توصیه کتاب های تاثیر گذار در بلاکچین توسط رهبران این حوزه

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
توصیه کتاب های تاثیر گذار در بلاکچین توسط رهبران این حوزه

وبسایت کوین تلگراف، با 10 تن از رهبران بلاکچین مصاحبه کرده است. این وبسایت، توصیه کتاب های تاثیر گذار روی دنیای بلاکچین توسط رهبران این حوزه را در مقاله ای، بازتاب داده است. در ادامه، 10 تا برترین ها را بخوانید.

توجه: برخی کتاب ها و سخنان پیرامون آن، بسیار تخصصی هستند. لذا در صورت نامفهوم بودن چند نقل و قول، نیازی به نگرانی نیست.

به نظر می رسد با قرنطینه های مستمر و ممنوعیت های رفت و آمد در دوران همه گیری کووید 19، سال 2020 سال خوبی برای کشف و خواندن کتاب های جدید باشد.

به همین ترتیب، کوین تلگراف، لیستی از توصیه های مربوط به کتاب های غیر کریپتویی را به نقل از 10 تن از بزرگترین رهبران اندیشه در فضای بلاکچین جمع آوری کرده است. شیلا وارن، کیتلین لانگ، الکس ماشینسکی، تیم دراپر و دیگران، همه فراخوانده شدند تا علایق و سلایق خود را با ما در میان بگذارند و نشان دهند که چگونه جهان بینی و دیدگاه آنها، از طریق ادبیات شکل گرفته است.

در اینجا 10 کتاب برتر تأثیرگذار روی این افراد را مطالعه خواهید کرد. به این نکته توجه کنید که ترتیب بندی مقاله، بر اساس ترتیب بندی مطلب اصلی در وبسایت کوین تلگراف انجام شده است.

 

“اسرار جاسوسان” نوشته هدر وسنت، آدریان گیلبرت و راب کالسون

توصیه کتاب توسط برایان بهلندورف، مدیر اجرایی هایپرلجر

لینک کتاب در آمازون

برایان بهلندورف، مدیر اجرایی هایپرلجر، گفت: كتاب اخیرى كه خوانده و از آن لذت برده است، راز جاسوسان است. این رمان داستانهای جاسوسان را از تمام دوران باستان تا امروز، با تمرکز بر وقایع مهم تاریخی بازگو می کند.

  • بهلندورف اظهار داشت:

“مردم بیشتر باید طوری فکر کنند که یک هکر هنگام طراحی هایش فکر می کند تا در برابر شکست مقاوم شوند. و بنابراین مطالعه در مورد برخی از اولین تفکر های خصمانه محیطی، که جاسوسان آن ها را ارائه دادند و هکر ها آن را اقتباس کردند و حالا بلاکچین از آن سود می برد، سرگرم کننده خواهد بود.”


در این مورد بخوانید: هکر های دنیای کریپتو به ستاد انتخاباتی ترامپ حمله کردند


“تعلیم و تربیت مظلومین” نوشته پائولو فریر

توصیه کتاب توسط شیلا وارن، رئیس بلاکچین و DLT در مجمع جهانی اقتصاد

لینک کتاب در آمازون

شیلا وارن، رئیس بلاکچین و فناوری دفتر توزیع شده در مجمع جهانی اقتصاد گفته است: کتابی که تفکر او را شکل داده است،تعلیم و تربیت مظلومین اثر مربی برزیلی، پائولو فریر است. وارن گفت که وی وقتی با یک موسسه که هم اینک از کار افتاده است، مشغول کار بر روی پروژه ای در مورد هنر و محاوره عمومی بود، در دانشکده حقوق با این رمان روبرو شد.

  • شیلا وارن:

“این رمان طرز فکر من درباره قدرت را کاملاً تغییر داده است. در میان تمام الماس ها، این کتاب چارچوبی را برای تفکر در مورد ارتقا گفتگو، با همکاری، اتحاد، سازماندهی و پیوند فرهنگی ترسیم می کند. من خودم را بارها و بارها هنگام مطالعه مجدد این کتاب یافته ام. وقتی که برای اولین بار مقاله سفید Satoshi را خواندم، این اولین چیزی بود که به ذهنم خطور کرد. پیشنهاد دیگر من کتاب المنت های استایل اثر ویلیام اشترانک جونیور و ای.بی. وایت می باشد. زیرا نویسنده بهتر بودن هرگز به کسی آسیب نرسانده است!”

