بیت کوین در ترکیه ممنوع شد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بیت کوین در ترکیه ممنوع شد

بانک مرکزی کشور ترکیه می گوید ارزهای دیجیتال فاقد نظارت مرکزی هستند و خطر تقلب در آنها زیاد است. بانک مرکزی ترکیه، دستور منع استفاده از ارزهای رمزپایه و کریپتوکارنسی از جمله بیت کوین را برای خرید کالا و خدمات، صادر کرده است. بیت کوین در ترکیه ممنوع شد.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


بیت کوین در ترکیه ممنوع شد

بانک مرکزی ترکیه، با انتشار قانونی اعلام کرد که ارزهای رمزپایه و سایر دارایی های دیجیتال مبتنی بر فناوری دفتر توزیع شده، از 30 آوریل نمی توانند به عنوان ابزار پرداخت استفاده شوند. همچنین افزود که معتقد است توکن های دیجیتال ممکن است صدمات جبران ناپذیری وارد کنند و در این زمینه، خطر قابل توجهی برای هر دو طرف معامله ایجاد کنند.

  • بانک گفت:

“ارائه دهندگان خدمات پرداخت، قادر نخواهند بود مدل های تجاری خود را به گونه ای توسعه دهند كه دارایی های رمزنگاری شده به طور مستقیم یا غیرمستقیم در ارائه خدمات پرداخت و صدور پول الکترونیکی استفاده شود و قادر به ارائه خدمات مربوط به چنین مدل های تجاری نیستند.”

  • این گزارش اضافه کرد:

“در استفاده از بیت کوین خطرات امنیتی وجود دارد. به ویژه اینکه این دارایی ها تحت هیچگونه مقررات یا مکانیزم نظارتی نبوده و هیچ تنظیم کننده مرکزی، نظارتی بر آنها را حفظ نکرده است. به همین ترتیب، استفاده از آنها برای پرداختها ممکن است منجر به ضررهای غیرقابل بازیابی طرفین معامله شود.”

این حرکت برخلاف حرکاتی است که بیت کوین در ماه های اخیر تجربه کرده است. حرکاتی متشکل از یک افزایش ارزش، به موازات تعداد زیادی از شرکت ها است که پشتیبانی از ارزهای رمزپایه را به سیستم عامل های خود اضافه می کنند.

به عنوان مثال پی پال، اخیراً به مشتریان این امکان را داده است که نه تنها دارایی های دیجیتالی را در کیف پول آنلاین خود ذخیره کنند، بلکه از ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین برای پرداخت کالاها و خدمات استفاده کنند.

ویزا نیز پشتیبانی از ارزهای رمزنگاری شده را افزایش داده است. در حال حاضر مشتریان ویزا مجاز به انجام معاملات با استفاده از USD Coin،.یک استیبل کوین متصل به دلار آمریکا هستند.

با این حال، دقیقاً مانند نحوه کار مسترکارت در پذیرش ارز رمزنگاری شده، هیچ پیشنهادی وجود ندارد که ویزا از دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین پشتیبانی کند. به دلیل اینکه ارزش آنها به طور مکرر نوسان دارد.

به عنوان مثال، در پی اخباری مبنی بر اینکه ترکیه بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال را ممنوع کرده است، ارزش بیت کوین طی چند ساعت از بالغ بر 63000 دلار به کمی بیش از 60،000 دلار کاهش یافت.

 

قبل از ممنوعیت بیت کوین در ترکیه

قبل از اعلام این ممنوعیت، ترکیه از یک بازار رمزنگاری فزاینده برخوردار بود و سرمایه گذاران امیدوارند که نه تنها از افزایش قیمت بیت کوین سود ببرند، بلکه از نرخ تورم نجومی نیز جلوگیری کنند. این میزان در مارس به 16 درصد می رسید.

ترکیه به تعداد معدودی از کشورها که محدودیت ها یا ممنوعیت های صریح استفاده از بیت کوین را اعمال کرده اند، از جمله هند، نیجریه و… می پیوندد. به گزارش رویترز، ماه گذشته دولت هند قانونی را وضع کرد که ارزهای رمزپایه را ممنوع می کند. برای هر کسی که درگیر تجارت یا حتی نگهداری دارایی های دیجیتال باشد، جریمه در نظر گرفته می شود.


مطالب مرتبط

رستوران ترکیه ای، پس از شروع پذیرش کریپتوکارنسی، ایلان ماسک را دعوت کرد!!

بانک مرکزی نیجریه به تمام بانک های کشور: اکانت های کریپو را مسدود کنید

هستر پیرس: ممنوعیت بیت کوین در آمریکا برای دولت بسیار احمقانه است

انگلستان استفاده از کریپتوکارنسی و بیت کوین را ممنوع کرد!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.