روانشناسی خرید رمزارز و سایکولوژی بازار ارزهای رمزنگاری شده

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
روانشناسی خرید رمزارز و سایکولوژی بازار ارزهای رمزنگاری شده

روانشناسی خرید رمزارز: سرمایه گذاری در بازار ارزهای رمزنگاری شده، جذابیت یک طرح پرسود برای پولدار شدن را دارد. ارزهای دیجیتال بدون در نظر گرفتن ارزش اجتماعی یا سرمایه، برای همه انواع خریداران قابل دسترسی هستند. سرمایه گذاران همیشه به دنبال جنبه های مثبت کریپتو هستند. در حالی که کاملاً جنبه منفی و نوسانات را نادیده می‌گیرند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


روانشناسی خرید رمزارز و سایکولوژی بازار ارزهای رمزنگاری شده

هر چیزی که ارزش پولی دارد، ارزش بررسی را دارد. رابرت آرنوت می‌گوید: «در سرمایه‌گذاری، چیزی که راحت است به ندرت سودآور است» و سرمایه‌گذاری در کریپتو کمی راحت به نظر می‌رسد. اما هیچ‌کس در فضای کریپتو به این راحتی ثروتمند نمی‌شود. با این حال، این موضوع یکی از امتیازات اصلی این صنعت است. خرید کریپتو آسان و به سرعت قابل دسترسی است، اما همه دانش و درک لازم برای فهمیدن کامل آن را ندارند. پس اگر اینطور است، چرا آن را می‌خرند؟ روانشناسی خرید رمزارز، پاسخ این سوال را می‌دهد.

 

ایجاد قیمت ها

کریپتو، در شکل خاص خود یک فرهنگ است. تعلق به خرده فرهنگ تجارت/سرمایه گذاری کریپتو، تقویت اجتماعی را تشویق می‌کند. زیرا همه سرمایه گذاران به دنبال یک هدف مالی مشابه هستند. در «روانشناسی خرید رمزارز»، معامله ارزهای دیجیتال برای معامله‌گران بی‌تجربه و خرده‌فروش که به دنبال تایید در پلتفرم‌هایی مانند Reddit هستند، چیزی جز سرگرمی نیست.

دن لامیر، افرادی را از کشورهای توسعه یافته که در بیت کوین سرمایه گذاری می‌کنند و همچنین از آن به عنوان چیزی غیر از ذخیره ارزش و وسیله ای سوداگرانه استفاده می‌کنند، «افراد با یک علت» نامید و آنها را به عنوان پذیرندگان اولیه طبقه بندی کرد. آنها در نهایت می‌خواهند کریپتو موفق شود. جالب اینجاست که جذابیت فرقه‌ای ارزهای دیجیتال، همان چیزی است که بیشتر شیدایی خرده‌فروشی را هدایت می‌کند. با این حال، هی جین کیم، محقق بیمارستان دانشگاه چانگ آنگ در کره جنوبی، دریافت که ویژگی های شخصیتی و حالات روانی در نهایت بر تصمیمات خرید ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد.

علاوه بر این، در حالی که شرایط روانی بر پیش نیازهای خرید ما تأثیر می گذارد، پیتر آیتون از دانشگاه لندن، تأکید کرد که مردم اغلب از آنچه «ذهنیت گلّه» نامیده می‌شود، پیروی می‌کنند و استدلال می کند که «مردم تمایل بیشتری به مشارکت دارند». در نتیجه رمزارزها محبوب‌تر می‌شوند. اگرچه وضعیت ذهنی فرد بر رفتارهای خرید تأثیر می‌گذارد، محرک‌های خارجی، از جمله افراد تأثیرگذا و قرار گرفتن در معرض برخی اخبار و محیط‌ها، مانند «توئیتر کریپتو»، وابستگی به این صنعت را افزایش می‌دهد.

 

روانشناسی خرید رمزارز: آن روی سکه

میم‌کوین ها، ان اف تی ها و پروژه های سطحی ICO؛ دلیلی هستند که اینفلوئنسرها چنین تأثیری بر تصمیمات سرمایه گذارا دارند. اما برعکس، ارزهای رمزنگاری شده مانند اتریوم و چین‌لینک، در اکوسیستم خود دارای کاربرد و ارزش قطعی هستند.

بنابراین ما تا حدی به کریپتو عادت می‌کنیم. زیرا شرکت‌کنندگان بیشتری اعتبار تضمیمات را تقویت می‌کنند و تا حدودی وجود آن را مشروع می‌سازند. اکوا هاگن نوشت: تازه کارهایی که به علت FOMO وارد این فضا می‌شوند، به دنبال بازگشت سرمایه‌ای تا 3 برابر بیت کوین هستند. او همچنین خاطرنشان می‌کند که در استدلال افراد برای خرید رمزارز، بسته به سن آنها تفاوت‌هایی وجود دارد.

یک تحقیق که نشان می‌دهد تنها 16 درصد از کاربران به طور کامل ارزهای دیجیتال را درک می‌کنند. بنابراین می‌توان درک کرد که انگیزه های زیربنایی عمدتاً توسط میل افراد به سود هدایت می‌شوند، نه قابلیت استفاده و کاربردی بودن دارای.

 

ما حیواناتی تحت تأثیر اجتماع هستیم

بِندِتو دی مارتینو، محققی در رویال هالووی دانشگاه لندن، نشان داد که چگونه گیرنده‌های ذهن ما، که به ارزیابی ریسک و خطر کمک می‌کنند، می‌توانند علیه ما کار کنند. تحقیقات او عمدتاً به سمت بازار حبابی بود که تا حدودی می توان بازار کریپتو 2017 را با آن مقایسه کرد.

مطالعه دی مارتینو همان چیزی است که اجماع رسانه‌ها قبلاً ادعا می‌کند. کریپتو تا زمانی ارزش دارد که افراد بیشتر، مایل به پرداخت پول بیشتر باشند. بیت کوین به طور خاص یک فروشگاه ارزش است و مردم آن را خریداری می‌کنند تا بسته به نوسانات بازار، در آینده آن را برای کسب سود بفروشند. برای این منظور، روانشناسی خرید رمزارز صرفاً «نظریه احمقان بزرگتر» است.

کوین کالن استدلال می‌کند که اکثر ارزهای دیجیتال و استارت‌آپ‌هایی که از کریپتو استفاده می‌کنند تا حدی «برنامه‌های وفاداری با استفاده از ارزهای دیجیتال» هستند؛ زیرا آنها تأثیرات زیادی را برای مبارزه با سیستم‌های متمرکز و ارتباط با حداکثرگرایان غیرمتمرکز وعده می‌دهند.

 

آیا باید از سرمایه گذاری پرهیز کنیم؟

رمزارزها متحمل این انگ هستند که بیش از حد تورم دارند و هیچ ارزش ذاتی‌ای در خارج از جایگاه خود نشان نمی‌دهند. با این حال، افرادی که در ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری می‌کنند و فناوری زیربنایی را درک می کنند، به دلیل هیاهو سرمایه گذاری نمی‌کنند. آنچه مهم است این است که هر سرمایه گذاری‌ای باید با دقت و کوشش مناسب و گسترده انجام شود.

خرید یک رمزارز فقط به این علت که “همه می‌خرند”، بزرگترین اشتباه است. در مقابل تحقیق، تحلیل و استراتژی می‌توانند ضامن عدم از دست رفتن سرمایه در این بازار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.