“بازیکن شماره 2، آماده” نوشته ارنست کلین

توصیه کتاب توسط تیم دراپر، سرمایه دار جسور و سرمایه گذار بیت کوین

لینک کتاب در آمازون

تیم دراپر به نقل از خودش، از خواندن داستان های علمی لذت می برد. او این موضوع را با اشاره به اینکه Ready Player Two اثر ارنست کلاین، یکی از کتاب های مورد علاقه اوست، عنوان کرد. این کتاب پرفروش نیویورک تایمز، امسال منتشر شد و دنباله کتاب پرفروش جهانی Ready Player One است که استیون اسپیلبرگ، فیلمی با همین مضمون از روی آن ساخته است.

برخلاف کتاب اول، Ready Player Two دارای یک داستان متفاوت است. اما همه شخصیت های قبلی را درگیر می کند. این رمان روی فناوری جدیدی به نام “ONI” متمرکز است که به کاربران امکان می دهد تجربیات خود را در زندگی واقعی ثبت کنند. این کتاب در عین انقلابی بودن، خطرات یک فناوری اعتیادآور را نشان می دهد و اشاره به این دارد که آینده مبتنی بر هوش مصنوعی، چگونه می تواند باشد.

 

“وقتی پول می میرد” نوشته آدام فرگوسن (تخصصی)

توصیه کتاب توسط کیتلین لانگ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Avanti Financial

لینک کتاب در آمازون

کیتلین لانگ، گفته است که کتاب مورد علاقه او “وقتی پول می میرد” اثر مورخ انگلیسی، آدام فرگوسن است. این کتاب که در سال 1975 نوشته شده، برداشتی تاریخی از تورم بیش از حد 1923 در ویمار آلمان است. لانگ، مدت هاست اظهار دارد که این کتاب را همیشه بخاطر خواهد داشت. زیرا این کتاب به او آموخته که الگوهای قابل استفاده در هر سقوط ارزی را تشخیص دهد.

  • کیلتین لانگ:

“اقتصاددانان تمایل دارند که به سقوط ارزها در گزارش های نموداری نگاه کنند. اما گزارش های نموداری، مجموعه ای از [جملاتی مانند] “صورتت رو پاره می کنه” و “بالاخره که تموم شده” را [پیش روی محقق] در مسیر [مطالعه] سقوط ارز قرار می دهند. این موضوع هرگز در یک خط مستقیم اتفاق نمی افتد، و گزارش های نموداری، شدیدا نوسان دارند. در ویمار آلمان، دامنه حرکات رو به پایین شاخص بازار، سرسام آور شد. در ابتدا 2٪، سپس 5٪، سپس 10٪، سپس 20٪ و در نهایت 50٪. شاخص روزانه، نسبت به ارزش سهام و نسبت به ارزهای با ثبات تر، که در بسیاری از رالی های تقلبی در طول مسیر وجود دارد، حرکت می کند.

به نظر می رسد که نقطه اوج یک ارز، زمانی باشد که جامعه به طور دسته جمعی متوجه شود که چرا قیمت ها واقعاً در حال افزایش هستند. یعنی اینکه ارزش مخرج (ارز) رو به کاهش است. همه قیمت ها، فقط نسبت هایی هستند که به عنوان ارزش کالا (عدد) از نظر واحد پولی (مخرج) بیان می شوند.”

لانگ اشاره کرد که پس از خواندن این کتاب، سوال می کند که آیا تجمعات بازار سهام، شواهدی بر اثبات ارزش اقتصادی مشاغل است یا صرفاً نتیجه کاهش واقعی قدرت یک پول است؟

 

“ترومن” نوشته دیوید مک کالو

توصیه کتاب توسط الکس تاپسکات، بنیانگذار موسسه تحقیقات بلاکچین

لینک کتاب در آمازون

نسخه صوتی این کتاب در آمازون، رایگان است.

