السالوادور بیت کوین را به عنوان پول قانونی تصویب می کند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
السالوادور بیت کوین را به عنوان پول قانونی تصویب می کند

نایب بوكله، رئیس جمهور السالوادور، امروز از پیشنهادی مبنی بر تبدیل بیت کوین به یك نوع پول قانونی در این کشور خبر داد. آقای بوكله گفت: “هفته آینده من لایحه‌ای را به كنگره ارسال خواهم كرد كه بیت کوین را به عنوان یك پول قانونی در السالوادور، معرفی خواهد كرد.”


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


السالوادور بیت کوین را به عنوان پول قانونی تصویب می‌کند

  • نایب بوكله، رئیس جمهور این کشور گفت:

“هفته آینده من لایحه ای را به كنگره ارسال خواهم كرد كه بیت کوین را به عنوان یك پول قانونی در السالوادور معرفی خواهد كرد.”

“در کوتاه مدت، این امر باعث اشتغال زایی و کمک به تأمین مالی هزاران نفر در خارج از اقتصاد رسمی خواهد شد و در میان مدت و بلند مدت امیدواریم که این تصمیم کوچک بتواند به ما کمک کند تا بشریت را حداقل در مسیر درست قرار دهیم.”

این امر، باعث می شود السالوادور اولین کشوری باشد که از یک ارز رمزنگاری شده به عنوان مبلغ قانونی استفاده می کند. در نتیجه می تواند چشم انداز اقتصادی و ژئوپلیتیکی آن کشور و سایر کشورهایی را که پیرو آن هستند بسیار تغییر دهد.

 

بریدن پای واسطه

به طور معمول، اگر می خواهید انتقال بانکی انجام دهید، ارز را مبادله کنید یا برای خانواده پول ارسال کنید، این کار را از طریق بانک انجام می دهید. با این حال، بانک معمولاً برای انجام این پردازش، سهمی از پول را می گیرد یا کارمزد مستقیمی را از آن کسب می کند. به همین دلیل مبلغی که قرار داده شده با مبلغی که بیرون می آید یکسان نیست.

مدت زمان رسیدن پول به مقصد توسط ساعات کار کارمندان بانک محدود می شود. بنابراین انتقال پول اغلب می تواند چندین روز کاری طول بکشد و به سرعت به خانواده منتقل نشود.

این امر به طور خاصی به السالوادور مربوط است. زیرا حواله ها – یعنی پول هایی که از کشورهای دیگر به خانواده ها ارسال می شود – قسمت عظیمی از اقتصاد این کشور را تشکیل می دهند.

تعداد زیادی از شهروندان سالوادوری در ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند و پول را به صورت حواله به خانه می فرستند. با این وجود محدودیت های شبکه بانکی بین المللی به معنای از دست رفتن وقت و هزینه زیادی در این روند است. ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین نیازی به واسطه ندارند و چنین سربار ندارند.

  • بوکله می‌گوید:

“با استفاده از بیت کوین، مبلغ دریافتی بیش از یک میلیون خانواده کم درآمد سالانه معادل میلیاردها دلار افزایش می یابد.”

بوكله گفت كه 70٪ از سالوادورها حساب بانكی ندارند و ترجیح می دهند به جای آن از پول نقد استفاده كنند و بنابراین از برخی از بخشهای اقتصاد خارج می شوند.

  • مارک فرارتو، یک مدرس، می‌‌گوید:

“اگر می خواهید برای خانواده خود در السالوادور، که حساب بانکی ندارند، پول ارسال کنید، مجبور نیستید با قانون حد مجاز محدود شوید اما نیاز به یک واسطه دارید.”

“[با ارز رمزنگاری شده] تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که فقط بیت کوین را از طریق تلفن خود به تلفن آنها بفرستید. بنابراین، این یک مزیت بالقوه است. “

 

عدم نفوذ دولت

در حال حاضر، السالوادور واحد پول خود را ندارد. این کشور از سال 2001 تاکنون از دلار آمریکا استفاده می کند. دلار آمریکا در السالوادور هنوز توسط دولت ایالات متحده کنترل می شود و بنابراین السالوادور هیچ کنترل پولی بر واحد پول خود ندارد. این باعث می شود السالوادور در برابر شوک های اقتصادی خارجی که در ایالات متحده رخ می دهد آسیب پذیرتر شود و کیف پول شهروندان آن را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

  • فراراتو می گوید:

“اگر بیت کوین را یک واحد پولی در نظر بگیرید، [السالوادور] هنوز کنترل سیاست پولی را ندارد”.

“از این دیدگاه آنها از این طریق چیزی کسب نمی کنند. این به آنها چیزی بیشتر از آنچه با استفاده از دلار آمریکا می دهد، بر سیاست های پولی خود حاکمیت نمی دهد.”

