بانک مرکزی نیجریه به تمام بانک های کشور: اکانت های کریپو را مسدود کنید

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بانک مرکزی نیجریه به تمام بانک های کشور: اکانت های کریپو را مسدود کنید

بانک مرکزی نیجریه (CBN)، دستور داده است که تمام حساب های بانکی مربوط به ترید ارزهای رمزنگاری شده در این کشور توسط کلیه موسسات مالی بسته شود.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


بانک مرکزی نیجریه به تمام بانک های کشور: اکانت های کریپو را مسدود کنید

ناظران تاکنون نیجریه را به عنوان یکی از بازیگران اصلی قاره آفریقا در هنگام تصویب ارزهای رمزپایه در نظر می گرفتند. با این حال، آخرین موضع گیری بانک مرکزی نیجریه (CBN) می تواند این دیدگاه را به شدت تغییر دهد.

این دستور که در نامه اخیر امضا شده، توسط مدیر نظارت بانکی CBN، بیلو حسن به تصویب رسیده است. در این نامه، حسن دستور داده است که همه موسسات مالی از تسهیل پرداخت ارزهای رمزپایه در داخل کشور خودداری کنند.

در این اطلاعیه همچنین به کلیه بانکهای سپرده پول (DMB)، موسسات مالی غیربانکی (NBFI) و همچنین سایر موسسات مالی (OFI) دستور داده شده است که فعالیت خود روی ارزهای رمزپایه را متوقف کنند.

دستورالعمل حسن همچنین توضیح می دهد که این موسسات مالی موظف هستند همه افرادی را که در ارزهای رمزپایه معامله می کنند، شناسایی کنند. علاوه بر این، موسسات باید بلافاصله حساب های آنان را ببندند.

 

CBN دو قدم به عقب برمی گردد

این بیانیه تکرار می کند که معامله با ارزهای رمزپایه ممنوع است. این قانون بیان می دارد که، “علاوه بر دستورالعمل های نظارتی قبلی در این مورد، بانک بدین وسیله مایل است به موسسات تحت نظارت یادآوری كند كه معاملات در ارزهای رمزپایه یا تسهیل پرداخت برای ارزهای رمزپایه ممنوع است”.

این خبر ضربه بزرگی به جامعه های کریپتو در نیجریه وارد می کند. نیجریه یکی از کشورهای مهم رمزارز ها در این قاره است. بسیاری از نیجریه ای ها معاملات ارز رمزنگاری شده را به عنوان روشی برای جابجایی وجوه به صورت محلی و بین المللی در پیش گرفته اند.

تاریخچه کاهش ارزش پول محلی نیجریه یعنی نایرا، کمکی به کشور نکرده است. این امر باعث شد ارزهای رمزنگاری شده با ادامه کاهش ارزش نایرا به محبوبیت بیشتری دست یابند.

نیجریه در ارتباط بین کاهش ارزش پول و جذب کریپتو تنها نیست. در جای دیگر، ونزوئلا و لبنان که هر دو به طور چشمگیری ارزش پول محلی خود را کاهش داده اند، شاهد ظهور جوامع بزرگ کریپتو نیز بودند. بنابراین استفاده از رمزارز یک بخش حیاتی در ذخیره ارزش و جابجایی وجوه در زمان کاهش ارزش فیات است.

 

کمیسیون بروس و اوراق بهادار نیجریه

اخیراً، کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (NSEC) اعلام کرد که ارزهای رمزنگاری شده به عنوان اوراق بهادار شناخته می شود. ناظرانT اقدام NSEC را به عنوان گامی رو به جلو برای این کشور آفریقایی در نظر گرفتند. با این حال، بانک مرکزی نیجریه که هنوز در تلاش است تا نحوه تنظیم صنعت را تعیین کند، هنوز موضع خود را در مورد صنعت تأیید نکرده بود.

وزارت دارایی نیجریه همچنین برنامه هایی برای همکاری با کمیسیون برای تدوین چارچوبی نظارتی برای صنعت ارزهای رمزپایه را مشخص کرده است. اگرچه به نظر می رسد که این موضع گیری جدید بانک مرکزی، تأثیری منفی بر این برنامه ها خواهد گذاشت.

اقدام بانک مرکزی نیجریه تنها دو ماه پس از اعلام وزارت دارایی.انجام شد كه می خواهد به دنبال تعیین چارچوبی برای تنظیم بازار باشد. لذا تعطیلی ها و انسداد های دستور داده شده توسط بانک مرکیز، این شک را به وجود آورده است که وزارات دارایی راهی پیدا خواهد کرد یا خیر.

 

واکنش ها و نگرانی ها از این اقدام بانک مرکزی نیجریه

مدیر عامل شرکت بایننس، چانگ پنگ ژائو، اعلام کرد که مبادله سپرده های.نایرا (NGN) را تا زمان اعلام رسمی توسط بانک مرکزی نیجریه متوقف می کند.

این اقدام بخش بزرگی از صنعت را غافلگیر می کند. به طوری که نیجر ها اکنون به فکر آینده بازار این کشور هستند. بعلاوه، مسیر پذیرش ارزهای رمزپایه در نیجریه هم اکنون نامشخص است.


بیشتر بخوانید

نقشه راه دولت نیجریه برای راه اندازی یک سیستم کریپتو محور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.