تلگرام پس از شکست حقوقی، محکوم به پرداخت 620000 دلار شد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
تلگرام پس از شکست حقوقی، محکوم به پرداخت 620000 دلار شد

غول پیام رسان تلگرام، پس از پذیرفتن شکست در دادخواست کپی رایت، مجبور به پرداخت هزینه ی سنگین 620،000 دلار شد. این پیام رسان، پس از تلاش ناموف برای پیروزی در این دادگاه، حال باید این مبلغ را به عنوان هزینه های حقوقی به Lantah LLC پرداخت کند.

این ادعاها پیرامون استفاده از توکن “GRAM”، ارز رمزنگاری شده احتمالی تلگرام بود. این توکن در ابتدا برای استفاده در شبکه (Open Telegram (TON،.ورژن بلاکچین سرویس پیام رسان تلگرام در نظر گرفته شده بود.

در عین حال، Lantah که خود را به عنوان یک بازار جهانی برای پرداخت ارزهای رمزپایه معرفی می کند، از نام GRAM برای توکن خود استفاده کرد.

در سال 2020، پس از نبرد طولانی و نامرتب تلگرام با رگولاتورها بر سر عرضه ثبت نشده توکن، اوضاع به اوج خود رسید. در پایان، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اظهار داشت که توکن GRAM،.که بیش از 1.7 میلیارد دلار درآمد داشت، قوانین اوراق بهادار فدرال را نقض می کند.

در نتیجه، اندکی پس از کنار گذاشته شدن پروژه TON، تلگرام مجبور شد بیش از 1.2 میلیارد.دلار به سرمایه گذاران بازپرداخت کند و با 18.5 میلیون دلار جریمه مدنی روبرو شد.

اکنون، با خفه شدن TON و GRAM در نطفه، Telegram مجبور شده است ضررهای خود را کاهش دهد، دادخواست لانته را کنار بگذارد و هزینه های حقوقی را پرداخت کند. در مجموع، امسال سال خوبی برای Telegram نبوده است.

 

تلگرام

تِلِگرام (به انگلیسی: Telegram) یک سرویس پیام‌رسان متن‌باز چندسکویی مبتنی بر رایانش ابری است. تلگرام رسماً برای اندروید، ویندوز فون و آی‌اواس (مانند تبلت ‌ها و دستگاه‌های بدون وای-فای) در دسترس است. نرم‌افزارهای کلاینت غیررسمی برای نسخهٔ وب، نسخهٔ اواس ده، نسخهٔ لینوکس و یک کلاینت دسکتاپ مایکروسافت ویندوز از توسعه‌دهنده‌های مستقل که از رابط برنامه‌نویسی کاربردی تلگرام استفاده می‌کنند در دسترس هستند. کاربران تلگرام امکان ارسال پیام، نگاره، ویدئو و همه گونه پرونده‌های خودویرانگر و رمزنگاری‌شده را تا حجم ۱٫۵ گیگابایت دارند.

تلگرام توسط دو برادر با نام‌های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار آمد. پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است. پشتیبان مالی این پروژه، سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان است. (ویکی پدیا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.