بانک رزرو استرالیا برنامه های CBDC خود را اعلام کرد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بانک رزرو استرالیا برنامه های CBDC خود را اعلام کرد

بانک رزرو استرالیا (RBA) اعلام کرد که در حال برنامه ریزی اثبات مفهوم، برای بانک مرکزی ارز دیجیتال (CBDC) است.

این پروژه شامل توسعه یک اثبات مفهوم (POC) برای صدور یک فرم توجیهی CBDC است که می تواند توسط فعالان بازار عمده فروشی برای تأمین بودجه، تسویه حساب و بازپرداخت وام صنفی توکن شده در یک وجه مستقر در اتریوم استفاده شود.

این خوب است که بانک رزرو استرالیا، در حال بررسی CBDC و پتانسیلی است که آنها برای بهینه سازی فرایندهای فعلی خود دارند. اما استفاده از بلاکچین اتریوم، موانعی را سر راه این بانک ایجاد می کند.

هزینه های معاملات در اتریوم اغلب گرانتر از هزینه های معاملاتی است که بانک ها هنگام استفاده از ارزهای فیات با آن روبرو می شوند. پارامترهای فنی اتریوم باعث می شود که نتواند از پس کارایی بالا، بدون تنگنای شبکه برآید.

 

شرکای بانک رزرو استرالیا

بانک رزرو استرالیا، برای تحقق بخشیدن به CBDC آنها با بانک های مشترک.المنافع یعنی بانک ملی استرالیا، Perpetual و ConsenSys همکاری خواهد کرد.

میشل بولاک، معاون فرماندار بانک رزرو استرالیا گفت:

“با این پروژه ما در صدد بررسی پیامدهای CBDC برای کارایی، مدیریت ریسک و نوآوری در عمده فروشی معاملات بازار مالی هستیم. در حالی که پرونده استفاده از CBDC در این بازارها همچنان یک سوال است، ما خوشحالیم که با شرکای صنعت همکاری می کنیم تا در صورت وجود نقش آتی برای عمده فروشی CBDC در سیستم پرداخت استرالیا، آن را بررسی کنیم.”

RBA انتظار دارد که پروژه CBDC خود را تا پایان سال (2020) به پایان برساند و قصد دارد.گزارشی را منتشر کند که یافته های پروژه را در نیمه اول سال 2021 پوشش دهد.

 

آینده پول

پول دیجیتالی و فناوری دفتر توزیع شده آینده صنعت بانکداری و مالی است. موسسات مالی در سراسر جهان شروع به درک مزایایی مانند بهبود زمان تسویه حساب و کاهش.هزینه های ناشی از استفاده از بلاکچین در عملیات تجاری خود می کنند. در حال حاضر چندین دولت در حال تحقیق و توسعه CBDC هستند،.که به نظر می رسد چین از همه کشور ها پیشرو تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.