بانک مرکزی استونی روی ارز های دیجیتال تحقیق انجام می دهد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بانک مرکزی استونی روی ارز های دیجیتال تحقیق انجام می دهد

بانک مرکزی استونی یعنی Eesti Pank، از راه اندازی یک برنامه تحقیقاتی برای مطالعه نحوه ایجاد زیرساخت ارز دیجیتال خبر داد. آنها به پیروی از بانک های مرکزی دیگر، مانند بانک مرکزی اروپا، شروع به تحقیق روی ارز های مجازی کرده اند.

Eesti Pank طبق بیانیه ای اعلام کرد، برای این پروژه تحقیقاتی، با شرکت های فناوری SW7 Group و Guardtime همکاری می کند. هدف این است که آیا یک راه حل بلاکچین زیرساخت امضای بدون کلید (KSI) می تواند برنامه ارز مجازی خود را اجرا کند یا خیر. استونی در حال حاضر از فناوری بلاک چین KSI برای خدمات دولت الکترونیکی خود استفاده می کند. بانک مرکزی استونی با این پروژه، همچنین به دنبال روشهای جدید پرداخت، است که می تواند با استفاده از شناسه های الکترونیکی و سایر روشهای دولت الکترونیک استونی امکان پذیر شود.

با این حال آنها فاش نخواهند کرد که از کدام تکنولوژی، برای انجام این پروژه استفاده خواهند کرد.

این پروژه از چندین مرحله تشکیل شده و حدود دو سال به طول خواهد انجامید. مرحله اول نحوه ایجاد یک بستر مقیاس پذیر، عملی.و ایمن را که نیازهای وجوه دیجیتال را برآورده کند، بررسی خواهد کرد. در عین حال، این پلتفرم همچنین باید گزینه های سرعت، امنیت، حریم خصوصی و انعطاف پذیری تیک بزند.

 

اظهارات راینر اولت، رئیس بخش سیستم های پرداخت بانک مرکزی استونی

“بانک مرکزی استونی ، به عنوان یک بانک مرکزی.کوچک، به دقت انتخاب خواهد کرد که در کدام.پروژه های بانک های مرکزی اروپا، می تواند کمک شایانی انجام دهد. در طول سال ها، استونی دانش منحصر به فردی.در مورد چگونگی حفظ یک دولت الکترونیکی امن، خصوصی و کارآمد ایجاد کرده است. تجربه بی نظیر استونی، انگیزه خوبی برای راه اندازی پروژه ای با همراهی شرکت های فناوری SW7 و Guardtime برای کشف فرصت های فاوری فراهم می کند. دومین شرکت نامبرده، پارتنر طولانی مدت استونی در زمینه بلاکچین و یکی از برترین های جهان در زمینه خود است.”

 

بانک مرکزی استونی تایید کرد که آنها به طور مستمر در تلاشند که فضای مالی و.سیستم پرداخت خود را همگام با زمان و تأمین نیازهای شهروندان توسعه دهند. استونی به فناوری بلاکچین، متمایل شده است. اگرچه اخیراً هنگامی که ساکنان الکترونیکی با کلاهبرداری در ارتباط بوده اند، برنامه اقامت الکترونیکی آن مورد انتقاد قرار گرفت.

ماه گذشته، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا توضیح داد که استفاده از یورو دیجیتال به معنای توزیع فیات نیست.


مطالب مرتبط

بانکهای مرکزی میتوانند متحد بیت کوین باشد

Crypto انقلابی برای کشورهای در حال توسعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.