هکر هایی که 100 میلیون دلار از سلبریتی ها دزدیده بودند دستگیر شدند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
هکر هایی که 100 میلیون دلار از سلبریتی ها دزدیده بودند دستگیر شدند

طی یک عملیات بین المللی با هماهنگی یوروپل، یک باند جنایتکار که بیش از 100 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده از افراد مشهور دزدیده بودند، دستگیر شدند. بیانیه ای از یوروپول نشان می دهد که مظنونان، از روش سواپ سیمکارت استفاده کرده اند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


هکر هایی که 100 میلیون دلار از سلبریتی ها دزدیده بودند دستگیر شدند

عملیات 9 فوریه، یک باند ده نفره متشکل از هکرهایی را که بخشی از یک شبکه جهانی جنایتکارانه هستند و قربانیانی در ایالات متحده را از سال 2020 هدف قرار داده اند، نابود کرد. این گروه عمدتا از افراد آنلاین، ستاره های ورزشی، موسیقی دانان و خانواده های آنها سرقت می کرد.

یوروپول، این عملیات را با کمک مقامات مجری قانون در انگلیس، ایالات متحده آمریکا، بلژیک، مالت و کانادا پس از یک سال تحقیق هماهنگ کرد. با این حال، این آژانس نام ارزهای رمزپایه ای را که به سرقت رفته اند، فاش نکرد.

این دستگیری، به سختی و دو هفته پس از آن صورت گرفت كه یوروپول، با هماهنگی مقامات اسپانیایی، طرح تقلبی هکر ها (به عنوان یك شركت متخصص در ارزهای رمزنگاری شده و آموزش سرمایه گذاری ارزی) را تخریب كرد.

  • یوروپل گفت:

“مظنونان دستگیر شده، از طریق یک شرکت آموزش سرمایه گذاری، هزاران مشتری را مورد کلاهبرداری قرار داده اند. این شرکت که در کشور آندورا واقع شده است، در زمینه آموزش سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه و دارایی های دیگر تخصص دارد و گمان می رود که فعالیت های تجاری نیز انجام داده باشد.”

یوروپل در این عملیات، حدود 84،716 دلار فیات و ارز رمزنگاری.شده از جمله بیت کوین، اتریوم و ایکس آر پی را بازیابی کرد.

 

سواپ سیمکارت

این نوع حمله، با جمع آوری اطلاعات شخصی در مورد قربانی با استفاده از ایمیل های فیشینگ، خرید آنها از مجرمان سازمان یافته و یا از طریق مهندسی اجتماعی مستقیم قربانی آغاز می شود.

هنگامی که هکر این جزئیات را بدست آورد، سپس با ارائه دهنده سیمکارت قربانی تماس می گیرند. او از تکنیک های مهندسی اجتماعی استفاده می کند تا شرکت.را متقاعد کند شماره تلفن قربانی را به سیم کارت هکر منتقل کند.

مثلا هکر، هویت قربانی را جعل یا سرقت می کند و با ارائه آن.اطلاعات، شرکت ها را مجاب می کند که صاحب سیمکارت می باشد. سپس با ادعاهایی نظیر گم شدن موبایل، از شرکت می خواهد که سیمکارت قربانی را روی سیمکارت هکر ترابرد یا دایورت کند. در بسیاری از موارد، شماره های سیم کارت مستقیماً توسط کارمندان شرکت های مخابراتی که از مجرمان رشوه گرفته اند، تغییر می کند.

پس از این اتفاق تلفن قربانی ارتباط خود را با شبکه از دست می دهد و.هکر تمام پیامک ها و تماس های صوتی قربانی را دریافت می کند. این به هکر اجازه می دهد تا هرگونه گذرواژه یکبار مصرفی را که از طریق تماس متنی یا تلفنی برای قربانی ارسال می شود رهگیری کند و بنابراین از ویژگی های امنیتی حساب ها (اعم از حساب های بانکی، حساب های رسانه های اجتماعی و غیره) دسترسی داشته باشد.


بیشتر بخوانید

کلاهبرداری 65000 پوندی از یک خانم مسن بریتانیایی به وسیله کریپتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.