نیوزلند شدیدا روی بانک های مرکزی ارز دیجیتال تحقیق می کند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
نیوزلند شدیدا روی  بانک های مرکزی ارز دیجیتال تحقیق می کند

بحث پیرامون تشکیل بانک های مرکزی ارز دیجیتال (CBDC)، همچنان در سراسر جهان جلب توجه می کند. در حالی که برخی از کشورها کمی محافظه کار بودند، برخی دیگر مانند چین برنامه های CBDC خود را مخفی نکرده اند. نیوزلند به طرز جدی ای، در حال تحقیق روی این بانک هاست.

“رزرو بانک” نیوزلند، به قول خودشان، عمیقاً در حال بررسی CBDC ها است. اما هیچ برنامه قریب الوقوعی برای معرفی یکی از آنها ندارد.

کریستین هاوکسبی، دستیار فرماندار و مدیر کل امور اقتصاد، بازارهای مالی و گروه بانکی، در سخنرانی خود در انجمن سلطنتی سکه شناسی نیوزلند در 19 اکتبر سال 2020، اطلاعاتی در مورد موقعیت CBDC کشور ارائه داد.

هاوکسبی این سخنرانی را با تاریخچه پول در نیوزیلند آغاز کرد. وی خاطرنشان کرد که ساکنان اصلی این کشور، مائوری ها ، اصلا ارز صادر نمی کنند. سپس شروع به صحبت در مورد نقش پول نقد در طول COVID-19، روند ارز دیجیتال و چگونگی نقش برنامه های بانک مرکزی این کشور در پیشرفت و حرکات رو به جلو کرد.

 

سقوط پول نقد در نیوزلند

به گفته هاكسبي، پول نقد كمتر به عنوان وسيله.پرداخت استفاده مي شود و دسترسي كل به پول نقد در حال كاهش است.

“امروزه اكثريت موجودي پول نيوزيلند بصورت ديجيتالي نشان داده مي شود و اسكناس ها فقط هفت تا نه درصد پول نقد را تشكيل مي دهند. “

با این حال، او اظهار داشت که پول نقد مزایای خود را نیز دارد. به عنوان مثال برای پرداخت های همتا از آن استفاده می شود. اظهارات دستیار فرماندار همچنین اشاره به افزایش تقاضای پول نقد در طی چند ماه اول محدودیت های ناشی از COVID-19، همراه با این واقعیت است که گردش نقدینگی در سه ماهه دوم، همچنان یه رشد کردن ادامه می دهد.

هاكسبي نقش بانك مركزي به عنوان سرپرست ارز تصدیق کرد. او تاکید کرد که بانگ مرکزی اگر می خواهد باز بماند، باید به آینده نگاه کند.

او علی رغم داشتن “آینده ابتکار عمل نقدی از سال 2017، اظهار داشت.که کشورش هیچ برنامه فوری برای راه اندازی CBDC در نیوزیلند ندارد.

اگرچه نیوزلند به زودی CBDC را معرفی نخواهد کرد، سخنرانی نشان داد که اقداماتی انجام شده است.

“زرزو بانک نیوزلند، با دقت پیشرفت ها را دنبال می کند و در میان 80 درصد بانک های مرکزی است که به طور فعال در مورد CBDC ها تحقیق می کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.