جان مک آفی با دو اتهام، در اسپانیا دستگیر شد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
جان مک آفی با دو اتهام، در اسپانیا دستگیر شد

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد جان مک آفی دستگیر و به اتهام فرار مالیاتی متهم شد. این کارآفرین امنیت سایبری همچنین به اتهام پمپاژ متقلبانه ارزهای رمزپایه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده متهم شده است.

 اتهام جان مک آفی مبن بر پمپاژ غیر قانونی توکن به بازار

وزارت دادگستری و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، در روز دوشنبه به طور مستقل اقدامات خود را در برابر دو بار نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده، جان مک آفی اعلام کردند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده سرمایه دار 74 ساله نرم افزار آنتی ویروس و محافظ او، جیمی واتسون جونیور را به اتهام پمپاژ عرضه های اولیه سکه (ICO) متهم کرد. آژانس توضیح داد که حداقل از نوامبر 2017 تا فوریه 2018 ، “مک آفی شهرت خود را به کار برد و بیش از 23.1 میلیون دلار، پول نامعلوم را با پیشنهاد حداقل هفت بار” عرضه اولیه سکه “یا ICO، به دنبال کنندگان توییتر خود بدست آورد. ” وی در آن زمان تقریباً 784000 دنبال کننده توییتر داشت. این تعداد در زمان پخش شدن این خبر، به طور قابل توجهی به حدود یک میلیون نفر رسیده است.

طبق اعلام کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، پیشتاز دنیای آنتی ویروس ها، اعلام نکرد که برای تبلیغ توکن ها به او پول می دهند. چرا که تبلیغ غیرقانونی است و قوانینِ فدرالِ اوراق بهادار را نقض می کند. با تأکید بر اینکه ICO های مورد بحث شامل پیشنهاد و فروش اوراق بهادار کریپتوکارنسی بوده و توصیه های مک آفی به دلایل زیادی، نادرست و گمراه کننده بوده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده توضیح داد: ICO های تبلیغ شده توسط مک آفی حداقل حدود 41 میلیون دلار درآمد داشتند. همچنین مک آفی تقریباً 23.2 میلیون دلار درآمد مخفیانه از طریق تبلیغات، برای خود بدست آورده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همچنین متذکر شد که وقتی مستقیماً پرسیدند آیا برای تبلیغ توکن ها به او پول می دهند یا نه، او به دروغ این مساله را انکار کرد.

 

نقض قوانین توسط جان مک آفی

تبلیغات پرداختی وی در فوریه 2018 توسط یک وبلاگ نویس در معرض دید قرار گرفت و باعث شد توییتهای وی برای پمپاژ ICO بی فایده باشند. با این وجود او هنوز تعداد زیادی اوراق بهادار عملاً بی ارزش از ICO هایی که قبلاً تبلیغ کرده بود را در اختیار داشت. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ادامه داد كه او سپس به شخص ثالثي پول پمپاژ اين توكن ها را داد و سرمايه گذاران را ترغيب به خريد آنها كرد بدون اينكه افشا كند در تلاش است سرمایه خود را از بازار بیرون بکشد.

کمیسیون توضیح داد: “مک آفی به روشی معروف به” اسکالپینگ “روی می آورد که، به طور معمول به مروجین اجازه می دهد سهام اوراق بهادار خود را به سرعت و به طور سودآوری، از طریق سود بازار که به طور فریبنده ایجاد می کنند بفروشند و قوانین فدرال اوراق بهادار را نقض می کند.

واتسون محافظ مک آفی بود که به طور گسترده به طرح های تبلیغی و اسکالپینگ مک آفی کمک می کرد. کمیسیون طبق یک ادعا، اضافه می کند: به مک آفی بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) به ارزش بیش از 11.6 میلیون دلار به علاوه 11.5 میلیون دلار توکن تبلیغاتی اضافی به عنوان هزینه تبلیغات هفت ICO خود پرداخت شد. همچنین مک آفی بیش از 316000 دلار به واتسون برای اجرای نقشش، پرداخت کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در صدد است تا به متهمان دستور دهد “از کلیه دستاوردهای ناشایست پشیمان شوند” و “مجازات های پولی مدنی را پرداخت کنند”. این آژانس همچنین در تلاش است تا مک آفی را به عنوان رهبر یا مدیر شرکت های خاص و متهمان از شرکت در صدور، خرید، پیشنهاد یا فروش هرگونه ارز دیجیتال منع کند.

