مدیرعامل ریپل دو دلیل برای رد دادخواست SEC ارائه داد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
مدیرعامل ریپل دو دلیل برای رد دادخواست SEC ارائه داد

سال گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از ریپل شکایت کرد و ادعا کرد که این شرکت، ارز رمزنگاری شده XRP را به طور غیرقانونی فروخته است. در پاسخ، مدیرعامل ریپل استدلال هایی را در حمایت از کنار گذاشتن پرونده ارائه داده است.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


مدیرعامل ریپل دو دلیل برای رد دادخواست SEC ارائه می دهد

مشاور حقوقی ریپل به نمایندگی از مدیرعامل این شرکت یعنی برد گارلینگهاوس، دو استدلال اصلی برای رد دعوی کمیسیون بورس و ارواق بهادار (SEC) علیه این شرکت ارائه داده است.

همانطور که یادآوری می دانید، SEC در ابتدا در ماه دسامبر سال 2020 شکایت خود را مطرح کرد و ادعا کرد که ریپل به طور غیرقانونی ارز رمزنگاری شده XRP را فروخته است.(خبر کامل را در این لینک بخوانید). SEC ادعا کرد که فروش XRP توسط این شرکت، به معنای جمع آوری 1.3 میلیارد دلار عرضه ثبت نشده اوراق بهادار از سال 2013 تاکنون است.

دیروز، متیو سالومون، مشاور حقوقی گارلینگهاوس در نامه ای که به قاضی آنالیزا تورس فرستاده شد، این پرونده را “تعدیل مقررات، واضح و ساده” توصیف می کند. در تلاش برای رد شدن پرونده، سالومون SEC را مورد هدف قرار داد.

 

دلیل اول

سالومون در دلیل اول و مهم تر، ادعا کرد SEC به طور اساسی از ارز رمزنگاری شده XRP سو تفاهم نمی کند. وی گفت معاملات در XRP، بازار XRP و تجارت ریپل، هیچ یک از خصوصیات سنتی قرارداد سرمایه گذاری را نشان نمی دهد. وی همچنین اشاره کرد که در سال 2015 -و دوباره در سال 2020- وزارت خزانه داری شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN)، XRP را یک ارز مجازی تشخیص داده است.

این امر به ریپل نیاز داشت تا کنترل های ضد پولشویی را انجام دهد که معمولاً در معاملات اوراق بهادار قابل استفاده نیست.

 

دلیل دوم

سالومون در دلیل دوم، دفاع خود را مستقیماً به گارلینگهاوس تعمیم داد.

  • وی اظهار داشت:

“راضی نیستیم که به راحتی سعی می کنید میخ مربعی شکل XRP را در روزنه دایره ای شکل قوانین SEC فرو کنید. SEC همچنین تصمیم گرفته است كه آقای گارلینگهاوس را با نقض شخصی قوانین اوراق بهادار هدف قرار دهد.”

مدیرعامل ریگل، به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار متهم شده است. زیرا طبق گفته SEC، او XRP های خود را فروخته تا به فروش XRP های ریپل کمک کند. از طرف دیگر، سالومون این کار را اینگونه توصیف کرد که گارلینگهاوس کار خود را به وضوح انجام می دهد.

 

ادامه دفاعیه

سالومون در ادامه، از رفتار مدیرعامل ریپل دفاع کرد و گفت که ادعای گارلینگهاوس به فروش و کمک به فروش XRP های ریپل، به تأمین نیازهای قانونی ضروری کمک کرده است. در قانون آمریكا، اتهام كمك، باید ثابت كند كه متهم بی پروا از این واقعیت كه خود را با چیزی “ناشایست” مرتبط دانسته، چشم پوشی كرده و با این وجود “به طور اساسی” به تخلف او كمك كرده است.

سالومون ادعا می کند که این امر توسط SEC علیه گارلینگهاوس اثبات نشده است. حتی اگر معاملات XRP گارلینگهاوس به عنوان قراردادهای سرمایه گذاری تلقی شود،.با این حال، سالومون ادعا کرد SEC هنوز به اندازه کافی اثبات نمی کند.که آنها در محدوده قانون اوراق بهادار قرار دارند.

طبق گفته سالومون، قانون اوراق بهادار فقط در عرضه ها و فروش اوراق بهادار در ایالات متحده قابل استفاده است. نه عرضه ها و فروش های انجام شده در صرافی های خارجی.

از نظر وی، SEC نتوانست معاملات مربوطه را که توسط گارلینگهاوس در داخل ایالات متحده انجام شده نشان دهد. از طرف SEC کافی نیست که نشان دهد گارلینگهاوس یا یک خریدار دیگر XRP،.ممکن است در زمان معامله، صرفا به طور فیزیکی در ایالات متحده حضور داشته باشند.

منظور سالومون این است که صرفا حضور فیزیکی گارلینگهاوس در آمریکا، کافی نیست تا او تحت قوانین آنجا رفتار کند. بلکه می تواند در آمریکا حضور داشته باشد و در صرافی دیگری به معامله آنلاین بپردازد.


بیشتر بخوانید

گارلینگهاوس از تلاش ناموفق ریپل برای توافق قبل از دادگاه با SEC می گوید

برد گارلینگهاوس: از دادخواست SEC تاکنون 15 مشتری جدید داشته ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.