بیتکوین بخرید؛ هشدار اسطوره های وال استریت: تورمی شدید

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بیتکوین بخرید؛ هشدار اسطوره های وال استریت: تورمی شدید

بدهی های ملی ایالات متحده آمریکا، روز به روز بیشتر می شود و بانک “فدرال رزرو” با چاپ پول بیشتر، باعث تشدید آن می شود. بنابراین انتظار می رود تورم به سرعت افزایش یابد. آیا با از بین رفتن قدرت دلار آمریکا، به خرید بیتکوین یا طلا، روی خواهید آورد؟


این مطلب را از دست ندهید: آیا باید در Cryptocurrency سرمایه گذاری کنیم؟


سرمایه گذاران افسانه ای مانند وارن بافت، ری دالیو و جیم راجرز در حال آماده شدن برای مقابله با تورم بالا هستند؛ علی الخصوص در دارایی های فیزیکی مانند طلا و نقره. اما دیگر غول های سرمایه گذاری مانند جورج بال، پل تودور جونز و حتی جیم کرامر اکنون به شدت از بیتکوین حمایت می کنند.

بیتکوین

وارن بافت، افسانه وال استریت و رئیس Berkshire Hathaway، یکی از بسیار سرمایه گذارانی است که نگران تورم هستند. اخیراً وارن بافت از بانک های ایالات متحده خارج شده است. طبق پیش بینی ها او سراغ بیتکوین نرفته و در آستانه خرید طلا از Barrick Gold می باشد. Barrick Gold یک شرکت استخراج طلاست که از آن به عنوان بزرگترین استخراج کننده طلا یاد می شود (ویکی پدیا). بافت با سرمایه گذاری در خارج از کشور و در شرکت های ژاپنی در زمینه های مختلف، در این موقعیت قرار گرفته است.

قیمت طلا، اوراق قرضه مرتبط با تورم و بیتکوین، از زمان سقوط بازار در ماه مارس افزایش یافته است؛ زیرا ترس از انگیزه بیش از 9 تریلیون دلاری بانک های مرکزی جهانی برای مقابله با پاندمی کرونا، تورم را به سمت بالا رفتن تحریک می کند. فدرال رزرو نیز هفته گذشته در نشست FOMC خود، اظهار داشت که در صورت بالاتر رفتن از هدف 2٪، واکنش نسبت به کاهش تورم کندتر خواهد بود.

 

ری دالیو: بانکهای مرکزی بازارهای سرمایه را هدایت می کنند

ری دالیو میلیاردر، بنیانگذار غول صندوق های سرمایه گذاری Bridgewater Associated تأکید کرده است که رفتار بانک فدرال، سیستم مالکیت دارایی، جایگزین ساز و کاری شده است که “قرار دادن پول برای سپرده گذاری برای بانک ها برای وام” نامیده می شود. این ساز و کار به سیستم اعتباری سنتی دامن می زند و رقابت عادلانه ای برای دارایی های مالی ایجاد می کند.

در نتیجه، دالیو ادعا می کند که اقتصاد و بازارها اساساً توسط مالکیت دارایی های بانک های مرکزی هدایت می شوند.

بیتکوین

دالیو همچنین بر نگرانی خود از بابت دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره را تاکید کرد. زیرا سیل نقدینگی به وضوح نشان می دهد که روش سنتی ارزیابی دیگر برای پول نقد اعمال نمی شود. در حالی که دالیو به ندرت از پول به عنوان منبع ذخیره استفاده میکند، اما او هنوز هم معتقد است که ارزهای رمزپایه مانند بیتکوین بسیار بی ثبات هستند و به عنوان گزینه جایگزین در نظر گرفته نمی شوند.

گفته می شود Bridgewater اکنون با ریختن اوراق قرضه و تبدیل به طلا، نمونه کارها را برای پناهگاه امن خود اصلاح کرده است.

این احساسات بافت و دالیو را جیم راجرز، سرمایه گذار افسانه ای وال استریت، نیز گوشزد کرده است. وی هشدار می دهد که کمک مالی تریلیون دلاری منجر به فروپاشی اقتصادی خواهد شد.

در حالی راجرز در گذشته اعتراف جالبی کرده است. او آرزو می کند کاش در روزهای ابتدایی بیتکوین در آن سرمایه گذاری کرده بود. اما اکنون پول خود را در طلا و نقره سرمایه گذاری می کند. او همچنین در بسیاری از صنایعی که در طی شیوع ویروس کرونا ضربه خورده اند (مانند حمل و نقل، گردشگری، و تدارکات)، پول خود را قمار کرده است و انتظار دارد بعد از کرونا رونق بگیرند.

 

پرونده بیتکوین

فدرال رزرو، به جبران بدهی دولت به وسیله چاپ پول بدون پشتوانه ادامه می دهد. به هکین علت، تورم همراه با بدهی ملی از بین خواهد رفت. در نتیجه، قیمت دارایی ها افزایش می یابد و ارزش دلار از دست می رود. علاوه بر داشتن طلا یا نقره ، شکل جدید طلای دیجیتال یعنی بیتکوین، با سرمایه گذاران اصلی جنبش می یابد.

شرکت هوشمند تجاری NASDAQ با استفاده از میکرو استراتژی شرکت اطلاعات تجاری، تصمیم گرفته است که بیتکوین را به عنوان ارز ذخیره اصلی خود استفاده کند. این شرکت اخیراً در ماه اوت، 250 میلیون دلار در بیتکوین سرمایه گذاری کرده است. همچنین هفته گذشته نیز، 175 میلیون دلار دیگر به ارز های دیجیتال خود اضافه کرده است.

بیتکوین

 

جورج بال: بیتکوین یک دارایی امن است

مدیر اجرایی سابق اوراق بهادار محتاطانه و رئیس فعلی سندرز موریس هریس، در مصاحبه اخیر خود با رویترز، گفت که با وجود مدتها مخالفت با بیتکوین، او اکنون بیتکوین را به عنوان یک دارایی امن کار می داند. آن هم زمانی که دولت ایالات متحده تلاش می کند اقتصاد را با تزریق نقدینگی قلقلک دهد.

 

پل تودور جونز بیتکوین را با طلا مقایسه می کند

این میلیاردر، بیان کرد که ارز دیجیتال نقشی را که طلا در دهه 1970 بازی می کرد را برای او یاد آوری می کند.او به علت مقایسه بیتکوین با طلا، بسیار خبرساز شد. جونز بخاطر پیش بینی صحیح خود از سقوط بازار 1987 مشهور بود. او چندین سال بعد قبل از سقوط اقتصاد ژاپن ارزش سهام ژاپن را پیش بینی به کم شدن کرد. جونز اظهار داشت که او بیش از 1 درصد دارایی خود را در بیتکوین قرار داده است.

 

جیم کرامر

حتی مجری برنامه Mad Money، در شبکه CNBC، اخیراً سخنانی گفت. او گفت که فکر می کند تغییر عمده ای در دارایی های امن در حال رخ دادن است. او معتقد است بیتکوین و رمزنگاری انتخاب نسل بعدی به عنوان ذخیره ثروت است. همچنین در نظر دارد 1 درصد از سرمایه های خود را در کریپتوکارنسی سرمایه گذاری کند.

 

اما…

با وجود تمام استدلال های اقتصادی اما، اشتباه نکنید. تورم بالایی در راه است و پول شما احتمالاً ارزش خود را از دست می دهد. شما چگونه پول خود را ذخیره خواهید کرد؟ کله گنده ها می گویند یا طلا بخرید یا بیتکوین…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.