خرج کردن بیت کوین “فعلا” ممنوع!! اما چرا؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
خرج کردن بیت کوین “فعلا” ممنوع!! اما چرا؟

بسیاری از مردم معتقدند که بیت کوین برای تراکنش های روزمره طراحی شده است. اما بسیاری دیگر که سخت‌گیر تر هستند، معتقدند که خرج کردن بیت کوین ممنوع است. چون ماموریت والا تری دارد. دن هلد، رهبر رشد صرافی کراکن، 23 نوامبر در توییتی نوشت: “چرا باید کسی بخواهد رمزارز خود را خرج کند؟”

روز، یک رشته کوت در توییتر ترند شد که در آن، افراد می گفتند که در سال های قبل، چه مقدار بیت کوین خرج کردن و آن مقدار، هم اکنون چقدر ارزش دارد.

  • دن هلد، یکی از آن توییت ها را کوت کرد و نوشت :

“خرج نکنید. دست نگه دارید. باور کنید که پشیمون خواهید شد.”

پی نوشت: صبر کردن یا دست نگه داشتن در زبان انگلیسی، HOLD بیان می شود. اما در یکی از فروم های بیت کوین، شخصی آن را به اشتباه HODL تایپ کرده بود و از آن زمان تا کنون، کریپتویی ها هنگامی که می خواهند کسی را به صبر کردن دعوت کنند، از لفظ HODL استفاده می کنند. دن هلد نیز در این توییت، همین کار را انجام داده است. لینک توییت

از بحث دور نشویم!

اوضاع کاملا گیج کننده است. اگر بیت کوین برای خرید و فروش استفاده نشود، چه فایده ای دارد؟ اگر قرار نیست آن را خرج کنیم، چرا باید به دنبال حل کردن مشکل “دوبله خرج کردن” باشیم؟ از همه بدتر اینکه اگر بیت کوین برای هیچ کاری استفاده نمی شود، آیا منتقدان درست می گویند که این یک حباب است؟ حبابی که همه امیدوارند آن را با قیمتی بالاتر، به یک احمق تر از خودشان بفروشند؟ مطمئناً نه!!

بر این اساس، وبسایت دکریپت، نشستی با دن هلد داشت (البته مجازی) و در مورد همین موضوع از او سوال کرد. معلوم شد وضعیت،  بسیار پیچیده تر حرف هاست.

 

بیت کوین مشکل چه کسی را حل خواهد کرد؟

  • هلد در هنگام بحث درباره استفاده از بیت کوین برای پرداخت های روزمره، گفت:

“من آن را به دید یک محصول اساسی نگاه می کنم.”

“وقتی چیزی را می سازیم، تنها به این فکر می کنیم که چگونه مشکلی را برای مشتری حل می کند. اما بیت کوین قرار نیست مشکلی را برای مصرف کننده حل کند. بلکه مشکلات تجارت را حل خواهد کرد.”

هلد یک آزادی‌خواه است که هنگام تحصیل در رشته مالیه در دانشگاه A&M تگزاس، نسبت به تیزهوشی دولت دولت آمریکا در بحران مالی سال 2008 بدبین شد. در سال 2011-2012، وی بیت کوین را کشف کرد و آن را یک موفقیت درخشان در سطح سیاست های پولی دانست. به ویژه شیوه های سفت و سخت کدگزاری روی 21 میلیون بیت کوین.

سپس به اوبر پیوست و نزدیک به دو سال به عنوان مدیر بازاریابی محصول کار کرد. او این درک از نحوه کار، بازاریابی و استفاده از یک کالا را در بیت کوین اعمال کرد و دیدگاه خود را مبنی بر اینکه BTC جهت پرداخت های روزمره طراحی نشده، به تأیید رساند.

در سال 2013-2014، زمانی که بیزینس هایی مانند مایکروسافت برای اولین بار پذیرش بیت کوین را آغاز کردند، جامعه به وجد آمدو اما با این وجود هرگز نتیجه نگرفت. تعداد کمی از افراد قصد داشتند بیت کوین خود را خرج کنند. اما بسیاری از کسب و کار ها در نهایت از پشتیبانی ارز رمزنگاری شده چشم پوشی کردند.

هلد توضیح داد که، بیت کوین نه تنها برای پرداخت های روزمره، ضعیف طراحی شده است (هزینه های تراکنش بسیار زیاد است، اما تأییدها خیلی کند) بلکه حتی ضروری هم نیست.

  • او گفت:

“نیازی نیست که قهوه خریدنمان را در یک دفتر تغییر ناپذیر ثبت کنم. اگر آنها [مسئولین] بخواهند قهوه خریدن من را سانسور کنند، گله نمی کنم. بفرما سانسور کن مشکلی نداره. یه راه دیگه براش پیدا می کنم.” وی همچنین اذعان کرد که به کار گیری BTC درمعاملات آنلاین غیرقانونی بسیار جالب است. اما این موارد بسیار نادر هستند.

 

خرج کردن بیت کوین و ارزش واقعی آن

وقتی صحبت از ذخیره ارزش و ثروت می شود، بیت کوین هم در برابر تورم دولت ها و هم در برابر توقیف اموال، از مردم محافظت می کند.

  • هلد گفت:

“شما تحت فشار قرار می گیرید که این مسئله را در فضای اقتصادی فعلی مشاهده نکنید. شما ده ها تریلیون دلار پول چاپ شده دارید. در سطح جهانی، شهروندان شاهد کم شدن ثروت خود هستند و هیچ کاری نمی توانند در این زمینه انجام دهند، غیر از خرید طلا یا خرید بیت کوین.”

وی خاطرنشان کرد که در طول تاریخ، دولت ها ارزهای خود را تورم کرده و به قدرت خرید و ثروتی که مردم جمع کرده اند آسیب می رسانند و آنها را بی دلیل مجازات می کنند.

  • او افزود:

“هر فردی در جهان باید توانایی ذخیره ثروت خود را در چیزی داشته باشد كه به راحتی قابل ضبط نباشد. آنها می توانند به هر كسی منتقل شوند و دارای سیاست پولی ای هستند كه می گوید ما هرگونه تورم را پشت سر خواهیم گذاشت.”

و اینجاست که او ارزش واقعی بیت کوین را پیدا می کند. صرف مقدار زیادی برق برای ادامه کار شبکه Bitcoin و ذخیره اطلاعات هزاران رایانه در سراسر جهان فقط برای خرید یک قهوه! این مسئله داشتن آزادی پولی و توانایی حفظ ثروت به روشی است که دولت ها نتوانند بر آن بتازند و آن را غارت کنند.

  • هلد آن را چنین توصیف کرد:

“آزادی داشتن پول و جابجایی آن به هر کجا که بخواهید. یا اینکه یک انبار برای سرمایه تان داشته باشید و آن را به هر کجا که دوست دارید منتقل کنید. من به سختی تحت فشار قرار خواهم گرفت تا ماموریت های بزرگ تر آن را هم کشف کنم. “


بیشتر بخوانید

امنیت بیت کوین از کجا چگونه تامین می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.