 

مک آفی می دانست که تحت نظر است

مک آفی مدتی بود که می دانست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، مراقب او بوده است. در دسامبر 2018، وی در توییت خود نوشت: “مردم به من هشدار می دهند که با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مخالف نباشند. مردم به تسلیم ایلان ماسک در برابر آنها به عنوان مثالی اشاره می کنند که من باید از آن پیروی کنم. من با آن کمیسیون زیاد دست و پنجه نرم کرده ام. می دانم که آنها چه کسانی هستند.  من ایلان ماسک نیستم؛ من جان مک آفیِ لعنتی هستم. تفاوت را تماشا ببینید.”

 

اتهام مک آفی مبنی بر فرار مالیاتی

در همین حال، وزارت دادگستری نیز روز دوشنبه کیفر.خواستی مبنی بر فرار مالیاتی و عدم اقدام برای تنظیم اظهار نامه مالیاتی، بر علیه مک آفی تنظیم کرد. بر اساس مطالب درج شده در اطلاعیه، این.کیفر خواست پس از دستگیری مک آفی در اسپانیا، محلی که هم اکنون در انتظار استرداد است، تنظیم شد.

جان مک آفی در 28 دسامبر، در یک توییت اعلام کرد که راهی.اسپانیاست تا پیشرفت ورزشگاهی موسوم به Mud Wrestling Arena، که در حال ساخت آن است را بررسی کند.

وزارت دادگستری اعلام کرد که مک آفی از سال 2014 تا 2018، از طریق تبلیغ ارز های رمز نگاری شده،.مشاوره دادن به دیگران، حضور در مصاحبه ها و فروش حق ساخت .داستان زندگی اش به یک گروه مستند ساز، در آمد هنگفتی به دست آورده است. اما با این حال هیچ اقدامی برای تنظیم اظهار نامه مالیاتی نکرده است.

در این اطلاعیه آمده است که مک آفی ادعا می کند با هدایت درآمد خود به حساب های.بانکی و حساب های مبادله ارز رمزنگاری شده از بدهی مالیاتی خود فرار کرده است. در این کیفرخواست همچنین ادعا شده است که مک آفی با کتمان دارایی هایش، از جمله املاک و.مستغلات، وسیله نقلیه و قایق بادبانی به نام دیگران، سعی در فرار از دست سازمان امور مالیاتی داشته است. علاوه بر این او با یک دوره آزادسازی تحت نظارت، بازپرداخت و مجازات های پولی روبرو بود.

وزارت دادگستری در ادامه توضیح داد: در صورت مجرم شناخته شدن، مک آفی در مورد فرار از پرداخت.مالیات به حداکثر مجازات پنج سال زندان و در مورد هرگونه اتهام عدم ارائه اظهارنامه.مالیاتی، به حداکثر مجازات یک سال زندان محکوم خواهد شد.

 

مک آفی عزیز، لطفا مثل آدم زندگی و بیزینس کن !!

مک آفی هیچ وقت کتمان نکرده است که مالیات نمی دهد. او در توییتی گفت: فرار مالیاتی یعنی ارائه اظهارنامه با اطلاعات نادرست. من اصلا اظهار نامه پر نکرده ام و فقط پول به سازمان مالیاتی نداده ام. علاوه بر این، منابع خبری در ژانویه 2019، گزارش دادند که مک آفی پس از متهم شدن.مبنی بر استفاده از کریپتو کارنسی در اقدامات مجرمانه، از آمریکا فرار کرده و در یک قایق، در تبعید است.


مطالب مرتبط

کریگ رایت: جان مک آفی تحت تاثیر اعتیاد است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.