یوان دیجیتال چین متفاوت با سایر روش های پرداخت الکترونیکی

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
یوان دیجیتال چین متفاوت با سایر روش های پرداخت الکترونیکی

میزان استفاده از دیجیتال یوان چین، مجدداً پیشرفت کرده است. زیرا 50،000 شهروند اهل شنژن، در یک قرعه کشی دیجیتالی که در 12 اکتبر انجام شد، در مجموع 10 میلیون یوان (1.5 میلیون دلار) ارز دیجیتال دریافت کردند.

این قرعه کشی، یک روز پس از آن صورت گرفت که دومین اقتصاد بزرگ جهان برنامه خود را برای تبدیل شنژن، دره سیلیکون چین، به یک منطقه آزمایشی سوسیالیسم با ویژگی های چینی، اعلام کرد. این به معنای اصلاحات و گشایش های بیشتر در کشور است. ترویج پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) یکی از برنامه ها است.

طبق اطلاعات شهرداری شنژن، بیش از 19.3 میلیون نفر در قرعه کشی ارز دیجیتال شرکت کردند. هر برنده خوش شانس 200 یوان دریافت کرد تا در  بیش از 3000 فروشگاه خرده فروشی منتخب در مرکز فناوری، خرج کند. از نظر کاربران و مقیاس پول، این قرعه کشی بزرگترین اقدامی بود که بانک مرکزی چین در ماه آوریل در جهت آغاز به کار آزمایشی پروژه DCEP در چند شهر کرد. وزارت بازرگانی این کشور گفت که پول جدید همچنین در برخی از سناریوها در جریان بازی های المپیک زمستانی 2022 در پکن آزمایش می شود و در صورت لزوم به مناطق دیگر نیز گسترش می یابد.

چین سالهاست که جامعه ای تقریبا بدون پول نقد به حساب می آید. میلیون ها کاربر پرداخت های خود را هر روز با WeCaht pay یا Alipay علی بابا انجام می دهند. به گفته بانک خلق چین (PBOC)، بانک های چین، پرداخت های غیر نقدی را از طریق تلفن همراه، به میزان 49.27 تریلیون دلار در سال 2019 انجام دادند که بیش از 25 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

 

بنابراین ، چرا چین به دنبال ارز دیجیتال یوان است و تفاوت آن با سایر گزینه های پرداخت الکترونیکی چیست؟

تراکنش های عادی مشتریان با ارز دیجیتال، تقریباً مشابه معامله پرداخت آنلاین با Alipay یا WeChat Pay است. با استفاده از این ابزارهای پرداخت الکترونیکی، باید حساب بانکی داشته باشید که پول در آن باشد تا وجهی که از طریق برنامه پرداخت می کنید از آن کسر شود. کاربران از سیستم بانکی سنتی خارج نیستند. با این حال، با ارز دیجیتال یوان نیازی نیست که در جایی اسکناس های کاغذی در یک حساب بانکی داشته باشید. ارز دیجیتال مستقیماً به کیف پول بانک الکترونیکی شما واریز می شود.

ارز دیجیتال به صورت دیجیتالی ایجاد می شود. همان پول نقد، اما نوع دیگری از آن است. خود را تصور کنید که در یک دنیای مجازی یا یک بازی ویدیویی زندگی می کنید. ارز دیجیتال دقیقاً مانند سکه هایی است که در بازی کسب می کنید و هزینه می کنید. اما هم اکنون این پول ارزش مالی واقعی دارد. فقط نمی توانید آن را لمس کنید.

ارز دیجیتال چین توسط بانک مرکزی صادر می شود. این تفاوت، آن را با ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و Libra Facebook Inc متمایز می کند. از آنجا که تمام ارزهای صادر شده توسط بانک مرکزی به صورت وام هستند، مردم از قدرت خود برای تضمین بازپرداخت ارز دیجیتال برای اعتبار استفاده خواهد کرد.

ارز دیجیتالی که در حال حاضر در حال آزمایش است،.دارای ویژگی هایی با ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و Libra فیس بوک است. اما برای رسیدگی به معاملات، با سرعت بیشتری طراحی می شود و پذیرش آن در چین را امکان پذیر می کند.

 

دور زدن سیستم بانکی غرب با یوان دیجیتال

پروفسور جفری تاوسون، یک بار در گفتگویی اظهار داشت.که ارز دیجیتال یوان مورد حمایت بانک مرکزی، برای مصرف کنندگان کمی کارآمدتر است. زیرا برای پیوند حساب های بانکی آنها با سیستم های پرداخت آنلاین نیازی به واسطه نیست. وی همچنین گفت که این امر از نظر دولت بسیار مهم است. زیرا به آنها این امکان را می دهد تا در معاملات بلادرنگ، دید بیشتری داشته باشد. همچنین هنگام انجام معاملات خارج از چین، سیستم بانکی غرب را دور بزند.


مطالب مرتبط

مک دونالد و استارباکس در تست دیجیتال یوان شرکت نکردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.