تحقیقات CBDC در هندوستان به زودی توسط “رزرو بانک” این کشور آغاز خواهد شد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
تحقیقات CBDC در هندوستان به زودی توسط “رزرو بانک” این کشور آغاز خواهد شد

بانک مرکزی هند اعلام کرده است که اولین آزمایش ارزهای دیجیتالی آن ممکن است تا دسامبر 2021 آغاز شود. رئیس این بانک، شاکتیکانتا داس در مصاحبه‌ای اظهار داشت که تحقیقات CBDC در هندوستان، مدتی‌ست که مورد بحث قرار گرفته اما مقامات در مورد آن محتاط بوده اند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


تحقیقات CBDC در هندوستان به زودی توسط “رزرو بانک” این کشور آغاز خواهد شد

بانک مرکزی هند اعلام کرده است که اولین آزمایش ارزهای دیجیتالی آن ممکن است تا دسامبر 2021 آغاز شود. رئیس این بانک، شاکتیکانتا داس در مصاحبه‌ای اظهار داشت که تحقیقات CBDC در هندوستان، مدتی‌ست که مورد بحث قرار گرفته اما مقامات در مورد آن محتاط بوده‌اند.

  • او بیان کرد:

“ما بسیار مراقب آن هستیم؛ زیرا این محصول کاملاً جدید است. نه فقط برای رزرو بانک هندوستان، بلکه در سطح جهانی.”

بانک مرکزی هندوستان، جنبه های امنیتی و مالی مربوط به CBDC را مورد مطالعه قرار داده است. همچنین به دنبال شناسایی روشی که می‌تواند بر سیاست پولی کشور تأثیر بگذارد، مطالعه و تحقیقات زیادی انجام داده است. در حال حاضر، مقامات باید بین دفتر کل متمرکز و فناوری دفتر کل توزیع شده در رابطه با روپیه دیجیتال، یکی را انتخاب کنند.

دفترکل توزیع شده، تاریخچه تراکنش دارایی ها و جزئیات آنها را در چندین مکان به طور همزمان ثبت می کند. در حالی که دفتر کل متمرکز، متعلق به یک سازمان، ارگان یا شخص واحد است است که در این مورد، بانک مرکزی آن را در اختیار خواهد داشت.

  • داس در مورد زمان بندی آزمایشی این پروژه صحبت کرد و گفت:

“من فکر می کنم تا پایان سال، ما باید بتوانیم … شاید … اولین آزمایشات خود را آغاز کنیم.”

در اوایل ماه جاری، تی رابی شانکار، معاون فرماندار رزور بانک اشاره کرد که بانک مرکزی در حال کار بر روی “استراتژی قابل اجرا در مراحل” است.

  • وی افزود:

“اینها شامل فناوری و انتخابهای تجاری است که شخص باید انجام دهد. بنابراین، تعیین تاریخ (ارز دیجیتال بانک مرکزی) دشوار است، اما ما باید بتوانیم در آینده نزدیک  احتمالاً تا پایان سال جاری، یک مدل ارائه دهیم. “

از آنجا که فرماندار احتمال شروع آزمایش CBDC را تأیید کرده است، تا پایان سال، هند ممکن است به طور رسمی به عنوان عضو باشگاه CBDC در نظر گرفته شود. باشگاهی متشکل از کشورهایی که در حال حاضر برای CBDC ها کار می کنند. چین پیشرو بوده است، زیرا تنها کشوری است که در حال حاضر در حال آزمایش جهانی یوان دیجیتال خود است.

از سوی دیگر، سایر بانک های مرکزی مانند بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان هنوز به دنبال اجرای یورو دیجیتال و CBDC بریتانیایی هستند.


مطالب مرتبط

بانک رزرو استرالیا برنامه های CBDC خود را اعلام کرد

هندوستان به دنبال ممنوع کردن رمزارز های خصوصی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.