباه درک کرده است. وی به آسوشیتدپرس گفت: “من کاری با آن ندارم.”

بزرگترین اشتباه مجله، انتشار عکسی از خانه ناکاموتو بود. جستجوی تصویری ساده می تواند موقعیت آن را به راحتی نشان دهد. در حالی که بسیاری باور نمی کردند دوریان ناکاموتو بنیانگذار بیت کوین باشد، جامعه کریپتوکارنسی از نقض حریم خصوصی وی ابراز نارضایتی کرد.

 

کرِیگ رایت

در بیشتر موارد، افرادی که مظنون به ساتوشی ناکاموتو بودن بودند، ادعا را انکار کرده یا سکوت کرده اند. اما در مورد کریگ رایت، دانشمند استرالیایی چنین نبوده است.

در دسامبر 2015، مجله Wired ادعا کرد که “قوی ترین شواهد را در مورد هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو به دست آورده است.” این مقاله از حضور رایت در کنفرانس سرمایه گذاران بیت کوین در آن سال که در در اسکایپ برگزار شد خبر داد. وقتی از وی در این مورد سوال شد، ادعا کرد که “کمی از همه چیز” است. وی مدارک خود را از جمله کارشناسی ارشد آمار و دو مدرک دکترا ذکر کرد.

  • وی همچنین گفت:

“من مدتهاست که با همه اینها درگیر هستم … سعی می کنم سرم را پایین نگه دارم.”

شواهد Wired، شامل ارجاع به “مقاله ارز رمزنگاری شده” در وبلاگ رایت بود که ماه ها قبل از شروع انتشار وایت پیپر بیت کوین منتشر شد. علاوه بر این، نامه های الکترونیکی و مکاتبه ای با وکیل رایت منتشر شد که به “دفتر توزیع شده P2P” اشاره می کرد.

بعلاوه، رونوشت جلسات با وکلا و مقامات مالیاتی به نقل از وی عنوان داشت: “من تمام تلاش خود را کردم تا این واقعیت را مخفی کنم. از سال 2009 بیت کوین راه اندازی کرده اید. با پایان این، فکر می کنم نیمی از جهان به خون کشیده شود.” این ادعاها خیلی زود مورد تردید قرار گرفت. Wired گزارش خود را پیگیری کرد تا به چندین ناسازگاری در داستان رایت اشاره کند.

 

نیک سابو

نیک سابو مهندس کامپیوتر و دانشمند حقوق است. وی در مقاله ای در سال 1996 به عنوان پیشگام مفهوم قراردادهای هوشمند شناخته شده است. در سال 2008، وی یک ارز غیرمتمرکز را به نام Bit Gold، پیش درآمد بیت کوین، مفهوم گذاری کرد.

او Bit Gold را به عنوان “پروتكلی توصیف كرد كه به موجب آن بیت های پرهزینه فراموش نشدند، می توانند بصورت آنلاین و با حداقل وابستگی به اشخاص ثالث مورد اعتماد قرار گیرند.” این شبیه مفهوم بیت کوین است كه به موجب آن یك سری بیت های ایجاد شده توسط یك شبكه رایانه بدون رهبر مورد تأیید و اعتبار قرار می گیرند.

نویسنده ای به نام دومنیک فریزبی، در کتاب خود، “بیت کوین: آینده پول است؟” تلاش می کند این موضوع را مطرح کند که نیک سابو ساتوشی ناکاموتو می باشد. فریزبی با یک متخصص سبک سنجی مشورت کرد و نتیجه گرفت سبک نوشتاری سابو مشابه نوشته های شناخته شده ساتوشی است.

از نظر نویسنده، محتمل ترین فرد برای ساتوشی ناکاموتو بودن، نیک سابو می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.