بلاکچین ، دوربین های امنیتی محرمانه را تامین می کند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بلاکچین ، دوربین های امنیتی محرمانه را تامین می کند

گزارش شده است که دوربین جدید IoTeX دارای یک کلید خصوصی برای دسترسی و رمزگذاری End-to-End همه داده هاست. IoTeX، یک پلتفرم متمرکز بر حفظ حریم خصوصی برای اینترنت اشیا، با شرکت تولید کننده دوربین Tenvis Technology برای ساخت Ucam، همکاری کرده است. یک دوربین امنیتی که از فناوری بلاکچین استفاده می کند.


این مطلب را از دست ندهید: Cypherpunk مشغول ایمن سازی


لری پانگ، رئیس توسعه تجارت در IoTeX به منابع خبری گفت که کاربران Ucam می توانند از طریق یک سیستم غیرمتمرکز به داده های دوربین خود دسترسی پیدا کرده. آنها با یک رمز عبور “غیرقابل شکست” وارد سیستم می شوند. دوربین یا تلفن همراه کاربر همه محاسبات را کنترل می کند. به این معنی که رمزگشایی در دستگاه ها رخ می دهد. بدین وسیله، کاربران اجازه دارند که داده های خود را کنترل کنند.

پانگ گفت: “یک کلید خصوصی برای رمزگذاری End-to-End همه داده ها استفاده می شود.”

همچنین او گفت: “ما به جای شرایط و ضوابط و سیاست ها، باید از فناوری برخوردار باشیم که حریم خصوصی و مالکیت ما را تضمین کند.”

این سیستم طراحی شده است تا از حمله های سایبری که بسیاری را از طریق دوربین های مداربسته قربانی کرده اند، جلوگیری کند.

کاربران آمازون رینگ، در ماه دسامبر یک سری تخلفات را گزارش کردنده اند. برخی از آنها مبنی بر هکرهایی بودند که از این سیستم برای آزار و اذیت مردم در خانه های خودشان استفاده می کردند. در این سال حوادث مشابهی از سوی کاربران دوربین Google Nest رخ داده است. یکی از این گزارشات می گوید: فردی در اتاق خواب یک دختر بچه 2 ساله صداهای پورنوگرافی پخش می کند.

 

ضعف از کجاست؟

سخنگوی IoTeX گفت: همه این هکر ها از نوعی درب ورودی عبور می کنند. “آنها هک های مبتنی بر رمز عبور هستند، جایی که آنها بی رحمانه هک می شوند. رمز عبور هایی با طول 8 کاراکتر، در عرض چند دقیقه شکسته می شوند. ”

 

نیازی به دانش بلاکچین نیست

گزارش شده است که Ucam با استفاده از زیرساخت های بلاکچین، رمزنگاری End-to-End معمولی ارزهای رمزپایه را با استفاده از زیرساخت های بلاکچین در نظارت بر خانه قرار می دهد.

پانگ گفت که حتی کاربران Ucam باهوش غیر فناوری نیز با درک ویژگی رمزگذاری “نه کلیدهای شما ، نه سکه های شما”، ویژگی های سنتی دوربین مورد نظر خود را با مزایای این فناوری مشاهده می کنند.

مدیر IoTeX گفت: ما می توانیم سعی كنیم [مشتریان] را به كاربران کریپتو تبدیل كنیم. با بیان اینكه فناوری زیربنایی راهی كاملاً جدید برای دستیابی به افراد نا آشنا با ارز دیجیتال فراهم می كند. اما آنها واقعاً نیازی به دانستن بلاکچین ندارند. فقط باید بدانند که حفظ حریم خصوصی هدف است، حریم خصوصی نتیجه این کار است. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.