السالوادور سابقه بی ثباتی دولت را داشته است؛ کودتایی را که منجر به جنگ داخلی از 1979 تا 1992 شده است تجربه کرده است؛ درگیری که ملی سازی صنعت بانکداری آن را نیز در پی داشت. از نظر حقوق بگیران و سرمایه گذاران که مراقب سپردن پول خود به بانک ها هستند، ارز رمزپایه جایگزین مطمئن تری است.

 

این فناوری در حال حاضر وجود دارد

از آنجا که فناوری کریپتوکارنسی از قبل با برنامه هایی مانند “کیف پول های نرم افزاری” موجود برای تلفن های همراه ایجاد شده است، انتقال به بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده دیگر برای السالوادور رایگان است.

نه تنها این، بلکه نفوذ تلفن همراه در السالوادور (یعنی تعداد ارتباطات موبایلی در کل جمعیت) زیاد است. در سال 2015، این میزان به 146 درصد رسید . در حالی که آمار استرالیا در همان زمان 66 درصد بود.

بنابراین، فناوری استفاده از ارز رمزپایه در حال حاضر کاملاً پیشرفته است و دولت نیازی به ایجاد هیچ زیرساخت جدیدی نخواهد داشت.

  • فراترو می گوید:

“کل مفهوم بیت کوین این است که شما بانک ها را کنار می زنید.زیرا مجبور نیستید آن ذخیره امن را داشته باشید. اکنون همه از نظر الگوریتمی کنترل می شوند. تمام آنچه شما نیاز دارید تلفن و کیف پول (کریپتو) است. هیچ کس متولی آن نیست، بنابراین خیالتان راحت است.”

 

چه تفاوتی می توان ایجاد شد؟

در حال حاضر، محصولات بسیار کمی از طریق کالاها و خدمات به طور مستقیم با بیت کوین قابل معامله هستند. ارز رمزنگاری شده اغلب به عنوان یک سرمایه گذاری سودا گرانه خریداری می شود. با این امید که ارزش آن افزایش یابد.

  • فراراتو می گوید:

“[اگر] یک دلار آمریکا در السالوادور با خود حمل می کنید، بدیهی است که می توانید هر چیزی را که می خواهید یا هر چیزی که توانایی خرید آن را دارید خریداری کنید. در حالی که، چه کسی بیت کوین می گیرد؟ “

تفاوت در این است که این حرکت با ورود ارز رمزنگاری شده به حوزه زندگی.روزمره، با میلیون ها کاربر جدید، امکان ایجاد یک اقتصاد عملکردی را دارد.

“از نظر داخلی، من حدس می زنم، دولت می تواند استفاده از بیت کوین.را به عنوان پول قانونی تعیین كند و مردم می توانند در بیت کوین پرداخت کنند. سپس این امر باعث ایجاد یك اقتصاد داخلی بزرگ بیت کوین خواهد شد.”

فراتر از این، استفاده از فن آوری های جدید در زندگی “روزمره” این امکان را دارد.که به سرعت و کاملاً عملکرد جامعه را تغییر دهد. مانند تغییر فضای تولید، یا تغییر روابط بین دولت و شهروندان.

 

چه موانعی بر سر راه وجود دارد؟

هرگونه اجرای جدید که باعث تغییر چشم انداز اقتصادی شود، با مانع مواجه خواهد بود. معاملات بیت کوین در حال حاضر به اندازه کافی سریع نیستند تا بتوانند کالاها و خدمات را معامله کنند.

  • فرارتو می گوید:

“این، پتانسیل تأثیرگذاری بر زیرساخت های بیت کوین را دارد.و این موصوع، به این دلیل است که بیت کوین نرخ معاملات بسیار کمی دارد.”

“حداکثر نرخ نظری بیت کوین، حدود 4000 تراکنش در ثانیه است که به عنوان مثال حداقل 20 برابر کندتر از ویزا است. بنابراین کاملاً کند است.”

“واقعاً خوب نیست که به مغازه پایین بروید،.یک بستنی بخرید و یک ساعت صبر کنید، برگردید و آن را بردارید.”

محاسبات ریاضیاتی که شبکه بیت کوین را تأمین می کند، برق زیادی را نیز مصرف می کند. ممکن است السالوادور – با بالاترین تولید انرژی زمین گرمایی در آمریکای مرکزی –.مکانی مناسب تر برای اقتصاد مبتنی بر بیت کوین نباشد.

اما شبکه بیت کوین لایتینگ، در تلاش است این انتظارهای طولانی را از بین ببرد و یک روند فوری و مقیاس پذیرتر برای راه اندازی و اجرا فراهم کند که می تواند معاملات ارزهای رمزپایه را بیشتر شبیه ویزا کند.

  • فرارتو می گوید:

“سایر ارزهای رمزپایه در تلاشند تا برخی از نقص هایی بیت کوین را برطرف کنند.”

“به عنوان مثال، نقص هایی مانند مصرف زیاد انرژی برای استخراج سکه های جدید، نرخ معاملات و غیره. اما دولت السالوادور بیت کوین را انتخاب کرده است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.