صرافی لایوکوین مورد حمله قرار گرفت و هکر ها قیمت ها را تغییر دادند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
صرافی لایوکوین مورد حمله قرار گرفت و هکر ها قیمت ها را تغییر دادند

صرافی لایوکوین در روسیه، مورد حمله هکر ها قرار گرفت. مهاجمین، هیچ چیزی را به سرقت نبردند. بلکه با دستکاری قیمت ها، توانستند سود های سریعی را به دست بیاورند.

 


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


حمله هکر ها به صرافی لایوکوین

این حمله سایبری، طی شب های 23 و 24 دسامبر اتفاق افتاد. صرافی لایوکوین، در شب کریسمس مطلبی را به وبسایت خود ارسال کرد. مبنی بر اینکه این سرویس، در معرض “حمله ای با برنامه ریزی دقیق” قرار گرفته است. آنها احتمال می دهند این حمله، “طی چند ماه” برنامه ریزی شده باشد.

در طی این هک، شرکت کنترل خود را بر روی تمام سرورها، بک اند و نود “کانالهای جدید” از دست داد. نود کانالهای جدید، احتمالاً به حسابهای شبکه های اجتماعی اشاره دارد. مدیران صرافی، از مشتریان خواستند تا استفاده از سرویس های این صرافی را متوقف کنند. سرویس هایی از جمله واریز وجه، ترید یا استفاده از رابط برنامه نویسی سایت.

 

در حمله به صرافی لایوکوین چه اتفاقی افتاد؟

به طور معمول در حمله به صرافی های کریپتو، ارز های رمزپایه از کیف پول های آنلاین سرقت می شود. ممکن است این اتفاق در اینجا نیز اتفاق افتاده باشد. اما نکته عجیب این است که مهاجمین، نرخ ارز های ارائه شده در صرافی را تغییر داده اند. ZDNet گزارش داده است که افراد پشت این حمله، نرخ بیت کوین را 450 هزار دلار، اتریوم را 15 هزار دلار و XRP را 17 دلار تعیین کردند. آنها از طریق این دستکاری قیمت و فروش ارز های خود، سودآوری کردند.

همچنین نحوه معامله وجوه، عجیب و غریب است و تعدادی سوال را در بر دارد. با توجه به اینکه گفته می شود هکرها به دنبال تورمی که ایجاد کردند، ارز های خود را نقد کرده اند، آیا پول نقد را برداشت کرده اند یا به ارزهای رمزپایه دیگر منتقل کرده اند؟ اگر آنها پول نقد برداشت کنند، که به نظر می رسدهمین کار را کرده باشند، چگونه در بدست آوردن این مبالغ موفق شدند؟

لایو کوین صرافی خاص و بزرگی نیست. این سایت قبل از هک شدن، از نظر حجم در فهرست بزرگترین صرافی های جهان، رده 173 را دارا بود. اما به گفته کوین دسک، معاملات روزانه به طور متوسط 50 میلیون دلار بوده و قبل از شروع هک به 805 میلیون دلار رسیده است.

 

توجه هکر ها به دنیای کریپتوکارنسی

تا همین چندسال پیش، حمله های سایبری به صرافی های کریپتو، مانند نوشیدن آب بود. اما با گذشت زمان و توسعه امنیت توسط شرکت ها، این حملات کمتر و کمتر شدند اما هنوز هم وجود دارند.

برای نمونه، می توان به غارت 150 میلیون دلاری از صرافی کوکوین واقع در سنگاپور یا یک حمله کوچک 10 میلیون دلاری به صرافی Exmo نام برد. با رکوردشکنی های پی در پی بیت کوین، و همچنین افزایش محدوده بازار آن به بیش از 500 میلیون دلار، قطعا توجه های بیشتری به سمت این رمزارز جلب خواهد شد.

همانگونه که به بانک ها و موسسات مالی حمله می شود، صرافی ها نیز از حمله های سایبری مصون نیستند. در واقع هر کجا پول باشد و پول زیادی هم باشد، در همانجا مهاجمین و سارقین هم هستند. چه با تفنگ و اسلحه و گاز اشک آور، و چه با موس و کیبورد و ابزار های کد نویسی. بهتر آن است که سرمایه گذاران، از تدابیر و روش های امنیتی که متخصصین آنها را فراهم کرده اند استفاده کنند. مثلا، یکی از این روش ها استفاده از ربات ترید سیلیکون برای خرید و فروش بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال، است.


مطالب مرتبط

هکر های دنیای کریپتو به ستاد انتخاباتی ترامپ حمله کردند

5.8 میلیون دلار از اموال به سرقت رفته از کوکوین پولشویی شد

2 Comments

    1. سلام آرش عزیز.
      مبلغی که فرمودین، نقد بود یا کریپتو خریداری کرده بودین؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.