بازار اتریوم صعودی است و دو فاکتور مهم، دلیل آن می باشد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بازار اتریوم صعودی است و دو فاکتور مهم، دلیل آن می باشد

اتریوم، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ بازار و پادشاه آلت کوین ها، در هنگام نوشتن این مقاله، حرکتی صعودی را به نمایش گذاشته است. این روز ها بازار اتریوم حول محور 600 دلار می چرخد و پیش بینی می شود که بالاتر هم برود. این معلول، احتمالا دو علت داشته باشد.

1- شاخص های روی زنجیره

الف- ورود سرمایه گذاران به بازار اتریوم

سیر صعودی تعداد آدرس هایی که حاوی بیش از 1 اتریوم هستند. منبع: Glassnode

واضح است که بیت کوین عمدتا به خرده فروشی هدایت می شود و همین مورد در اتریوم نیز صدق می کند. علاوه بر این، تعداد آدرس های ETH که بیش از 1 اتریوم در خود جای داده اند، اخیراً رکورد جدیدی را در نمودار های ثبت کرده اند. همانطور که در تصویر مشخص است، بیش از 1 میلیون و 200 هزار آدرس، رکورد جدید اتریوم از این حیث می باشد.

این یعنی چه؟ خوب!! بازار اتریوم آرام آرم از خرده فروشی خارج می شود و سرمایه گذاران بیشتری در آن، سرمایه گذاری می کنند. به خصوص با توجه به تابستان اخیر DeFi و نزدیک شدن به راه اندازی رسمی ETH 2.0.

اساساً، آدرسهای اتریوم بیشتری که بیش از 1 عدد ETH را در خود جای داده اند، به معنای حضور تریدر های بیشتر در این بازار است. این یعنی پیشرفت بازار، و پیشرفت بازار یعنی سیر صعودی شاخص.

 

ذخایر اتریوم

منبع: CryptoQuant

هرچه توکن های بیشتری در صرافی ها وجود داشته باشد، تعداد بیشتری از آن توکن ها، قابل فروش است. با توجه به این منطق، اگر ذخایر یک رمز ارز زیاد باشد، می توانیم شاخص آن رمز ارز را نزولی تصور کنیم. هرچه فراوان تر، ارزان تر و هر چه نایاب تر، گران تر.

در مورد اتریوم، این ذخایر از ماه مه سال 2020، در حال کاهش است و از آن زمان تا کنون، ما شاهد رشد 192% درصدی ارزش آن هستیم.

با توجه به ادامه این روند، می توان انتظار داشت که ETH افزایش قیمت بیشتری را ثبت کند. از این رو، می توان نتیجه گرفت که اتریوم، در کوتاه مدت و میان مدت، با قدرت تمام، رو به بالا به پرواز در خواهد آمد.

 

2- ETH 2.0

ETH 2.0 ، تا همین اواخر، یک رویداد مورد انتظار بود. با این حال، این انتظار در تاریخ 1 دسامبر پس از راه اندازی زنجیره چراغ های ETH 2.0 پایان یافت. اگرچه یک سری تعمیرات اساسی داریم که قرار است مرحله به مرحله انجام شود، اما به نظر می رسد کاربران در مورد ETH، سرسخت هستند.

گری اسکِیل، بازار خرید سرمایه گذاران و خرده فروشان،.به وضوح اشاره کرده است که علاقه ها به اتریوم، در حال افزایش است.

  • مدیرعامل گری اسکیل، مایکل سوننشن، در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت:

“در طول سال 2020، ما شاهد گروه جدیدی از سرمایه گذاران هستیم که برای اولین بار در اتریوم سرمایه گذاری می کنند که برخی از آنها فقط اتریوم [خریده اند]. پیرامون اتریوم به عنوان یک کلاس دارایی، زمزمه های فزاینده ای وجود دارد. “


مطالب مرتبط

اتریوم؛ سه دلیل انتظار تحلیلگران برای رسیدن قیمت به 500 دلار در 2020

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.