اتریوم 2.0 با تهدید به شکست، دست و پنجه نرم می کند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
اتریوم 2.0 با تهدید به شکست، دست و پنجه نرم می کند

قرارداد های سپرده گذاری برای فاز 0 اتریوم 2.0، فقط شامل 98304 توکن از 524،288 توکن مورد نیاز (یعنی 18.75٪) است. سرمایه گذاران و ماینرهای ETH، انگیزه کمی برای مشارکت دارند.

در حالی که استقرار فاز 0 اتریوم 2.0 برای 1 دسامبر برنامه ریزی شده است، مهلت واقعی برای راه اندازی 24 نوامبر، 12 بعد از ظهر به وقت گرینویچ است. در مجموع 524،288 توکن برای راه اندازی فاز 0 اتریوم 2.0 نیاز است. اما درحالی که تنها هفت روز باقی مانده است، داده های Dune Analytics نشان می دهد که ممکن است تاخیری قریب الوقوع در پیش باشد. در زمان انتشار این مطلب، تنها 18.75٪ از توکن های مورد نیاز (98304 توکن) واریز شده است.

هماهنگ کننده Eth2، دنی رایان، پس از انتشار آدرس قرارداد سپرده، در صورت عدم سپرده گذاری کافی ETH، موارد زیر را ارسال کرد:

در حال حاضر، برای آغاز پیدایش اتریوم 2.0، باید حداقل 16384 سپرده اعتبار سنج اتر، 7 الی 32 روز قبل از 1 دسامبر وجود داشته باشد. در غیر این صورت، 7 روز پس از برآورده شدن این آستانه (هر زمان که باشد)، فرایند پیدایش آغاز می شود.

Dune Analytics همچنین نشان می دهد که فقط 3،077 ترااکنش از 476 سپرده گذار، به قرارداد سپرده انجام شده است. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، ETH که از زمان شروع قرارداد سپرده انباشته شده است، با افزایش قابل توجهی در روزهای گذشته به طور پیوسته در حال رشد است.

از تاریخ 6 تا 12 نوامبر، هیچ مشارکت قابل توجهی ثبت نشده است. اما به نظر می رسد این روند در 14 و 15 نوامبر با واریز بیش از 16000 ETH تغییر کند. با این حال، این ممکن است کافی نباشد. زیرا حتی با واریز این مقدار، بیش از 80٪ هنوز کم است.

دلایل عدم مشارکت سرمایه گذاران در اتریوم 2.0

همانطور که توسط CNF گزارش شده است، سرمایه گذاران باید 32 ETH را به قرارداد سپرده ارسال کنند تا بخشی از استقرار Ethereum 2.0 Beacon Chain باشند. به این ترتیب، آنها می توانند به جوایز مهمی دسترسی پیدا کنند. با این حال، همانطور که توسط سرمایه گذار Qiao Wang بیان شده است، به نظر نمی رسد انگیزه کافی برای تشویق به مشارکت سرمایه گذاران وجود داشته باشد.

این مشکل، بخشی از توسعه Eth2 از زمان معرفی شبکه های آزمایشی آن است. در موارد مختلف، رایان و دیگر اعضای اصلی اتریوم، مجبور شده اند از جامعه دعوت کنند تا مشتری های مورد استفاده خود را متنوع کرده و در آن شرکت کنند. بنابراین، به نظر می رسد علاقه بالقوه کاربران بیش از حد ارزیابی شده است. علاوه بر این، به نظر می رسد که توسعه دهندگان به دلیل فشار برای شروع فاز 0 در سال 2020 پس از یک دوره طولانی تأخیر، تصمیم به اجرای قرارداد سپرده در یک بازه زمانی بسیار کوتاه گرفته اند.

در حال حاضر، ETH با سود 25.56٪ درصدی در ماه گذشته با قیمت 470 دلار معامله شده است. اگرچه اصول اساسی برای شکست قیمت قوی است، اما ممکن است به همین دلیل باشد.که بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند نقدینگی داشته باشند تا سود خود را بگیرند. نه اینکه ETH خود را حداقل برای 2 سال “مسدود” کنند.

علاوه بر این، به نظر می رسد که استخراج کنندگان اتریوم در مورد Eth2 شبهه دارند. ویتالیک بوترین، مخترع اتریوم، قبلاً اظهار داشت که آینده شبکه به نفع ماینرها نیست. بنابراین منطقی به نظر می رسد که این قشر، باید از ارسال ETH به قرارداد سپرده خودداری کند. یک ماینر اظهار داشته که:

“بسیاری از ما استخراج کنندگان ETH در این برنامه مشارکت نداریم. زیرا اتریوم 2.0 بدان معنی است که پایان استخراج ETH تسریع می شود. بنابراین، ما عدم اشتیاق خود را کاملا اعلام می کنیم.”

با این حال، راه حل هایی برای افزایش مشارکت ارائه شده است. به عنوان مثال، یک توسعه دهنده yEarn، ایجاد یک طاق اعتبار سنجی اتریوم 2.0 را.برای اجازه دادن به سرمایه گذاران خرد ارائه داده است. دارما سرمایه نیز می خواهد وام هایی را ارائه دهد تا سرمایه گذاران به پاداش سرمایه گذاری.دسترسی داشته باشند اما با استفاده از استیبل کوین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.