حمایت از بیت کوین و توسعه دهندگان این رمزارز توسط جک دورسی

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
حمایت از بیت کوین و توسعه دهندگان این رمزارز توسط جک دورسی

جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر اخیراً اعلام کرده است که یک «صندوق دفاع حقوقی از بیت کوین» را راه اندازی خواهد کرد. هدف این صندوق، کمک به توسعه دهندگان بیت کوین است که با پرونده‌های قضایی روبرو هستند. حمایت از بیت کوین و توسعه دهنده‌های این رمزارز، در دستور کار این صندوق قرار دارد.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


حمایت از بیت کوین و توسعه دهندگان این رمزارز توسط جک دورسی

صندوق دفاع حقوقی از بیت کوین، یک نهاد غیرانتفاعی است. راه اندازی این صندوق از طریق ایمیلی خطاب به توسعه دهندگان، اعلام شد. طبق توضیحات دورسی، این تلاش ناشی از آسیب پذیری توسعه دهندگان مرتبط با بیت کوین و محصولات آنها، در برابر فشار قانونی است. او اظهار داشت که “جامعه بیت کوین، در حال حاضر موضوع دعاوی چند جانبه است.”

بسیاری از توسعه دهندگان، در مقابل دعاوی حقوقی نمی‌توانند دفاع قانونی مناسبی داشته باشند و علاوه بر این، اعلامیه عنوان می‌دارد که این مشکل توسعه دهندگان را از ادامه فعالیت های خود در شبکه دلسرد کرده است.

  • دورسی نوشت:

“ما یک پاسخ هماهنگ و رسمی را برای کمک به دفاع از توسعه دهندگان پیشنهاد می‌کنیم.”

“صندوق حمایت قانونی از بیت کوین یک نهاد غیرانتفاعی است که هدف آن، به حداقل رساندن سردردهای قانونی است. [سردرهایی] که توسعه دهندگان را از توسعه فعال بیت کوین و پروژه های مرتبط مانند شبکه لایتنینگ، پروتکل‌های حریم خصوصی بیت کوین و موارد مشابه منع می‌کند.”

این اعلامیه مورد تشویق گسترده توسط جامعه قرار گرفت. آنها به شدت موافق‌اند که توسعه دهندگان، مستحق این نوع حمایت و فرصت مقابله با دعاوی قانونی هستند.

  • مارتی بنت، بنیانگذار TFTC در توییتی نوشت:

“به افتخار جک، الکس مورکوس و مارتین وایت، فریاد بزنید. به خاطر محافظت از توسعه‌دهندگان بیت‌کوین در مقابل گرفتار شدن در دادخواست‌های قضایی، به منظور حمایت از توسعه‌دهندگان بیت‌کوین، به‌منظور اینکه بتوانند روی بهترین کاری که انجام می‌دهند تمرکز کنند.”

 

صندوق چگونه کار خواهد کرد؟

“این یک گزینه رایگان و داوطلبانه برای توسعه دهندگان است که در صورت تمایل از آن استفاده کنند.”

هنوز جزییات نامعلومی در مورد صندوق وجود دارد که در ایمیل، قول داده شده که در آینده‌ای نزدیک، آشکار شوند. با این حال، در حال حاضر می دانیم که هیئت مدیره آن به احتمال زیاد توسط جک دورسی، الکس مورکوس و مارتین وایت تشکیل خواهد شد که تصمیمات آینده در مورد تخصیص منابع را خواهند گرفت.

این نهاد غیرانتفاعی، علاوه بر ارائه کمک‌های مالی برای دریافت مشاوره، فعالیت خود را با داشتن کارکنانی از داوطلبان و وکلای پاره وقت که در دفاع از توسعه دهندگان ایفای نقش می‌کنند، آغاز خواهد کرد.

“هدف اصلی این صندوق، دفاع از توسعه دهندگان در برابر دعاوی حقوقی مربوط به فعالیت‌های آنها در اکوسیستم بیت کوین، از جمله یافتن و حفظ وکیل مدافع، توسعه استراتژی دعوی قضایی و پرداخت صورت حساب‌های قانونی است.”

این نامه تصریح می کند که صندوق “به دنبال جمع آوری پول اضافی برای عملیات خود نیست، اما در صورت نیاز برای اقدامات قانونی بیشتر یا پرداخت حقوق کارکنان، این کار را به دستور هیئت مدیره انجام خواهد داد.”

اولین پروژه ای که این صندوق برای آن بودجه تامین می‌کند، پرونده حقوقی “تجارت لاله” است. یک اقدام حقوقی مهم که ادعا می‌کند تعهدات امانتداری علیه چندین توسعه دهنده نقض شده است.

 

پرونده تجارت لاله

این شکایت، شامل تاجر استرالیایی کریگ رایت است که ادعا می‌کند خالق بیت کوین و ساتوشی ناکاموتوی اصلی است. اما جامعه او را یک کلاهبردار می‌بیند.

آقای رایت شکایتی به ارزش 3.5 میلیارد پوند (حدود 4.7 میلیارد دلار) علیه 16 توسعه دهنده مرتبط با فعالیت بیت کوین تنظیم کرده است. در این پرونده حقوقی، او ادعا می‌کند که وقتی در یک حمله سایبری، کلید‌ های خصوصی 110.000 بیت کوین را از دست داده است، توسعه دهندگان نرم افزار از تحویل آن خودداری کردند.

نتایج منفی، ممکن است بسیاری از اقدامات قانونی دیگر را برای توسعه دهندگان مرتبط با بیت کوین، به همراه داشته باشد.

  • پیتر تاد، یکی از متهمین این پرونده گفت:

“رایت احتمالاً به دلایلی که در نهایت جنبه روابط عمومی دارند شکایت می‌کند. به احتمال زیاد، به این دلیل که سعی می‌کنند دیگران را متقاعد کنند که برنده خواهند شد، تا به نوعی پول بیشتری به دست آورند. خفه شدن از منظر حقوقی خوب است. اما همچنین کلاهبرداری از دیگران را برای رایت آسان تر می‌کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.