الکس تاپسکات می گوید کتاب ترومن نوشته، دیوید مک کالو کتاب مورد علاقه او در سال 2020 است. حتی اگر سالها پیش و در سال 1992 منتشر شده باشد. همانطور که از عنوان ن پیداست، ترومن یک زندگی نامه برنده جایزه پولیتزر از رئیس جمهور سابق ایالات متحده، هری اس ترومن است.

به گفته تاپسکات، ترومن پیشگام است. زیرا امروز ما خود را در یک دوره تغییر دوران می بینیم. با این حال، تاپسکات خاطر نشان کرد که بر خلاف زمان ترومن، این تغییر به جای پایان یافتن یک جنگ ویرانگر، با شتاب تکنولوژیکی انجام می شود.

  • تلکس تاپسکات

“هنوز هم اثرات مشابه است: این اقتصاد، سیستم سنتی دولت ما، اتحاد های قدیمی و موارد دیگر است. در سال 1945، ما خوش شانس بودیم که معاون رئیس جمهور امتحان پس نداده ای، پا به بزرگترین کفش ها گذاشت و خود را به عنوان یک رهبر توانمند نشان داد. ما امروز بدنبال رهبری قدرتمند هستیم. چه کسی قدم به میدان خواهد گذاشت؟”

تپ اسکات توضیح داد که ترومن خوانشی الهام بخش وشاد است که عمیقاً در مورد آن تحقیق شده است.

“رئیس جمهور ترومن از ریشه رعایای خاور غرب بود و تحصیلات محدودی داشت. اما با این وجود به مقام ریاست جمهوری ایالات متحده رسید، و جهان آزاد را در یکی از بهترین کشورها رهبری کرد. روزهای خطرناک و محوری در تاریخ بشر. ترومن هرگز انتظار نداشت که رئیس جمهور شود و به عنوان معاون رئیس جمهور، پس از مرگ روزولت به این نقش وارد شد. همه او را دست کم گرفتند.”

 

“گتسبی بزرگ” نوشته اف. اسکات فیتزجرالد

توصیه کتاب توسط دنل دیکسون، مدیر عامل و مدیر اجرایی بنیاد توسعه استلار

لینک کتاب در آمازون

این کتاب، به فارسی ترجمه شده است.

دنل دیکسون پفته است که که یکی از کتاب های مورد علاقه او، کتاب بزرگ گتسبی اثر F. Scott Fitzgerald است. دیکسون اظهار داشته است که تجمل و زیبایی فیتزجرالد در این رمان، با زشتی شکاف طبقاتی و کمبود مطلق عشق واقعی، مقابله می کند.

  • دنل دیکسون:

“داستان احساس ناامیدی دارد. حتی وقتی که تلاش می کند سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد. من جذب آن شده ام زیرا به سمت داستان شخصی خود فیتزجرالد کشیده شده ام که در بهترین حالت غم انگیز است. جلد کتاب، خود دلهره آور است و این داستان است که من را به خواندن سالانه آن دعوت می کند. من احساس خوب داستان را درباره جایی که پایان می یابد به پایان نمی رسانم. اما این کتاب، اهمیت صادق بودن با خود را به من یادآوری می کند. ویژگی ای که اکثر شخصیت های اصلی از آن بی بهره اند.”

دیکسون در ادامه خاطر نشان کرد که گتسبی بزرگ داستانی از مبارزات طبقاتی است و نشان دهنده وقف کاری است که یک شخصیت برای رشد می کند و وانمود می کند که بخشی از کلاسی است که در آن متولد نشده است. وی گفت: این از بسیاری جهات شکست رویای آمریکایی “رشد به سعادت ” و پذیرفته شدن به عنوان “مرفه” است.

