بانک ژاپن سال آینده آزمایش های ارز دیجیتال را آغاز می کند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بانک ژاپن سال آینده آزمایش های ارز دیجیتال را آغاز می کند

بانک ژاپن اعلام کرد که هدفشان، آغاز آزمایشات فاز اولیه در سال آینده در زمینه صدور ارز دیجیتال است تا آماده باشند و به سرعت در این زمینه رشد کنند.

بانک ژاپن در گزارشی که روز جمعه منتشر شد، گفت: “از نظر اطمینان از ثبات و کارآیی سیستم های کلی پرداخت و تسویه حساب، بانک آمادگی کامل برای پاسخگویی به تغییرات شرایط را مهم می داند.”

در حالی که بانک ژاپن تأکید کرد که هیچ برنامه فوری برای صدور ارز دیجیتال ندارد، گزارش امروز نشان می دهد که تلاش می کند تا با همتایان خود از جمله بانک خلق چین که سالهاست این موضوع را مطالعه می کند و در ماه آوریل برای انجام آزمونهای استفاده فرضی داخلی از یوان دیجیتال، چراغ سبز به برخی از وام دهندگان داده است.

وزیر دارایی ژاپن، تارو آسو در ماه فوریه ابراز نگرانی از جاه طلبی های چین کرد و قانونگذار ارشد حزب حاکم گفت که یوان دیجیتال یک چالش برای سیستم ارزی ذخیره جهانی است.

اکثر بانک های مرکزی که به دنبال موضوع ارزهای دیجیتال بوده اند، با احتیاط با آن برخورد می کنند. زیرا اشتباه گرفتن مسائل خطرات قابل توجهی دارد. بسته به نوع ارز دیجیتال، بانک های مرکزی با استفاده از ارز های دیجیتال یا با فرض خطرات و عوارض مستقیم حضور در تجارت بانکی، خطر قطع رابطه با بانک هایی تجاری را می پذیرند. یک منبع بودجه حیاتی برای اقتصاد واقعی.

حتی اگر پرداخت های غیر نقدی در حال افزایش است، پول نقد همچنان یک روش غالب برای معاملات.در ژاپن است که دلیل کوچکی برای بانک مرکزی، برای عجله در انتشار ارز دیجیتال می دهد.

 

اقدامات بانک ژاپن برای این تحقیقات

بانک ژاپن در این گزارش گفت: “با این حال، اگر پول نقد.در گردش به شدت کاهش یابد، ممکن است لازم باشد که با صدور CBDC جبران شود. صرف نظر از وضعیت، ممکن است.صدور CBDC برای بهبود سیستم های پرداخت و تسویه حساب ژاپن مناسب تشخیص داده شود.”

نخست وزیر تازه منصوب شده، یوشیهیده سوگا، افزایش دیجیتال سازی را اولویت اصلی دولت ژاپن قرار داده است. زیرا سیستم های نابسامان مانع تلاش برای دریافت محرک.های پرداختی به ساکنان در طی همه گیر شدن بیماری کرونا شده است.

بانک ژاپن در ماه ژوئیه اقتصاددان ارشد خود را مسئول تحقیق در مورد ارزهای دیجیتال قرار داد. او پس از تعهد در زمینه افزایش تخصص خود، برای کم تر کردن خطر.نشانه هایی از ابتلا به بیماری کرونا، می تواند استفاده از پرداخت های غیر نقدی را تسریع کند.

دبیر ارشد کابینه، کاتسونوبو کاتو، روز جمعه در گفتگو با خبرنگاران، جمله بانک ژاپن را تکرار کرد که این بانک فعلاً قصد صدور ارز.دیجیتال را ندارد، اما وی گفت: “بررسی موضوع ضروری است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.