آیا هنوز هم دوج کوین جوک و شوخی است؟؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
آیا هنوز هم دوج کوین جوک و شوخی است؟؟

ارز رمزنگاری شده دوج کوین (DOGE) اکنون داغ ترین بحث در دنیای کریپتو کارنسی است. این سکه دیجیتال با نماد یک سگ ناز، هرگز از ریشه های الگوی رفتاری خود شانه خالی نکرده است. بیایید ببینیم آیا دوج کوین هنوز هم یک جوک و شوخی است؟


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


آیا هنوز هم دوج کوین جوک و شوخی است؟؟

ارز رمزنگاری شده دوج کوین (DOGE)، اکنون داغ ترین بحث و نقل محافل در دنیای کریپتو کارنسی است. این سکه دیجیتال با نماد یک سگ ناز، هرگز از ریشه های الگوی رفتاری خود شانه خالی نکرده است. به عنوان مثال، سایت رسمی دوج کوین، با افتخار ادعا می کند که این ارز “در سراسر جهان مورد علاقه شیبا اینو (نژاد سگ نماد دوج کوین) است”. اما حجم معاملات و قیمت سکه در ماه های اخیر سر به فلک کشیده است.

آیا زمان آن رسیده که این سکه شوخی با مضمون DOGE را جدی بگیریم؟

 

هنوز هم به نوعی دوج کوین جوک است

این ارز رمزنگاری شده، به عنوان یک جایگزین ساده دل برای سیستم عامل های جدی سکه های دیجیتال مانند بیت کوین و لایت کوین طراحی شده است. میم سگ، شایان ستایش برای نشان دادن این سکه و جامعه زیربنایی آن به عنوان نمادی قابل دسترسی انتخاب شد. طراحان اصلی یعنی بیلی مارکوس و جکسون پالمر می خواستند به بازار وسیع تری از توکن های رمز ارز بیت کوین  و لایت کوین دسترسی پیدا کنند. بنابراین دوج کوین با تمام قدرت، به شوخ طبعی و جذابیت گرافیکی مدل doge توجه کرد.

حتی جریان فعالیتهای تبلیغاتی و تجاری اخیر، به تصاویر بامزه دوج کوین اعتماد کرده است. وقتی اوایل ماه فوریه، مدیر عامل شرکت تسلا یعنی ایلان ماسک، چند توییت را برای تبلیغ آن منتشر کرد، دقیقا عنصر خنده دار بودن را هدف گرفت.

یکی از توئیت های ماسک: “چه کسی Doge را بیرون آورد؟” یکی دیگر: “نه پایین، نه اوج، فقط دوج.” توییت سوم یک مندریل بود که یک بچه شیر را با صورت فتوشاپ شده شیبا اینو، رو به آسمان گرفته بود. درست حدس زدید: این یک صحنه ویرایش شده از شیر شاه بود که به نظر می رسید می پرسد: آیا می توانی عشق را امشب احساس کنی؟

سگ سکه، در بیشتر تاریخ خود ارزش واقعی بسیار کمی داشته است. قیمت دوج کوین در رونق کریپتوکارنسی 2017-2018، هر چه زور زد نتوانست به بالاتر از 0.01 دلار به ازای هر توکن برسد. اما به سرعت دوباره به کسری یک سنت بازگشت. در ابتدای سال 2021، یک توکن دوج کوین فقط 0.5 سنت قیمت داشت. قیمت های بسیار پایین در وضعیت خنده دار بودن Dogecoin تأثیرگذار بود.

 

اما حالا اوضاع تغییر کرده است

پمپینگ های جنجالی ایلان ماسک و تلاش هماهنگ یک گروه در ردیت معروف به WallStreetBets، دوج کوین را با نگاهی متفاوت نشان داده است. این سکه اکنون از نظر ارزش بازار در میان ده ارز رمزنگاری شده برتر قرار دارد و از نظر حجم معاملات روزانه، در رتبه چهارم. دوج کوین در هر دو این معیارها از ارز بزرگی مانند لایت کوین فراتر رفته است که فناوری رمزنگاری از آن با چند تغییر کپی شده است.

برای اینکه بهتر متوجه شوید، ارزش 40 میلیارد دلاری بازار دوج کوین، با سهام غول اتومبیل سازی فورد قابل مقایسه است و حجم معاملات 22 میلیارد دلار در 24 ساعت، بیش از سهام های سنگین وال استریت مانند اپل است که حجم معاملات روزانه آن 13 میلیارد دلار است. این رمزارز فرومایه، در حال حاضر باعث انتقال سرمایه زیادی می شود و تقریباً خواستار جدی گرفته شدن است.

داستان به همین جا ختم نمی شود. خرده فروشان در حال فرو بردن انگشتان پا در آبهای دوج کوین هستند و از آن برای پرداخت هزینه مواردی مانند خدمات امنیتی آنلاین، بلیط های دالاس ماوریکس و البته اتومبیل های تسلا استفاده می کنند. در واقع، از زمانی که پورتال محبوب پرداخت های کریپتو یعنی BitPay، پردازش پرداخت DOGE را در ماه مارس آغاز کرد، صدها تاجر آن را می پذیرند.

 

پس آیا DOGE معامله واقعی است؟

افزایش علاقه به دوج کوین در واقع ممکن است این توکن را به عنوان یک گزینه پرداخت قانونی برای مدت طولانی از بین ببرد. اما ما فعلا در زمان آینده نیستیم.

زیربناهای فنی دوج کوین، همیشه کاملا جدی و تقریباً یک نسخه کاملاً مناسب از لایت کوین بودند که به نوبه خود، به فناوری بلاکچین وابسته است و مستقیماً از رهبر بازار، بیت کوین اقتباس شده است. تفاوت ها، ماهیت کمی و فنی دارند. لایت کوین و دوج گوین به الگوریتم رمزنگاری متفاوتی از بیت کوین اعتماد می کنند. این الگوریتم خواستار نوع متفاوتی از تراشه استخراج دیجیتال است. برای اکثر افراد ، هیچ یک از این تغییرات تفاوت زیادی در ارزش واقعی توکن ایجاد نمی کند.

ارزش هر ارز رمزنگاری شده، در نهایت توسط ابزار آن به عنوان یک سرویس پرداخت یا ذخیره ارزش تعیین می شود و هر دو این مفاهیم به استقبال گسترده از بازار بستگی دارد. بنابراین، مارک کوبان (مالک دالاس ماوریکس) و ایلان ماسک، ممکن است پیمودن مسیر بلند مدت احترام به DOGE آغاز کرده باشد. با این فرض که تلاش های آنها و قیمت سرسام آور دارایی، انگیزه بسیاری از خرده فروشان و.سرمایه گذاران باشد تا با این توافق نامه، یک جوک به عنوان یک ابزار معامله کاملاً ارزشمند رفتار کند.

البته این را فقط زمان نشان خواهد داد. در حال حاضر، دوج کوین همچنان به عنوان یک شوخی باقی مانده است.


مطالب مرتبط

دوج کوین دوباره توسط ایلان ماسک هایپ شد

دوج کوین در پی کل کل کاربران ردیت، 142 درصد رشد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.