 

“مشیت” نوشته مکس بری

توصیه کتاب توسط پل برودی، سرآمد بلاکچین جهانی در ارنست و یانگ

لینک کتاب در آمازون

پل برودی، سرآمد بلاکچین جهانی در ارنست و یانگ گفت: کتابی که در سال گذشته خواند و بیشترین تأثیر را داشت، کتاب “مشیت” اثر مکس بری بود. رمان بری که در ماه مارس منتشر شد، یک داستان علمی تخیلی است که به زندگی چهار خدمه موجود در یک سفینه مجهز به هوش مصنوعی می پردازد. پیچش داستان اینجاست که شخصیت ها متوجه می شوند خدمه نیستند بلکه محموله هستند.

  • برودی گفت:

“من یک طرفدار بزرگ تاریخ هستم. اما بیشتر آن را از مقاله ها و خلاصه ها فرا می گیرم، که فکر می کنم واقعاً چیزهای خوبی را متراکم می کند. من برای فرار از واقعیات و غرق شدن در زندگی و دنیاهای جایگزین کتاب می خوانم و برای تحقق آنها، با کمک بزرگی از طرف داستان علمی کاملا به دل داستان می زنم. من از داستان نویسی لذت می برم. زیرا دوست دارم به چگونگی تغییر جهان بیندیشم. داستان، نویسنده را مجبور می کند واقعاً به این فکر کند که یک فرد عادی چگونه تأثیر تکنولوژی را تجربه می کند.”

 

“نابغه نابخرد: زندگی نیکولا تسلا” نوشته جان جی. اونیل

توصیه کتابتوسط الکس مشینسکی، بنیانگذار و مدیر عامل شبکه سلسیوس

لینک کتاب در آمازون

الکس مشینسکی ، بنیانگذار و مدیر عامل شبکه سلسیوس، گفت: کتاب مورد علاقه او کتاب “نابغه نابخرد: زندگی نیکولا تسلا” نوشته جان جی. اونیل است. این بیوگرافی متمرکز بر زندگی نیکولا تسلا، پیشگام مهندسی برق است.

  • مشینسکی اظهار نظر کرد:

“تسلا شبکه ای ایجاد کرد که حتی از اینترنت بزرگتر است: شبکه الکتریکی جریان متناوب جهانی ما. او به همان اندازه که درسی در مورد چگونگی انجام ندادن کارها است، در مورد اینکه چه کاری باید بکند و چگونه ایجاد کند، درس است.”

 

“آراستن گل سر غول آسا: راهنمای احمقانه برای بقا به وسیله تجمل” نوشته گوردون مک کنزی

توصیه کتاب توسط جان وولپرت، رئیس کمیته راهبری فنی پروتکل پایه

لینک کتاب در آمازون

جان وولپرت، رئیس کمیته راهبری فنی پروتکل پایه، گفت که یکی از کتابهای مورد علاقه او “آراستن گل سر غول آسا: راهنمای احمقانه برای بقا به وسیله تجمل” نوشته گوردون مک کنزی می باشد.

این کتاب تحولات حرفه ای مک کنزی را که برای یادگیری در مورد پرورش نبوغ خلاقانه متحمل شده است، کشف می کند. این کتاب توضیح می دهد که چگونه سازمان های نوآور، می توانند به سرعت به یک “گل سر غول پیکر” یا به هم ریخته قوانین و سیستم های پیچیده تبدیل شوند، که در نهایت به حد متوسط می انجامد.

“این یک داستان عالی در مورد چگونگی زنده نگه داشتن خلاقیت در داخل شرکت ها و چگونگی هماهنگی اهداف خود با اهداف سازمان و جامعه است.”

 

“جعبه” نوشته مارک لوینسون

توصیه کتاب توسط آلیستر رنی، مدیر کل IBM Blockchain

لینک کتاب در آمازون

آلیستر رنی ، مدیر کل IBM Blockchain، گفت که کتاب مورد علاقه وی “جعبه” اثر مارک لوینسون است. به گفته رنی، این کتاب داستان چگونگی پیدایش حمل و نقل کانتینری را روایت می کند.

“این یک داستان عالی است که بینش خوبی در مورد چگونگی چنین تغییر سیستمی از جمله بینش در مورد استاندارد سازی، حق ثبت اختراع و تأثیر نظارتی می دهد، که منجر به سود اقتصادی فوق العاده ای می شود. جعبه واقعاً با من ارتباط برقرار کرد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.