بانک مرکزی اسپانیا تحقیقات روی ارز های دیجیتال را در اولویت قرار داد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بانک مرکزی اسپانیا تحقیقات روی ارز های دیجیتال را در اولویت قرار داد

بانک اسپانیا می گوید که تاثیرات وجود یک “بانک مرکزی دیجیتال کارنسی” در اقتصاد اسپانیا را بررسی خواهد کرد. Banco de España، برنامه استراتژیک خود را از سال 2020 تا 2024 منتشر کرد که اولویت های آن را برای چهار سال آینده مشخص می کند.

بانک اسپانیا علاوه بر تجزیه و تحلیل سیاست ها و روند بانک مرکزی اروپا در اقتصاد اسپانیا، به دنبال بانک مرکزی دیجیتال کارنسی (CBDC) خواهد بود.

مجریان این طرح، که همچنین می گویند تأثیر نرخ سود منفی بر بانک ها، فشارهای ناشی از COVID در بازارها و چندین زمینه دیگر را بررسی می کنند، در مورد اقدامات CBDC خیلی با جزئیات عمل نخواهند کرد. با این حال، ادعا می کنند که تحقیقات CBDC تحت عنوان “فناوری های جدید و منابع اطلاعاتی” در اولویت است.

در این طرح آمده است: پیامدهای مربوط به سیستم مالی و اقتصاد، پس از معرفی بانک مرکزی دیجیتال کارتسی، با توجه به پیشنهادات مختلف طراحی و از جمله جنبه های مربوط به اهراز هویت دیجیتال، مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

 

اسپانیا ارز اختصاصی خود را صادر نمی کند

اسپانیا به عنوان عضوی از یوروسیستم، از سال 2002 و از زمانی که واحد پول پتسا را کنار گذاشت، از یورو استفاده می کند. بعید به نظر می رسد که این بانک در زمینه صدور پستا دیجیتال کنجکاو باشد.

در سپتامبر 2017، رئیس وقت بانک مرکزی اروپا (ECB) ماریو دراگی از ایده عضو منطقه یورو در استونی برای انتشار ارز دیجیتال خود انتقاد کرد. دراگی به خبرنگاران گفت: “هیچ كشور عضو نمی تواند ارز خود را معرفی كند. واحد پولی منطقه یورو، یورو است.” سال بعد، اصلا انکار کرد که برنامه ای برای صدور “estcoin” داشته باشد.

اما بانک مرکزی اروپا اکنون توسط کریستین.لاگارد هدایت می شود که نسبت به دراگی، علاقه بیشتری به ارزهای دیجیتال دارد. تحت مدیریت وی، بانک مرکزی اروپا حتی “یورو دیجیتال” را نیز علامت تجاری کرد. او اخیراً گزارش جامعی درباره ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی اروپا.منتشر کرده و رایزنی هایی را با مردم در مورد پیامدهای CBDC آغاز کرده است.

اما با این حال، باز هم داریم درمورد “یورو دیجیتال” صحبت می کنیم نه “پستا دیجیتال”.

خوان آیوسو هورتاس، مدیرکل بانکو ده اسپانیا، در این جبهه نسبتاً فعال است. وی عضو گروه ویژه سطح بالای ارز دیجیتال بانک مرکزی است که گزارش دیجیتال یورو را تهیه کرده است.

در اوایل سال جاری، آیوسو و کارلوس کونسا، یک دستیار مدیر بانک مرکزی،.گزارشی را با عنوان “درآمدی بر بحث و گفتگو درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی” برای بانک اسپانیا منتشر کردند.


مطالب مرتبط

استی پانک، بانک مرکزی استونی تحقیقات CBDC را آغاز کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.