اف بی آی یکی از جدیدترین روش های کلاهبرداری ارز دیجیتال را افشا کرد!!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
اف بی آی یکی از جدیدترین روش های کلاهبرداری ارز دیجیتال را افشا کرد!!

FBI یک اعلامیه خدمات عمومی را به مردم، در رابطه با استراتژی جدیدی که کلاهبرداران با کمک دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال به کار می‌برند، صادر کرده است. این اعلامیه، یکی از جدیدترین روش های کلاهبرداری ارز دیجیتال را افشا کرد.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


اف بی آی یکی از جدیدترین روش های کلاهبرداری ارز دیجیتال را افشا کرد!!

طبق گفته FBI، در این روش کلاهبردار معمولاً فرد آسیب‌پذیر را متقاعد می‌کند که پول نقد را در دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال خود بگذارد. سپس از فرد خواسته می‌شود تا توکن‌های خریداری شده را با استفاده از آدرسی که قبلاً در یک کد QR ذخیره شده است، برای کلاهبردار ارسال کند. اکنون، در حالی که این کلاهبرداری از تکنولوژی خاصی استفاده نمی‌کند و بودجه زیادی نیز لازم ندارد، با این حال بهتر است بدانید که این مجرمان، ممکن است در حال بهبود روش‌های قدیمی خود باشند. اما این بار از طریق ارزهای دیجیتال.

 

روش کلاهبرداری چگونه است؟

همانطور که آژانس توضیح می‌دهد، کلاهبردار معمولاً با قربانی خود تماس می‌گیرد و به نوعی بحث را به جایی می‌کشاند که درخواست واریز پول کند. او از وعده‌های مختلفی مانند “به زودی باهم خواهیم بود” یا “بازدهی بالاتر” یا حتی گاهی اوقات با جعل هویت یک موسسه مالی واقعی مانند یک بانک یا شرکت خدماتی، برای جلب اعتماد قربانی خود استفاده می‌کند.

پس از متقاعد کردن قربانی احتمالی، کلاهبردار از او می‌خواهد که پول نقد خود (از هر جایی که به دست آورده، حتی اگر قرض گرفته یا حقوق بازنشستگی او باشد) را به یک دستگاه خودپردازی ببرد.که رمزارز می‌فروشد و از خواندن کدهای QR پشتیبانی می‌کند. بلافاصله قربانی به آنجا می‌رسد و کد QR را که کلاهبردار قبلاً برای او ارسال کرده اسکن می‌کند؛.به دستگاه دستور داده می‌شود که هر رمزارزی که خریداری می‌شود را به آدرس کلاهبردار ارسال کند.

بدین ترتیب، قربانی پول خود را در یک لحظه از دست می‌دهد و کلاهبردار، پولی که او با سختی به دست آورده را با موفقیت به جیب می‌زند. ارتقاء فناوری توسط این کلاهبرداران با روش خودپرداز کریپتو، 2 حالت دارد که به نفع کلاهبردار است:.به اندازه ارسال حواله نقدی دست و پا گیر نیست و در پایان، کلاهبردار به جای ارز فیات، ارز دیجیتال دارد.

 

چرا این روش به ظاهر ساده، خطرناک است؟

البته، در حالی که سعی می‌کنید فرم حواله‌های نقدی را پر کنید، شخص دیگری می‌تواند.شما برگه‌هایتان را برسی کرده و شما را از پیامدهای کاری را که می‌خواهید انجام دهید آگاه کند. اما در روش ATM، حتی وقت نمی‌کنید به درستی درباره این واقعیت فکر کنید که در شرف ارسال پول به یک غریبه هستید.

اگرچه FBI و FTC قبلاً دستورالعمل های خوبی در مورد چگونگی جلوگیری از.کلاهبرداری ارائه کرده اند، اما حقیقت این است که همه چیز به شما خلاصه می‌شود. اگر کسی که نمی‌شناسید از شما می‌خواهد برایش پول بفرستید، این کار را نکنید. چه به صورت نقدی یا هر روش دیگری، فقط این کار را نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.